MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) (/temat-house-faden-hookz-lights-fantasy-3)

Strony: 1 2


Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Faden - 30.12.2013

Witam wszystkich dj i producentow mam na imie Damian i mam okazje zaprezentowac wam moje utwory a mam ich troche na soundcloudzie dzis chcialbym wybrac te ktore uwazam za najlepsze. Od 2lat jestem djem a produkcje ogolem od 4lat ucze sie tego. Wiem jak ciezko jest sie wybic na rynku Polskim jak i Angielskim sam tylko w to inwestuje i nic niemam w zamian oprocz pasji i przyjemnosci jaka mi to daje. Daw jakiego uzywam to Ableton Live 9.Plug in Refx Nexus i ostanio dostalem Komplete 9 i Sonivox Vocoder. Oczywiscie mam duzo sampli i free plugins bez ktorych niemogloby to powstac mam nadzieje ze bedzie sie podobalo.








RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Invisib - 31.12.2013

Jak na dwa lata to Twoj poziom jest mizerny ... drugi utwor pod wzgledem mixu "najlepiej" restza to kompletna porazka . Nie zabardoz jest co sie rozpisywac bo slychac ze nie znasz nawet podstaw. Wiele pracy przed toba


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Faden - 1.01.2014

Powiem ci cos na ten temat. Rozmawialem z wieloma djami i producentami i z roznych krajow ktorzy lubia moja muze i ja szanuje ich zdanie. Do tego moj inzynier masteringowy z Londynu powiedzial mi ze jedynymi moimi bledami bylo to ze czasem stopa byla za cicho lub bass za glosno ale tylko dlatego ze wszystko robilem na sluchawkach bo uzywam karty dzwiekowej focusrite ktora perfekcyjnie wspolpracuje z abletonem tylko ze spalilem port firewire w moim lapku i niemoge podlaczyc glosnikow. Staram sie zgrywac wszystko na mp3 i odsluchiwac na moim mixerze pioneer djm 900 nexus przed masteringiem. Ludzie ktorzy na soundcloudzie sluchaja "Light & Fantasy" albo daja like albo podazaja za mna. Ten utwor to nietypowy house ale jest melodyjny i wyciagnalem z niego tyle ile sie dalo jest melodyjne i ma mnostwo energii. "Easy" to pociety vocal z wybranymi momentami jest to remix w ktorym bass gra glowna role ale i jest domieszka deepu. Remix "Bounce" jest moim starszym utworem i byc moze moglbym cos tam poprawic to podchodzi pod electro house i tam tez cialem vocal do tego dodalem specjalne gwizdy i troche piskliwej melodii aby remix brzmial inaczej niz robia to inni. "The Beach" jest tez jednym z pierwszych i tu go powoli rozkrecam aby inni dje mogli miec duzo czasu do zgrania i to tez jest melodyjne. Takze wszystkie przeszly przez odpowiednie i doswiadczone rece a bledy zostaly wytkniete i poprawione wczesniej jesli jakies pominalem to poprawie i wrzuce jeszcze raz. W zadnym z nich nie ide na latwizne dlatego wychodza mi takie dlugie. Moj poziom jest mizerny? Chlopie slucham roznego rodzaju muzyki odkad skonczylem 7 lat kiedy moj kuzyn pokazal mi eurodance "Dr Alban" ktory byl moja pierwsza kaseta magnetofonowa w zyciu potem dostalem stare industrialne techno, elektronike i pierwszy "MayDay 1992" "Jean Michel Jarre" ktory jest zwany jest ojcem muzyki techno potem byli "The Prodigy" Future sounds of London" ,"Chemical Brothers" i moi ulubiency bracia Hartnoll z "Orbital". Po tym troche zaczalem z hip hopem polskim i zagranicznym (oldschool) pozniej okres punk rocka dopoki skini mnie dopadli i dostalem konkretnien w leb.hehe Po tym byl hardcore i hardrock jak "Biohazard" "Rammstein" "Rage against the machine" i znow przerzucilem sie na Drum n Bass, experymentalna jak "Aphex Twin" lub "Amon Tobin" takze Goa i Psychedelic Trance zeby pozniej przerzucic sie na trip hop taki jak "Massive Attack" lub "Tricky". Dopiero na koncu kolega dal mi plyty z housem jak "Tom Novy" "Dj Tonka" oraz "Basement Jaxx" a jeszcze pozniej electro i electro house. Lubie i moge grac prawie kazdy rodzaj muzy komercje i underground z RnB wlacznie. Dochodzi jescze techno jak "Richie Hawtin" "Carl Cox" moglbym tak wymieniac caly dzien i noc bo jest duzo odmian muzyki elektronicznej i mam ogromna kolekcje bo az 600GB mp3. Mozesz mowic ze moje utwory to porazka bo niewszystkim sie podobaja kwestia gustu ja staram sie mieszac style i moze bedzie ciezko to wydac ale wiem ze wypracowalem moj wlasny styl i staram sie niekopiowac nikogo. Ty mowiac ze to kompletna porazka i ze nieznam podstaw niedajac konkretnych powodow co jest z nimi nietak to cos tu jest niehalo. Co jest zle pod wzgledem mixu ja dalej niewiem i jezeli bym naprawde cos spapral to moj zaufany doradca by mi o tym powiedzial. To tyle mam nadzieje ze ktos to przeczyta bo sie rozpisalem i niecierpliwie czekam az wystawisz cos swojego.
Pozdro


