MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LIQUID B-Sick - Breathlessly - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LIQUID B-Sick - Breathlessly (/temat-liquid-b-sick-breathlessly)



B-Sick - Breathlessly - B-Sick - 19.01.2014

Ostatnio nieco bardziej wkręciłem się w DnB i pochodne, i takie coś skleciłem.
To w zasadzie mój pierwszy track w gatunku innym niż hardstyle, byłbym wdzięczny za każdy feedback!




RE: B-Sick - Breathlessly - artefaktdnb - 19.01.2014

fajnie sobie gra ale moim zdaniem sound których użyłeś to raczej nie dnb , te skrzypce i plumkanie mi nie podchodzi , nie może być 170 bpm perka i bass i reszte się wciśnie jakieś tam "coś" , to jest DNB !!!!!!!!!!


RE: B-Sick - Breathlessly - Almhome - 19.01.2014

Intro i outro mi sie bardzo podoba,jednak te skrzypce troche za glosno ja bym je przyciszyl, no i troche pustawo w tym mixie, jakbys cos jeszcze dodal,jakies FX czy cos to by bylo mega :) Ale mimo wszystko podoba sie.


RE: B-Sick - Breathlessly - Audionysos - 20.01.2014

Osobiście nie mam nic przeciwko takim dźwiękom w dnb, wręcz przeciwnie, ale to jest niestety za mało.
Samym pogłosem nie wypełnisz utworu ;) Poza subem, który jest prosty jak cep i stopą, która jest ledwo postrzegalna, dolna partia w tym miksie praktycznie nie istnieje.
Ten smyk, aż krzyczy błagalnie o jakiegoś towarzysza. Zgadzam się też, że jest za głośny.
Efekty też jak najbardziej by się tu przydały ;)
Czekam na kolejną próbę :)


RE: B-Sick - Breathlessly - F.P.P - 22.01.2014

Jedne skrzypce wojny nie wygrają, przy takich pojedynczych nutach i długim wybrzmiewaniu można je kwalifikować tylko jako tło w nagraniu, ale jakby powariować z nimi i dobrze na nich zagrać jak prawdziwy wirtuoz to miało by to sens...
Te szybkie plumkanie nie pasuje mi, słabe brzmieniowo jak do takiego klasycznego doboru instrumentów. Brakuje tu na pewno jakiś zmian w samym basie dodatkowy dobrze zniekształcony wtrącający się był by spoko. Więcej fx-ow. Werbel mi pasi, stopa za mocno zanieczyszczona, wycięta chyba z loopa ma pozostałości po talerzach, nie brzmi to fajnie i słaby atak.

Ogólnie pomysł nie jest zły tylko wykonanie jest puste tych partii ze skrzypcami powinno być naprawdę dużo na paru kanałach różnie procesowane powinny gadać ze sobą zazębiać. Coś takiego jak tu wymiatają np. nie ma skrzypiec ale jest wiolonczela 2:0 fajne to...


RE: B-Sick - Breathlessly - digital-es - 24.01.2014

Skrzypce bardzo fajne!! ;) Zdobią cały wałek, reszta technicznie nieźle ale nudno! beat za głośno!!!


RE: B-Sick - Breathlessly - barthus - 24.01.2014

(19.01.2014, 16:15)artefaktdnb napisał(a): fajnie sobie gra ale moim zdaniem sound których użyłeś to raczej nie dnb , te skrzypce i plumkanie mi nie podchodzi , nie może być 170 bpm perka i bass i reszte się wciśnie jakieś tam "coś" , to jest DNB !!!!!!!!!!

artefaktdnb chyba za bardzo zawężasz gatunek jakim jest DnB. Nie uważam się za jakiegoś znawcę drum 'n' bassu, ale jako gość który słucha go od lat i stara się tworzyć wcale nie od tak niedawna pozwolę sobie na stwierdzenie, iż nie masz racji :) (ależ to ująłem o.O)
Dzisiaj dostałem maila dot. zamknięcia tematu z moim utworem (feat. Goradios) 'Shelter' i dopiero zauważyłem, że przyczepiłeś się do werbla jakiego tam użyłem. Zasugerowałeś nawet, że mam zająć się innym gatunkiem. Dokładnie napisałeś 'pierwszy raz słysze takie snare w drum n bass , może zmień gatunek na inny '.
No więc z całym szacunkiem, ale ja pie***lę... Jeżeli pierwszy raz słyszysz to serio mało DnB słyszałeś. Pewnie zamknąłeś się w jakimś podgatunku. Co ma ku**a znaczyć "nie może być"? DNB nie ma wytycznych typu "musi nap***lać, miazgać żebra i mieć minimum 174 bpm". To nie jest jakiś hejt nie zrozum mnie źle :) Po prostu sugeruję, żebyś otworzył się bardziej na ten wspaniały gatunek.

Co do utworu :)
Intro całkiem ok (sam często używam reverse'a :P). Od 0:22 już zaczyna się czuć pustkę utworu, która trwa do samego końca. Całość kuleje. Liquid też musi brzmieć ;) Spróbowałbym urozmaicić (dodać coś) od wspomnianego wcześniej przeze mnie momentu. Dać więcej fillsów, żeby ta perka na prawdę płynęła. Coś z bassem też bym pokombinował. 2:30 gdybyś jeszcze coś dał do tego build up'u to byłby on już bardzo solidny. Ale co z tego skoro drop rozczarowuje :/


RE: B-Sick - Breathlessly - future villain - 24.01.2014

Fajny pomysł, ale z wykonaniem gorzej. Skrzypce powinny grać trochę ciszej, perka głośniej. Kawałek wydaje się pusty, brak urozmaiceń/wypełniaczy. Przydałby się grający w tle. Proponuję nie ograniczać się do spokojnych brzmień liquida (z racji twojego doświadczenia w hardstyle) i iść w stronę Noisia ft. Evol Intent - The Liquid.