MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wooby, wiertarki i inne bzdury - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Wooby, wiertarki i inne bzdury (/temat-wooby-wiertarki-i-inne-bzdury)



Wooby, wiertarki i inne bzdury - skibot - 23.11.2013

Witam, poszukuję czegoś w czym można powykręcać takie typowe dla dubstepu przesterowane brzmienia. Dopiero od kilku tygodni wkręcam się w Dubstep więc jestem lekko zielony w tym temacie. Będę wdzięczny za jakieś dobre tytuły.


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - Kael - 23.11.2013

We fruciaku masz Sytrusa, ponadto polecam NI Massive.


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - Adamzzz - 23.11.2013

O ile sie nie mylę to większość dubstepowych brzmień dobrze generuje wtyka o nazwie MASSIVE . FL'owy Sytrus też spisuje się na medal. Tyle pamiętam. Jest milion-pińcet tutoriali na ten temat na youtubie ziom (co prawda większość po angielsku ale jeśli chodzi o przedstawienie sposobu uzyskania dźwięku to nawet chiński tutek da radę lol )


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - piral - 23.11.2013

Na początek na pewno wystarczy Massive i "how to sound like <insert artist name>" na Youtube, przynajmniej u 90% producentów o których słyszałem. Jeśli chodzi o mnie, to staram się robić wszystkie dźwięki we wtyczkach, które mam razem z FL 11. Massive'a bardzo ograniczam ostatnio, a na początku nawet w ogóle z niego nie korzystałem. Wybierz wtyczke, która odpowiada twoim preferencjom i jest przyjazna tobie. Nikomu więcej, to twoje dźwięki. Tak samo wybiera się DAW.


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - skibot - 23.11.2013

Dzięki, widzę że wszyscy jednym chórem polecają massiva - mam, posiadam, zapomniałem o nim :) Muzyką zajmuję się już od wielu, wielu lat, ale w dubstep dopiero się wkręcam.


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - piral - 23.11.2013

Zależy też jaki styl dubstepu cię interesuje.


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - Wizzardius - 23.11.2013

a jakie style dubstepu są ? ; oo


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - Kael - 23.11.2013

Deep, filthy, gorestep, psystep, twostep bywa dubstepowy ;) Brostep - hamerykańskie klocki.


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - barthus - 23.11.2013

Ja polecam x3osc, Sytrusa i Massive (to już najwyższa półka)


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - RDZK - 23.11.2013

Sylenth1.


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - Loco - 23.11.2013

Synth1 + efekty


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - piral - 23.11.2013

Mogę też dać metodę na Zomboya - sample i loopy (nie to, że to coś złego w 100%, po to one w końcu są, ale dziwi mnie fakt takiego fejmu nabitego przez brak oryginalności).


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - RaNi/Works - 24.11.2013

ja bym właśnie chciał tworzyć coś w deseń doctor P flying spaghetti monster albo datsik vindicate... I chciałbym zrobić na 3xosc ale po próbach widzę że się nie da a nie wiem jak się zabrać za massiva potrzeba mi jakichś banków czy presetów czy samodzielnie też da radę?


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - piral - 24.11.2013

Jeśli chcesz brzmieć jak reszta to starczą ci presety, po co się męczyć w sumie. I tak będziesz brzmiał tak samo. A jak chcesz iść swoją drogą, swoim stylem to kombinuj sam. Presety dają ci numer 2, własna droga daje numer 1. Nie ma łatwo.


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - Julas - 25.11.2013

Ja polecam Ci standardowa wtykę z FL 10 - Harmor. Musiałem kiedyś zastąpić se Massiva jakaś wtyka i trafiłem na Harmor, który dubstepu nadaje sie w 100%


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - Grisha - 26.11.2013

w przypadku wykrecania brzmień liczy sie kreatywność, a nie standardy używania takiej, a nie inne wtyczki ;) ten koleś np, użył Fl'owego WASP XT http://www.youtube.com/watch?v=g1Gxydp0oIk


RE: Wooby, wiertarki i inne bzdury - maqsim - 5.12.2013

(26.11.2013, 11:38)Grisha napisał(a): w przypadku wykrecania brzmień liczy sie kreatywność, a nie standardy używania takiej, a nie inne wtyczki ;)

Święte słowa!

Można zakupić Virusa, ale jeśli nie ma sie pojęcia o tym jak kręcić to on sie tylko zmarnuje. Na każdej wtyczce można uzyskać porządne brzmienia pod każdy gatunek bo syntezatory nie dzielą sie na Trance'owe, House'owe czy Dubstep'owe.