MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Kilka pytań [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Kilka pytań [Rozwiązany] (/temat-fl-studio-fl-studio-kilka-pyta%C5%84-rozwiazany)



FL Studio: Kilka pytań [Rozwiązany] - woziu122 - 16.01.2014

Siema.
Mam kilka pytan odnosnie fla:
- Czy mozna z jednego projektu ¨wyjac¨ np ulozona melodie i wrzucic do innego projektu? Bo robilem kilka elementow kawalka w roznych projektach i chcialbym to jakos do kupy poskladac.
- (troche banalne pytanie) Jak ustawic w playliscie zeby patterny po dodaniu ukladaly sie do linii a nie tak jak ja sobie myszka przesuwam, cos gdzies przestawilem i nie pamietam gdzie.
- Jakich uzywacie efektow na ulepszenie i wyczyszczenie vocalu?
- Czy moze ktos podrzucic linka z informacjami albo w skrocie wytlumaczyc o co chodzi z ukladaniem dzwiekow w utworze na danych czestotliwosciach?


RE: FL STUDIO Kilka Pytan - FrozerZ - 16.01.2014

1. Midy możesz po prostu skopiowac zaznaczając je i uzyc kombinacji klawiszy ctrl+c po czym otworzyć drugi projekt i je wkleić - jak z pisaniem w wordzie haha.
2 Lewy gorny róg programu, znajdź ikonke z jakby magnesem i zaznacz "Line"
3. Przedewszystkim parametric eq, reszta zależy od vocalu.
4. Dane częstotliwości to znaczy że 2 instumenty grające np na 1k czestotliwosci będą się gryzły bo ich barwa jest podobna należy wtedy bawić się separacją, kompresją, przycinaniem częstotliwości za pomocą Parametrika bądź po prostu zmiana barwy jednego z dzwięków :)

Mam nadzieje że coś pomogłem ;P


RE: FL STUDIO Kilka Pytan - woziu122 - 16.01.2014

To ze moge ctrl+c uzyc to wiem tylko ze wtedy skopiuje uklad melodii a np chcialbym wyjac wszystko z efektami, jak sie nie da to trudno, bede nagrywal w edisonie i przezucal wavy :D
Co do 2 pytania to dzieki, znalazlem cholere, a o czestotliwosciach to cos w ten sposob myslalem tylko ze nad tym to trzeba troche posiedziec. Dzieki za info, reput leci ->


RE: FL STUDIO Kilka Pytan - OProject - 16.01.2014

1. możesz jak wyżej zapisać melodie lub -> save score as.
Potem musisz zapisać preset z syntezatora, i preset z miksera.
W vst albo w menu wtyczki masz opcje save preset, albo w fl studio -> save preset as.
To samo w mikserze klikasz prawym, File -> save mixer state as. http://www.youtube.com/watch?v=OImiNMyfewk
3. Na pewno Korektor (EQ) i kompresor, do tego wycinasz jakies nie potrzebne dzwięki w edisonie, oczywiście reverb i delay, ew. distortion lub warmer ;)


RE: FL STUDIO Kilka Pytan - Revnotes - 16.01.2014

- Czy mozna z jednego projektu ¨wyjac¨ np ulozona melodie i wrzucic do innego projektu? Bo robilem kilka elementow kawalka w roznych projektach i chcialbym to jakos do kupy poskladac.

OldscoolProject napisał(a):1. możesz jak wyżej zapisać melodie lub -> save score as.
Potem musisz zapisać preset z syntezatora, i preset z miksera.
W vst albo w menu wtyczki masz opcje save preset, albo w fl studio -> save preset as.
To samo w mikserze klikasz prawym, File -> save mixer state as. http://www.youtube.com/watch?v=OImiNMyfewk

- (troche banalne pytanie) Jak ustawic w playliscie zeby patterny po dodaniu ukladaly sie do linii a nie tak jak ja sobie myszka przesuwam, cos gdzies przestawilem i nie pamietam gdzie.

FrozerZ napisał(a):2 Lewy gorny róg programu, znajdź ikonke z jakby magnesem i zaznacz "Line"

- Jakich uzywacie efektow na ulepszenie i wyczyszczenie vocalu?

3. Możesz to podzielić na dwa etapy: pierwszy nazwijmy go nagraniowo-naprawczy, gdzie prócz samego nagrania wokalu usuwasz wszelkie przesłuchy i niepotrzebne zgrzyty przy pomocy bramki (gate). Drugi natomiast typowo producencki, czyli w zależności od samego wokalu musisz go dopasować do miksu i tutaj nie ma stałego schematu. Przydaje się korektor, kompressor, deeser, reverb i delay. Przy bardziej kreatywnych zabawach możesz użyć praktycznie wszystkiego.

- Czy moze ktos podrzucic linka z informacjami albo w skrocie wytlumaczyc o co chodzi z ukladaniem dzwiekow w utworze na danych czestotliwosciach?

4. Niestety Twoje pytanie jest mocno nie precyzyjne, więc nie potrafię na nie odpowiedzieć. Każdy dźwięk zajmuje pewne pasmo w miksie, np. bass głównie okupuje niskie częstotliwości a np. hihaty te najwyższe. Najsensowniej jest tak zaaranżować utwór, żeby możliwie najmniej instrumentów współdzielących dane pasmo grało w tym samym momencie, ponieważ będą one walczyły o przestrzeń w miksie, a to skutkuje bardzo brzydkim efektem maskowania czy znoszenia się. Jeśli doprecyzujesz pytanie będzie można również rozwinąć odpowiedź :)


RE: FL Studio: Kilka Pytań. - woziu122 - 17.01.2014

OldscoolProject napisał(a):
1. możesz jak wyżej zapisać melodie lub -> save score as.
Potem musisz zapisać preset z syntezatora, i preset z miksera.
W vst albo w menu wtyczki masz opcje save preset, albo w fl studio -> save preset as.
To samo w mikserze klikasz prawym, File -> save mixer state as.

Takiej odpowiedzi wlasnie potrzebowalem, dzieki wielkie.

Elnanter, tez wielkie dzieki za info o vocalu, reput leci, co do ostatniego pytania to mialem na mysli wlasnie to, co napisales, ze trzeba dane instrumenty czy bass na odpowiedniej czestotliwosci ustawic aby wszystko wspolgralo. (srry za brak polskich znakow ale na hiszpanskiej klawiaturze nie jestem w stanie tego zrobic)