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Invisib - 1.01.2014

Szanuje to jak bardzo sie rozpisałes ale to nic Ci nie da nie przekonasz mnie w zaden sposob do tego ze nie mam racji.O kompletna porazke chodzilo mi pod wzgledem technicznym.Spojrz na swoje waveformy jak wygladaja...to juz daje do zastanowienia i mowi ze jest kiepsko. Doceniam to ze inspiruujesz sie latami 90tymi bo sa piekne natomiast ja zdania nie zmienie , jest po prostu źle.Jezeli jaraja cie lajki na fejsie i tym sie kierujesz albo seruszkami na sc to juz nie mam pytan.Naprawde na Twoja prywatna wiadomosc bym odpowiedzial dotyczaca co jest źle...ale to co ja Ci napisze to nie zrozumiesz bo nie masz tych podstaw.Zejdz na ziemie i jezeli Ci na tym zalezy wez sie w garsc.Pozdro


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Yes I Am - 2.01.2014

Hmmmmm gatunkowo w ogóle do mnie to nie trafia, ale spełniam prośbę i powiem co nieco od strony technicznej. Muszę jednak najpierw wtrącić, że piosenki są bardzo długie, 11min :O nie do pomyślenia jak dla mnie. Aranżacyjnie piosenki są ubogie, ale może to taki już Twój styl. Do mnie jednak to nie trafia. Tak samo barwy dźwięków nie przemawiają do mnie, jestem raczej za czymś współcześniejszym a nie powrotem do starości.
Co do techniki to rzeczywiście nie jest tutaj najlepiej. Pierwszy kawałek jeszcze jakoś się trzyma, ale z grubsza powiem co jest dla mnie nie tak.
Wszędzie praktycznie stopa ginie, jest masakrycznie wymiksowana, layer z jakimś clapem talerzowatym źle to brzmi. Brak jej mocy uderzenia, czyli Hz typowych dla Bassdrum. Dół jest gdzieniegdzie ubogi np. w 1 piosence ale podejrzewam, że to już przez charakter piosenki, ja bym po prostu zrobił to inaczej.
Przejścia są dość amatorskie zbytnio rozmyte. W piosenkach brak dynamiki i głębi.
To moja opinia... piosenki tak jak dodałeś rzeczywiście są ułożone od najlepszej do najgorszej więc nic więcej już nie muszę dodawać. Niektórym pewnie się to spodoba, ja do nich nie należę ale ćwicz dalej. ;)


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Revnotes - 2.01.2014

Szczerze po prezentacji, na prawdę ok. zawiodłem się, spodziewałem się czegoś lepszego. Kurcze mamy niemal taki sam staż z Twoją przewagą, więc liczyłem na coś więcej niż sam potrafię.

