MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Porada, który program dla mnie? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Porada, który program dla mnie? (/temat-porada-ktory-program-dla-mnie)



Porada, który program dla mnie? - Top Hardstyle FP - 24.01.2014

Witam. Najpierw, opisze do czego ma mi program służyć a Wy mi doradzicie, ok?
Nie jestem jakimś tam dj o kwalifikacjach muzycznych, ale zajmuje się sklejaniem muzyki w set itp. A więc, chodzi o to byście doradzili, z czym mogę pracować by: Tworzyć przejścia między track'mi, Dodać jakieś efekty, i troszkę mix'wać. Dodam, iż myślę o czymś nie drogim lub za free i łatwym w obsłudze. Możliwie z językiem Polskim. Ważne by cała edycja obejmowała tylko PC bez dodatkowego sprzętu, mixera itp.
Pozdrawiam. :)


RE: Porada, który program dla mnie? - OProject - 24.01.2014

Virtual Dj
Traktor (pro scratch 2)
:)


RE: Porada, który program dla mnie? - Top Hardstyle FP - 24.01.2014

Virtual Dj. odpada, mało co przydatny. Ale ten drugi to już dużo ciekawszy :) Dzięki, może coś ktoś jeszcze? ^^


RE: Porada, który program dla mnie? - Wizzardius - 25.01.2014

Weź sobie zapodaj Abletona. Nauka zajmie Ci 5 minut, a będziesz miał możliwość miksowania nawet na żywo. ;)


RE: Porada, który program dla mnie? - Top Hardstyle FP - 25.01.2014

Dzięki, ciekawa propozycja muszę dziś wypróbować te 2 programy i dam znać jak się spisują i czy jestem z nich zadowolony. :)


RE: Porada, który program dla mnie? - Adamzzz - 25.01.2014

Spróbuj Traktora i mixowania w Abletonie ale jednak nie znam żadnego innego DARMOWEGO programu który byłby tak dobry jak Virtual DJ (gram na nim 3 lata po radiach internetowych i nigdy mnie nie zawodzi). Jest dziecinnie prosty, ma sporo efektów, mixer i można mixować samą myszką. Próbowałem Traktora ale nie mogłem ogarnąć nawet jednego beatmatch'u xD
Tylko mój punkt widzenia..


RE: Porada, który program dla mnie? - OProject - 25.01.2014

(25.01.2014, 10:58)Adamzzz napisał(a): Spróbuj Traktora i mixowania w Abletonie ale jednak nie znam żadnego innego DARMOWEGO programu który byłby tak dobry jak Virtual DJ (gram na nim 3 lata po radiach internetowych i nigdy mnie nie zawodzi). Jest dziecinnie prosty, ma sporo efektów, mixer i można mixować samą myszką. Próbowałem Traktora ale nie mogłem ogarnąć nawet jednego beatmatch'u xD
Tylko mój punkt widzenia..

Ja ogarniam traktor myszką całkiem dobrze :P chociaż nie poświęcam już na to praktycznie w ogóle czasu :(
Traktor jest tak na prawdę emulatorem konsoli i można go nazwać profesjonalnym programem.
Z początku może się wydawać trudny i skomplikowany ale to tylko kwestia kilkudziesięciu godzin na ogarnięcie tematu :)
Vdj to bardziej zabawka, chociaż można na niej bez trudu miksować, bitmecz jest łatwiejszy bo można go zrobić bez odsłuchu, tylko połączyć widma 2 kawałków i te same tempo heheh xd


RE: Porada, który program dla mnie? - Audionysos - 25.01.2014

Jeśli nie chcesz miksować live tylko po prostu posklejać kawałki to możesz jeszcze obadać program MixMeister z tym że jest płatny i nie orientuję się ile teraz kosztuje. ;)


RE: Porada, który program dla mnie? - Top Hardstyle FP - 26.01.2014

Programy, które dałem radę sprawdzić to Abletona i ten traktor. I bardzo przydatne funkcję mają. Będę bazował tylko na łączeniu track'ów z efektami małego mix'u i indywidualnymi kawałkami, które będą remixowane. A co do tego ostatniego "MixMeister" Muszę go sprawdzić jutro. Dzięki wielkie za propozycje. :)


RE: Porada, który program dla mnie? - Wizzardius - 26.01.2014

Jeśli byś potrzebował pomocy jeśli chodzi o obsługe Abletona,jego wbudowanych efektów/syntezatorów itp to moge pomóc ;)


RE: Porada, który program dla mnie? - Thomas - 28.01.2014

Potwierdzam słowa @Audionysos'a. MixMeister to dosyć łatwy w obsłudze programik do łączenia utworów. Znajdziesz tam wiele efektów, dzięki którym zrobić można ciekawe przejścia. Ja pobrałem "pirata" z wbudowanym tutorialem, który włącza się wraz z odpaleniem programu. Przyznam, że program jest w miarę intuicyjny i praca z nim nie stwarza większych problemów.