MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki (/temat-laptop-do-tworzenia-muzyki-glosniki)



Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - Jarson - 18.01.2014

Witam, na wstępnie sorry, że zakładam temat, który już jest, ale tamten jest z przed 2 lat, zamknięty i nie aktualny.

Przechodzę do konkretów. Zaczynam zabawę we Fruity Loops i potrzebuję laptopa do 3000 zł żebym mógł bez problemów w nim działać. Laptop GŁÓWNIE nastawiony pod robienie muzyki i "zabawę" w fl. Czy moglibyście mi coś polecić ?

Do tego przydałyby się jakieś głośniki, czy takie głośniki Creative Inspire A520, które mam z komputera stacjonarnego zdadzą egzamin ?

http://allegro.pl/glosniki-komputerowe-5-1-creative-inspire-a520-i3866641975.html


p.s
Może by tak nie zamykać tego tematu, wtedy za jakiś czas - pół roku, rok, ktoś mógłby uderzyć z pytaniem o aktualniejszy sprzęt.


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - Audionysos - 18.01.2014

Jeśli myślisz o tym poważniej to laptop do produkcji za te pieniądze raczej nie zda egzaminu w dalszej przyszłości.
Co do głośniczków to z budżetem 250 zł lepiej zainwestować w jakieś słuchawki.
Sorry, że tak krótko, ale lecę do pracy właśnie ;)


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - Stiopa - 18.01.2014

Zajrzyj tutaj, mi pomogło :)

http://musicproducers.pl/temat-laptop


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - Kael - 18.01.2014

(18.01.2014, 8:25)Audionysos napisał(a): Jeśli myślisz o tym poważniej to laptop do produkcji za te pieniądze raczej nie zda egzaminu w dalszej przyszłości.

Nie mogę się zgodzić. Za 3000 pln spokojnie wyhaczysz jakiegoś lapka z procesorem i7, np. lenovo g580 czy z580. Pamięci RAM niektóre modele mają nawet po 12 giga, raczej nie zabraknie. Jedyny problem to mała matryca, ale zawsze można podłączyć monitor zewnętrzny.


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - OProject - 18.01.2014

Ja mam lapka 2 x 1,8GHz i 4 gb ramu i jakoś daje radę, owszem czasem procesor dochodzi do 90% ale potrafię na nim tworzyć więc na lepszym nie będzie problemu :P
Nie słuchaj że się nie da bo to pierdolenie ;)
A głośniki obojętnie jakie 2.0 będą lepsze niż 2.1, z tym że mega basu nie uświadczysz, ale w produkcji suby nie są niezbędne :P


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - ProCkers - 18.01.2014

@up to że Ty dajesz radę, to nie znaczy że on też się musi męczyć ;) Oczywiście że się da tworzyć, nawet na jeszcze słabszym sprzęcie, ale co to za frajda zgrywać wszystkiego do wav, i denerwować się że zacina ;)

3000zł za laptopa to jest dobra cena i za to kupisz na prawdę dobrego, który uciągnie rozbudowane projekty :) Tylko obowiązkowo na Intelu :)
A co do tych głośników, to tak jak ktoś wyżej już napisał, zainwestuj lepiej w słuchawki typowo muzyczne niż w te creativy :)


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - darqious - 18.01.2014

Przede wszystkim zwróciłbym uwagę na rozdzielczość ekranu wyższą niż wciąż forsowane 1366x768, do FL-a naprawdę się przyda. Warto też odłożyć na dobre słuchawki i głośniki 2.0, a jeszcze lepiej dorzucić do tego dobry DAC. Jeżeli nie zawalisz systemu śmieciowymi dodatkami od producenta laptopa ani innymi masochistycznymi pierdółkami działajacymi w tle, to nada się niemal każdy współczesny procesor i min. 4 GB RAM.

Na rozdzielczości 1600x900 lub 1920x1080 tworzenie będzie dużo wygodniejsze.


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - brozinho - 18.01.2014

Mogę Ci polecić Dell Vostro z procesorem i5 - laptop z serii biznesowej Della, porządnie wykonany. Do tego dostajesz gwarancję typu "Next business day" - bardzo fajna sprawa, przeczytaj sobie o tym. Rozdzielczość full hd (1920x1080) ułatwi w dużej mierze pracę. JEstem jego posiadaczem od pół roku i jestem na prawdę mega zadowolony.


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - barthus - 18.01.2014

Co do laptopa to ja mam Lenovo y580 i sprawuje się b. dobrze. Zależy od specyfikacji, ale z i5 i 8GB RAMu spokojnie dostaniesz za ok. 3000 PLN (pewnie mniej niż tyle). Rozdzielczość HD na pewno Ci się przyda, ja mam 1366x768 i szczerze powiem... żałuję, że nie pomyślałem o tym przed zakupem i nie wziąłem z 1920x1080. Massive którego używam niemal non-stop zajmuje mi cały ekran.. Zależy też, jak będziesz z niego korzystał. Wiadomo, że gdy laptop nie jest podłączony do zasilania traci mocno na wydajności, wtedy (u mnie) większe projekty już zaczynają "pierdzieć".