Faden Hookz - Lights & Fantasy
Sample brzmią jakbyś je żywcem z czegoś wyrwał i bez żadnego miksu poukładał na playliście. Bez perkusji nie zajdziesz zbyt daleko, beat to podstawa. Lubisz panoramować z rozmachem, ale odsłuchaj tego w mono. Tylko ostrzegam będzie dużo gorzej niż jest teraz. Zadbaj o to, żeby zarówno w stereo jak i mono zabrzmiało to w miarę spójnie, bo przeciętny słuchacz nie jest przyzwyczajony, do takich eksperymentów. Koszmarna synchronizacja chyba najbardziej rzuca mi się w uszy. Druga rzecz to monotonia, owszem pojawiają się przejścia, ale gdy już wejdzie jakaś właściwa część, jakiś motyw track się przestaje rozwijać, nie rozpędza się tak jak powinien. Przesadzasz również z delayem. Pogłosy na wszystkim nie sprawdzają się dobrze, robi się papka.

Ice Mc - Easy (Faden's Easy Mix)
Automatyzacja na filtrze jest koszmarna, ale technicznie brzmi to o niebo lepiej niż poprzedni numer. Znów szalejesz z panoramą, ale zapomniałeś o czymś co by zbudowało emocje w tym przejściu, nagle się urywa i wraca beat. Wokal ratuje ten numer, ale noon stop jest niemal to samo. Wstawka gitary w breku jest dobra, to na duży plus, mieszasz style, ale z sensem. Znów ciągnie się w nieskończoność, ale po co?

The Beach
Perkusja sucha niczym pustynia, nie bój się pogłosów i co najważniejsze trzeba ją skleić kompresją. Stopa mizerna, jak we wszystkich trackach, musi mieć ten cios, ten punch. Klimatyczny break, ale właśnie tutaj mogłeś pokusić się o delay, aż się prosiło, do tego kompresja, zupełnie nie kontrolujesz, tego co się dzieje z tym stabem/chordem. Jest to czego brakowało w poprzednich produkcjach, drop się rozwija, buduje się klimat, jest napięcie. Podoba mi się, tego się trzymaj. Ten numer ma potencjał, szkoda że zrąbałeś miks kompletnie. Czuć włożone serducho, a większość słuchaczy prędzej wybierze dobry track ze słabym miksem, niż gówniany track opakowany w cudowne pudełko z miksu. Nie mniej, jeśli nie zaczniesz z głową używać korektora nic z tego nie będzie na dłuższa metę.

Bounce (Faden Hookz Remix)
Stopa solo brzmi jak należy, ale gdy tylko pojawia się cokolwiek innego jest zakrywana. Ciekawy wokal, ale dlaczego prócz niego nic się nie dzieje i nagle kick roll i saw ze zautomatyzowanym pitchem - pustynia. Niestety ten numer już mnie zmęczył, musiałbym się pod to naspidować, a że dla mnie największym wyczynem było zajaranie trawy, to chyba bym się nie odnalazł na Twoim parkiecie.

Twoje utwory są strasznie długie, wybacz ale treść mogłeś zawrzeć w 1/4 tego wszystkiego.


