MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Massive: Hard lead by Headwave - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Massive: Hard lead by Headwave (/temat-massive-hard-lead-by-headwave)



Massive: Hard lead by Headwave - Head - 29.12.2013

PROSZĘ O NIE POWIELANIE, KOPIOWANIE NA INNE FORA TEGO PORADNIKA! USZANUJ CUDZĄ PRACĘ!

Siema!
Jak obiecałem, napisałem dla was tutorial moje lead'a :) Nadaje się on bardziej do ciężkiego, oldschoolowego HS kicku, niż do dzisiejszych "pierdziawek", ale to już od was zależy jak go wykorzystacie.

Najlepiej jest pracować na Massivie jako samym programie (nie odpalamy DAWu). Łatwiej się tak pracuje, ponieważ nie mamy obciążonych pamięci i procka.

Także przechodzimy do rzeczy:

1. Odpalamy i używamy kombinacji CTRL + N w celu utworzenia nowego projektu. Wszystkie niepotrzebne ustawienia zostaną zresetowane (w FLu to nie działa przynajmniej u mnie).

W zakładce OSC -> Vibrato - polecam wyłączyć te ustawienia z "MACRO CONTROL", a ich wartość ustawić na '0'.
[Obrazek: out.php?i=684203_0.bmp]

Uruchamiamy Oscylatory [OSC] 1, 2 i 3 ustawiamy je na Pulse-Saw PWM. Pulsy i Amp na max wartość.
Pitch OSC1: "0.25", Pitch OSC3: "-0.25".

->F2 - połowa max wartości.

Teraz włączamy FILTER 1 - wybieramy Lowpass4:
Cutoff na max.
Resonance ok 1/4 wartosći max - poprawimy jeżeli będą za duże szumy.

NOISE: Wybieramy "Brown Noise": Color - "max wartość", Amp - ok "1/3 max wartosci".
[Obrazek: out.php?i=684204_1.bmp]

Podstawa jest.

2.Teraz przyszedł czas na Delaya, Reverba i EQ. Polecam ustawienia zgodne z obrazem.
[Obrazek: out.php?i=684205_2.bmp]

3. Przyszła pora na to dodanie naszemu lead'owi "agresji" ;P
Przechodzimy do zakładki Voicing, odpalamy Pitch Cutoff i ustawiamy mniej więcej w takiej pozycji jak na obrazie. Nic się nie dzieje? Po lewej stronie mamy "Unisono". ustawiamy wartosć "4".
[Obrazek: out.php?i=684206_3.bmp]
Jest moc :D

W zasadzie to na tym koniec. Ewentualnych poprawek sami możecie dokonać.

*Dodatek:
Aby nie męczyć się z ustwieniami "W CZASIE" przy pomocy "Love Philter'a" itd., polecam korzystać z ustawień wbudowanych w Massiva. Jak tego dokonać ? Pokażę na przykładzie cutoff'a.

Odpalamy FL'a i dodajemy Massiva ;P
FILTER 1 -> Cutoff - zerujemy. Klikamy prawym na pierwszą krateczkę, wybieramy "Macros" i "1" - czyli wybraliśmy pozycję "1" w "MACRO CONTROL" (nalepiej jest sb podpisać).
Klikamy lewym na 1, trzymamy i ustawiamy na max'a.
[Obrazek: out.php?i=684207_4.bmp]

Polecam zrobić tak z ustawieniami przedstawionymi na obrazie. Możemy teraz bezpośrednio nimi sterować z panelu i nie trzeba ich szukać po massivie, bo znajdują się w jednym miejscu.
[Obrazek: out.php?i=684208_5.bmp]


[FL Studio]
Jak to przenieść (wkońcu w massivie nie można kliknąć prawym na rolce i wybrać "create auto...) ? Korzystając z "Multilink'a".
Klikamy lewym na "Multilinku, zakręcamy cutoff'em (i wracamy do pozycji 0), klikamy prawym na "multilinku" i wybieramy "Create auto..."
[Obrazek: out.php?i=684209_6.bmp]

A tu mały test lead'a [Killaheadz - Enter Ur ID][chyba złożę swojego edita bo wkręciłem się w tą melodię ] :


To jest mój pierwszy tutek także proszę o wyrozumiałość ;P
Pozdrawiam :)
Headwave


RE: Massive: Hard lead by Headwave - Trusted - 30.12.2013

Bardzo ładny tutek :)
Ciekawe czy ten lead dobrze brzmiał by w dzisiejszym Hs'sie, muszę to sprawdzić :D


RE: Massive: Hard lead by Headwave - krzysk124i - 30.12.2013

przyznam, że z tym multilinkiem to otworzyłeś mi oczy :s dureń nie wiedział, że w ten sposób może zrobić...
lead fajny, pozdro ;d