Co do głośników to tak jak pisali inni. Lepiej zainwestować w słuchawki. Hi-fi nie nadają się do produkcji muzyki, a już na pewno nie za taką cenę. W miarę możliwości (jeśli oczywiście myślisz o naprawdę profesjonalnej produkcji) oszczędzaj kasę na monitory studyjne.


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - Jarson - 18.01.2014

Dzięki panowie za za wszystkie info, ale z wszystkich postów, które tu napisaliście wywnioskowałem, że najlepiej by było żeby laptop miał rozdzielczość 1600x900 lub 1920x1080 i zamiast głośników dobre słuchawki. O ile z kupnem laptopa jako tako sobie poradzę, w sensie że poczytam, popytam i coś w końcu wybiorę o tyle słuchawek nigdy do niczego nie używałem. Tu prosiłbym żebyście mi poradzili coś konkretnego, powiedzmy do 5-6 stów (to wystarczająca cena na dobre słuchawki ? ).

Wracając do laptopów, na pierwszy rzut oka spodobało mi się parę modeli

http://allegro.pl/asus-n56vz-core-i7-3610qm-8gb-1tb-gt635m-2gb-fvat-i3896359613.html

http://allegro.pl/wyprzedaz-asus-x750jb-i7-4700hq-8gb-1tb-gt740-2gb-i3862715273.html

http://allegro.pl/laptop-lenovo-z710-i7-4702qm-8gb-1tb-8gb-ssd-gt745-i3883851961.html


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - Kael - 19.01.2014

Ten z710 świetny, ma dysk SSD, pewnie system na nim będzie co znacznie wpłynie na wydajność.


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - Audionysos - 20.01.2014

Nie twierdzę, że nie będzie dało rady tworzyć na takim sprzęcie. Sam jeszcze parę lat temu robiłem na komputerze z prockiem 500MHz (tak, dwa zera) i chyba 512 MB RAM i potwierdzam, że da się praktycznie na każdym sprzęcie ;)
Komfort pracy też jest ważny. Zawsze lepiej mieć trochę zapasu niż żeby troszkę zabrakło. W końcu tworzenie muzyki to ma być przyjemność, a nie źródło frustracji.
Jeśli koniecznie chcesz laptopa to kup, ale warto się zastanowić czy ci w ogóle jest potrzebny laptop. Mam pełno znajomych ,którzy kupili sobie laptopy bo wiadomo..., a potem co najwyżej wynieśli go z pokoju 2 razy, żeby pochwalić się znajomym, a tak to cały czas stoi w jednym miejscu.
Poza tym warto się zastanowić co w przyszłości będziesz robić.
Rzeczywiście dysk SSD to jest bardzo kusząca propozycja, do tego wyświetlacz 17, wiec z tych trzech raczej faworyt.
15 jest mimo wszystko za mały i sama wysoka rozdzielczość ci za wiele nie da ja będziesz chciał np. siedzieć trochę dalej od wyświetlacza.

Co do słuchawek to chyba wszystkie powyżej 200zł nie są złe. Ja ci nic konkretnego nie doradzę bo nie mam doświadczenia z różnymi modelami. Poza tym to jest kwestia bardzo indywidualna, ostateczni musisz sam do tego dojść.


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - Frashby - 20.01.2014

a może Mac Booka uzywanego?


RE: Laptop do tworzenia muzyki + Głośniki - Jarson - 20.01.2014

Co do słuchawek, to poczytałem i bardzo dużo dobrych opinii było o TECHNICS'ach i chyba w nie zainwestuje. A jeżeli chodzi o laptopa, to tutaj jeden kolega napisał, że po co laptop? Po prostu, bo lubię :) Wiem, że stacjonarkę bym kupił o niebo lepszą za 3 koła niż ten Lenovo Z710, ale dla mnie - z racji tego, że często mnie nie ma w domu, bo na przykład jestem u kobiety i ona ogląda jakiś beznadziejny serial, a ja w tym czasie bym coś poskrobał - laptop jest praktyczniejszy. Pakujesz do torby i jedziesz z nim gdzie chcesz, do studia, na wczasy, do szkoły(jak ktoś do niej chodzi) itp itd.. A stacjonarka jest przykuta do biurka. No chyba, że kogoś stać na sprzęt za 5 koła w chacie i ma jeszcze dobrego lapka "w razie w" :) to mu zazdroszczę :) Sam lapek Lenovo Z710 też mi się bardzo podoba, ale jeszcze się porozglądam. Nie ma co się śpieszyć. :)