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Audionysos - 4.01.2014

(1.01.2014, 0:42)Faden napisał(a): Powiem ci cos na ten temat. Rozmawialem z wieloma djami i producentami i z roznych krajow ktorzy lubia moja muze i ja szanuje ich zdanie. Do tego moj inzynier masteringowy z Londynu powiedzial mi ze jedynymi moimi bledami bylo to ze czasem stopa byla za cicho lub bass za glosno ale tylko dlatego ze wszystko robilem na sluchawkach bo uzywam karty dzwiekowej focusrite ktora perfekcyjnie wspolpracuje z abletonem tylko ze spalilem port firewire w moim lapku i niemoge podlaczyc glosnikow. Staram sie zgrywac wszystko na mp3 i odsluchiwac na moim mixerze pioneer djm 900 nexus przed masteringiem. Ludzie ktorzy na soundcloudzie sluchaja "Light & Fantasy" albo daja like albo podazaja za mna. Ten utwor to nietypowy house ale jest melodyjny i wyciagnalem z niego tyle ile sie dalo jest melodyjne i ma mnostwo energii. "Easy" to pociety vocal z wybranymi momentami jest to remix w ktorym bass gra glowna role ale i jest domieszka deepu. Remix "Bounce" jest moim starszym utworem i byc moze moglbym cos tam poprawic to podchodzi pod electro house i tam tez cialem vocal do tego dodalem specjalne gwizdy i troche piskliwej melodii aby remix brzmial inaczej niz robia to inni. "The Beach" jest tez jednym z pierwszych i tu go powoli rozkrecam aby inni dje mogli miec duzo czasu do zgrania i to tez jest melodyjne. Takze wszystkie przeszly przez odpowiednie i doswiadczone rece a bledy zostaly wytkniete i poprawione wczesniej jesli jakies pominalem to poprawie i wrzuce jeszcze raz. W zadnym z nich nie ide na latwizne dlatego wychodza mi takie dlugie. Moj poziom jest mizerny? Chlopie slucham roznego rodzaju muzyki odkad skonczylem 7 lat kiedy moj kuzyn pokazal mi eurodance "Dr Alban" ktory byl moja pierwsza kaseta magnetofonowa w zyciu potem dostalem stare industrialne techno, elektronike i pierwszy "MayDay 1992" "Jean Michel Jarre" ktory jest zwany jest ojcem muzyki techno potem byli "The Prodigy" Future sounds of London" ,"Chemical Brothers" i moi ulubiency bracia Hartnoll z "Orbital". Po tym troche zaczalem z hip hopem polskim i zagranicznym (oldschool) pozniej okres punk rocka dopoki skini mnie dopadli i dostalem konkretnien w leb.hehe Po tym byl hardcore i hardrock jak "Biohazard" "Rammstein" "Rage against the machine" i znow przerzucilem sie na Drum n Bass, experymentalna jak "Aphex Twin" lub "Amon Tobin" takze Goa i Psychedelic Trance zeby pozniej przerzucic sie na trip hop taki jak "Massive Attack" lub "Tricky". Dopiero na koncu kolega dal mi plyty z housem jak "Tom Novy" "Dj Tonka" oraz "Basement Jaxx" a jeszcze pozniej electro i electro house. Lubie i moge grac prawie kazdy rodzaj muzy komercje i underground z RnB wlacznie. Dochodzi jescze techno jak "Richie Hawtin" "Carl Cox" moglbym tak wymieniac caly dzien i noc bo jest duzo odmian muzyki elektronicznej i mam ogromna kolekcje bo az 600GB mp3. Mozesz mowic ze moje utwory to porazka bo niewszystkim sie podobaja kwestia gustu ja staram sie mieszac style i moze bedzie ciezko to wydac ale wiem ze wypracowalem moj wlasny styl i staram sie niekopiowac nikogo. Ty mowiac ze to kompletna porazka i ze nieznam podstaw niedajac konkretnych powodow co jest z nimi nietak to cos tu jest niehalo. Co jest zle pod wzgledem mixu ja dalej niewiem i jezeli bym naprawde cos spapral to moj zaufany doradca by mi o tym powiedzial. To tyle mam nadzieje ze ktos to przeczyta bo sie rozpisalem i niecierpliwie czekam az wystawisz cos swojego.
Pozdro

<haha> Uwielbia takich ludzi :D
To trochę jakby piłkarz chciał udowodnić, że dobrze gra, opowiadając jakich to on meczy w życiu nie widział.
Super, że masz fajny sprzęt, osobistego inżyniera i doradcę, ale co z tego? Żeby stworzyć dobrą muzykę to wcale nie jest ci potrzebne. Potrzebujesz odrobinę krytycznego spojrzenia na swoją twórczość, zamiast wszystkie nieciągłości usprawiedliwiać tym, że to taki twój styl. Oczywiście, można udawać, że wszystko jest ok, ale nie miej pretensji, że nie wszyscy się na to nabiorą ;)
I zmień tego zaufanego doradcę, bo albo nie jest taki zaufany jak ci się wydaje, albo jest po prostu głuchy ;)


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Faden - 6.01.2014

Przyznam ze popelnilem blad i moze czas zmienic inzyniera http://www.medwaystudios.com/ on jest na pewno dobry w tym co robi ale moze niechcialo mu sie tlumaczyc mi wszystkich moich brakow i chcial zarobic troche monety na szczescie koledzy Elnanter i Yes i Am sprowadzili mnie na szczescie na ziemie za to dziekuje. To mnie zmobilizowalo do nauki i chce sprobowac tutaj http://www.studiomastering.net/aranz.html. Idzie to ogarnac tylko potrzeba dobrego nauczyciela ktory wskaze wlasciwa droge. I jesli myslisz ze twoja muzyka ktorej sluchalem na souncloudzie jest taka dobra to ty tez jestes w bledzie. Przesluchalem drama sint i to jest calkiem dobry utwor i przypomina mi underground electro takie jak to http://www.youtube.com/watch?v=qhMaIjFrHSY a co do zimny szlak to chyba zart z ta arabska nuta jest nudne i nawet do Aladyna mi sie nienadaje a gdzie jest trance w encephalitis bo ja ani zadnnej psychodeli ani euforii niewidze. Smiejesz sie i oceniasz moje bledy ale sam na temat mojej muzy niepowiedziales konkretnego zadnych ciekawostek ktorych moglbym uzyc do poprawek. Ludzie wola posluchac mojej muzy mimo tylu bledow a twojej chyba bedziesz sluchal sam w pokoju bo zadnego polotu to niema niestety. Widzac po liczbie sluchajacych to reklamowales je na jakiejs stronce i nic ci to niedalo. Ja chociaz moge pocieszyc grajac mixy na imprezach w klubie a ty smutny siedzisz w domu i wytykasz bledy niepiszac konkretow. PS. Ja tez uwielbiam takich niespeslnionych artystow Pozdro


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Cris - 6.01.2014

Ale dobra zmiana studia masteringowego to tak jakbyś chciał tylko zalakierować rdzewiejace i gnijące auto... co Ci to da... ja tu słysze fałsze, proste błedy w mixie oraz zbyt dużą chęć udowodnienia nam że jest się lepszym producentem niż mówia to Twoje utwory :)

troszkę wypowiem sie technicznie

1 track - bassline gra w innej tonacji niż reszta kawałka, do tego praktycznie brak stopy, powszechna monotonia w kawałku, clap który w ogóle nie gra w swojej częstotliwości, wszystko skupione w panoramie w jej centrum dokładnie, zero rozłożenia dźwięków w przestrzeni
2 track - powielenie błędów poprzednika, dodam że całość mocno teraz przyduszona tym subem oraz tym bardziej jeszcze większa pustka w doborze instrumentów, nie wiem jaki to house, chociaż wydawało mi się że wiem mniej wiecej wszystko o jego podgatunkach, ale takiego miszmaszu nie słyszałem, aa i wokale za bardzo w przodzie panoramy i po co latają po kanałach? Nie wiem dlaczego też pocięte są tak jak są, ale to hmm mija się z celem
3 track - a tutaj zauważyłem po tej melodii światełko w tunelu, szkoda tylko że przygaszone totalnie spieprzonym bassline'em gdyby grał pod tonacje, to mogło by jeszcze uratować ten kawałek...

nie chce mi się już słuchac 4 bo raczej nie poprawiłeś się moim zdaniem o 120%, powiem tak:

DUŻO PRACY I CO NAJWAŻNIEJSZE! WIECEJ POKORY!


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Alex fat - 6.01.2014

Hej . Ej , spoko jest stary mix praktycznie ogarnięty , ale bazuj na drogim i 4 utwoze bo one moim zdaniem brzmia na 5 , sa czyste , jest przestrzen brzmia ok .A ze tu taka muza niema raci bytu to już inna kwestnia , zresztą sam słyszysz co tu jest grane :) . Powiem tylko ze kiedyś sam robiem mocno andegrandowa muze i wiem oco kaman , wiec rob swoje , i olej jakiś z dupy inrzynierow dzwieku , bazuj na utworach pro a dojdziesz do perfekci. :) Pozdrawiam


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Cris - 6.01.2014

w muzyce undergroundowej są dopuszczalne fałsze?


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Faden - 7.01.2014

Niechodzi mi o sama zmiane studia masteringowego bo poco masterowac to jescze raz jak to nic nieda. Chodzilo mi o to ze oni procz masteringu oferuja nauke przez skype daja wskazowki i tutoriale oczywiscie trzeba zaplacic. Jesli mi pomoga to oczywiste jest ze bede masterowal u nich. Co do falszu 1 utworu to niech oni ocenia czy naprawde jest a co do drugiego utworu to pocialem tak jak chcialem i z fantazja moze dorzuce jakas gitare elektryczna. Mam efekt w abletonie jak "autopan" sa to roznego rodzaju gotowe panoramy po co mi on mam go w ogole nieuzywac? 3 track bede poprawial jako pierwszy i mysle ze za 2 tygodnie go wystawie.
Dzieki za wsparcie i dobre slowo. Na pewno sie niepoddam i bede dazyl do perfekcji. Co do muzyki to niemusi sie kazdemu podobac staralem sie zrobic cos innego. Wszystko sie wyjasni kiedy oni http://www.studiomastering.net/aranz.html sie za to zabiora i jesli bedzie poprawa to znaczy ze dobrze wykonuja swoja robote. Pozdro


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Revnotes - 8.01.2014

"Kto bogatemu zabroni?", ale moim zdaniem miksować możesz nauczyć się z Internetu poświęcając czas, ale nie płacąc ani złotówki. Twoje wypowiedzi lekko mnie niepokoją jeżeli naprawdę masz się rozwijać. Moim zdaniem najważniejsze byś zaczął liczyć na siebie i sam zapracował na swoje miksy. Być może w UK jest inne podejście, wystarczy zapłacić i czekać na efekty, niestety nie mam porównania, w Polsce nie mógłbym sobie na to pozwolić. Na razie wygląda to tak, że Ty zajmowałbyś się kompozycją/aranżacją, a następnie wysyłał materiał do zmiksowania, później znów do masteringu, stąd cytat, którym rozpocząłem swoją wypowiedź. Btw. jeżeli posiadasz jakieś narzędzie np. autopan, to nie oznacza, że za każdym razem powinieneś z niego korzystać, wszystko należy robić z głową.


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Faden - 9.01.2014

Bogaty hehe dobry zart. Jestem tylko kierowca wozka widlowego a ze robilem duzo nadgodzin takze w sobote i niedziele to udalo mi sie odlozyc na sprzet. Ja wcale niemam zamiaru nikomu placic za mix tylko chodzi o sesje z gosciem ktory jest profesjonalista. Chodzi mi o poprawna kompresje, equalizacje oraz glebie wystarczy mi kilka godzin za ktore zaplace 50f a dadza mi potrzebana wiedze oczywiscie caly czas experymentuje z tymi efektami ostanio uzywalem "solid eq" native insruments i mysle ze jest lepiej. Jesli myslisz ze place za mix to twoja sprawa a ja i tak zrobie to po swojemu. Teraz cos ci powiem o twoim utworze "ID" od 1:00 jaka fraze zastosowales? Gdzie tam jest przejscie? Ten szum uplftera a potem przeskok na breaka zupelnie pusty bez efektu zadengo delaya? Melodia spoko ale podkrecony delay na 2:16 potem z tym przejsciem filtrowanym szumem brzmi jakos zwyczajnie i zbyt prosto jakbys zrobil go na szybkiego. Kazdy utwor jest podobny do nastepnego. Najlepszy twoj utwor to "Angel" i gdybys moze w U.K. sprobowal to moze bys cos zarobil. "My 3xosc" i wszystko do siebie podobne i przejscia tez nieciekawe bez energii jak na 1:00 i 2:07. W kolko to samo byle do przodu.


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Revnotes - 9.01.2014

Ok. nie mam dalszych pytań, podejrzewam że łatwo Ci nie będzie...


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Audionysos - 13.01.2014

Piszę teraz całkiem poważnie.
Powinieneś się zastanowić nad zainwestowaniem tych pieniędzy raczej w psychologa.
I nie, nie chciałem być chamski, ale nikt z ciebie muzyka nie zrobi, jeśli sam nie będziesz się w to angażował.
W sumie to teraz nie wiem czy mam się śmiać z ciebie czy płakać, bo naprawdę jesteś smutnym człowiekiem. :/
Im wcześniej otworzysz oczy tym mniej to cię będzie bolało :)


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Faden - 14.01.2014

Jest mi smutno ze tak piszesz :(
Grajac taka muze jak ty musialbym skorzystac to prawda. Pokazales juz co potrafisz w wiekszosci utworow doznales dziwnej weny po kilku browcach. Mysle ze piszac takie posty damy troche rozrywki innym forumowiczom z ciekawoscia czytaja nasze wypowiedzi. W piatek 24 planuje wrzucic poprawiony "The Beach" skrocony do 8 :30 z dodatkowym mocno rozbudowanym aranzem i lepszym mixem. Oczywiscie z odpowiednia glebia, poprawnym rozdzieleniem oraz z bardziej ogarnieta kompresja. To co gosc mi wytlumaczyl w 2 godziny przez skype powinno wystarczyc i codziennie siedze po 5h i kombinuje. Pozyjemy porobimy zobaczymy ;)


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - OProject - 14.01.2014

Zamiast robić niepotrzebną spine powinieneś wziąć się za naukę miksu i teorii jak i teorii muzyki również poświęcić więcej czasu na praktykę, bo muzyka nie jest prostą sprawą...
To ile i jakiej muzyki słuchasz i czy grasz w klubach czy nie, nie ma znaczenia.
A to że ktoś ci powie że wszystko jest git jak mu dasz parę papierków, nic ci nie da musisz sam się wszystkiego nauczyć.
I powinieneś słuchać kolegów którzy się na tym znają i wyciągać z tego wnioski a nie walić jakieś fochy xd
--Co do utworów to jest dużo niedociągnięć w kompozycji i w miksie, na pewno utwory są za długie i monotonne, pocięte wokale brzmią nienaturalnie.
Kawałki nie brzmią jakoś bardzo tragicznie ale dosyć średnio/słabo.
Zamiast się obrażać i obrażać innych weź się do roboty i za jakiś czas rok albo więcej może ci wyjdzie coś lepszego :P


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Audionysos - 14.01.2014

(14.01.2014, 1:31)Faden napisał(a): Jest mi smutno ze tak piszesz :(
Grajac taka muze jak ty musialbym skorzystac to prawda. Pokazales juz co potrafisz w wiekszosci utworow doznales dziwnej weny po kilku browcach. Mysle ze piszac takie posty damy troche rozrywki innym forumowiczom z ciekawoscia czytaja nasze wypowiedzi. W piatek 24 planuje wrzucic poprawiony "The Beach" skrocony do 8 :30 z dodatkowym mocno rozbudowanym aranzem i lepszym mixem. Oczywiscie z odpowiednia glebia, poprawnym rozdzieleniem oraz z bardziej ogarnieta kompresja. To co gosc mi wytlumaczyl w 2 godziny przez skype powinno wystarczyc i codziennie siedze po 5h i kombinuje. Pozyjemy porobimy zobaczymy ;)

Powiem ci, że nie jesteś pierwszym kolesiem z takim podejściem. W sumie to brakuje ci jeszcze tylko, żebyś wygrażał się, że za tydzień wypuścisz taki kawałek, że się posramy na miętowo.
Piszę tylko dlatego bo intrygują mnie takie osobowości.
Ok, zgadzam się, że moje kawałki są dużo gorsze od twoich. No i co to znaczy? To znaczy, że od razu można uznać twoje produkcje za genialne? Proszę, odpowiedz mi na to pytanie bo ja naprawdę nie widzę związku, a jeszcze nikt z takimi zdolnościami mi tego nie wytłumaczył :/
Nie pisałem nic konkretnego na temat twoich utworów i na razie nie zamierzam tego robić bo uważam, że na tym etapie nie jesteś w stanie wyciągnąć niczego pozytywnego z takiej krytyki.
Zrozum, że forum to nie klub wzajemnej adoracji. Na pewno, każdy bardziej doświadczony producent dostał już kubeł zimnej wody, ale takie spiny, jakie nam prezentujesz, to nie jest żadne rozwiązanie i do niczego dobrego cie to nie zaprowadzi.
Pozdrawiam ;)


RE: Faden Hookz - Lights Fantasy (+3) - Faden - 15.01.2014

Do uzytkownika "oldschool project". Niespinam sie anitylko odpowiadam polzartem polserio. Niech wszyscy sobie niemysla ze ich utwory sa takie doskonale moze technicznie sa czyste ale muzycznie to slysze tutaj tylko podobne do siebie kawalki. Ja tak naprawde niewiem kto tu sie zna bo slysze rozne opinie na temat moich utworow dlatego pytalem profesjonalisty ktory zajmuje sie tym od wielu lat i dal mi troche cennych wskazowek. Ze wszystkich postow najbardziej przyswoilem to ze moja muza jest monotonna i za dluga oraz za slaba aranzacja. Do tego panorama, glebia, i poprawna equalizacja i kompresja. Mix tez mozna by ogarnac lepiej. Mam juz prawie gotowa wersje jednego utworu ktory wymienilem wyzej. Co z tego wyjdzie to zobaczymy.
Nieuwazam ze moje kawalki sa super bo maja wiele bledow i wcale niemialem zamiaru cie obrazac tylko ze twoj pierwszy post brzmial tak jakbys chcial sie posmiac. Kazdy popelnia bledy i nieuwazam sie za lepszego od innych. Ale zanim zaczne lykac wszystkie posty i przyswajac kazda jedna konstruktywna krytyke zapytam najpierw o zdanie profesjonalisty. Tak to juz jest jaki utwor niezrobisz to i tak znajdzie sie cos co ludziom niebedzie pasowalo. Zreszta kazdy ma inny gust a muzyka ktora ja i ty robimy jest bardziej "undergroundowa" niz komercyjna. Trzeba przyznac ze niekopiujesz nikogo i masz swoj styl bo z tego co zauwazylem ludzie robia utwory ktore sa bardzo podobne do siebie. Niechce sie klocic bo to do niczego nieprowadzi bedzie zawsze tak ze ja cos odpisze i ty cos odpiszesz i to niebedzie mialo konca. Co do ostatniego zdania to masz racje taki kubel zimnej wody przydal mi sie i patrze na swoja muze bardziej krytycznie. Od czasu kiedy dostalem pierwsze posty zrozumialem swoje bledy i wiem jaka droge wybrac aby to zmienic. Niemusisz pisac nic konkretnego na temat mojej muzy bo konkrety juz napisano i mysle ze to powinno wystarczyc. Moze kiedys dostane jakas pozytywna opinie :)
Pozdrawiam