MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDCORE Knifeman - Nieumarmia (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDCORE Knifeman - Nieumarmia (+1) (/temat-hardcore-knifeman-nieumarmia-1)



Knifeman - Nieumarmia (+1) - Knifeman - 6.02.2014

[Obrazek: artworks-000066021486-bprxyb-t500x500.jpg?a0633e8]

(Melodic Speedcore) Knifeman - Nieumarmia

Tutaj koncepcję utworu zmieniałem X razy (już nie pamiętam ile), miał być z tego mainstream, industrial, potem power noise a... wyszło co wyszło



[Obrazek: artworks-000064033223-lmuwym-t500x500.jpg?a0633e8]

(Melodic Speedcore/Splittercore) Knifeman - Love Is Pain

Utwór powstał na skutek przeżyć wewnętrznych - sam nie wiedziałem że ze mnie takie uczuciowe bydle



dwolnload jak zawsze za free 23



RE: Knifeman - Nieumarmia (+1) - Loco - 6.02.2014

Dziwne ale fajne. Spoko lead w środku utworu.


RE: Knifeman - Nieumarmia (+1) - Adamzzz - 6.02.2014

Pierwszy utwór elegancja. Udało mi się dotrwać do końca co jest nie lada wyczyn przy speedkorze xD Fajny motyw w środku.
Drugi też w porzo ale jednak nie dla mnie już. Za długo rąbanki. Co nie oznacza że kawałek nie jest profesjonalnie wykonany!
Właściwie to oba brzmią bez zarzutów.
Z racji że nie jestem fanem takiego szybkiego tempa, staram się doszukać motywu głównego który jest zawarty w utworach.
Powiem szczerzę że w pierwszym spisałeś się na medal. Jest atmosfera zagłady a odgłosy zombii nakierowują słuchacza co tam się może dziać.
Co do drugiego to nie odzywam się bo chyba mi umknęła myśl przewodnia ALE wygląda na to że Pan komentujacy w playerku domyślił się o co chodzi xD co mnie cieszy.
Krótko mówiąc : dziwne ale fajne :D


RE: Knifeman - Nieumarmia (+1) - OProject - 6.02.2014

Nom "Love is Pain" to mówiłem że melodia zajebista! :D Nawet może skończę tego remix'a bo gdzieś leży na półce zakurzony:)
Musisz częściej miewać takie akcje to będziesz robił lepsze kawałki xd
Ryje banie aż miło, zaraz po "Buncie Maszynerii" i Remixie "Sapher - Challenging Us To Fight" twój najlepszy kawałek :D
W "Nieumarmia" intro fajne ale wokal mi nie podchodzi... dalej już tylko szum... xd
No melodia fajna jak w "Love is Pain"
Początek mi nie podchodzi a dalej jest dużo lepiej, a myślałem że nie zaskoczy :)
Kick dobry mają mięsa tak ja sie lubi ;)
Technicznie ciężko ocenić bo przeszkadza ten szum, nie wiem może za dużo soundgoodizera xd
Oba dobre wałki, dawaj więcej tych melodii xd


RE: Knifeman - Nieumarmia (+1) - FL FAN - 6.02.2014

Nie jestem znawcą gatunku ani na codzień nie słucham takiej muzyki ale muszę przyznać całkiem szczerze, że te motywy porywają, a że czasem lubie coś mocniejszego i wiem, że Nożu potrafi nieźle dać po głośnikach to jest to propozycja której nie odmówię.

Słychać masę pracy nad motywami, efektami, aranżacją, formą wykonania. W pierwszym utworze objawia się zawarta tutaj moc i dynamika - "szaleństwo napięcia". W drugim nagraniu faktycznie można zauważyć inny kierunek artystyczny, inną motywację, niby moc, a jednak romantyczny motyw gitary się przewija - od 1:34 do 2:00 - elegancko wkomponowany.

Moje gratulacje Nożu !


RE: Knifeman - Nieumarmia (+1) - mumu - 8.02.2014

też się kiedyś pobiłem z żoną (byłem stroną przyjmującą ciosy na korpus i mordę), to wiem jak to jest...

nieumarmia też daje radę, kocham Army of the Dead, ale mnie ten Twój tytuł niemiłosiernie wk**wia ;)


RE: Knifeman - Nieumarmia (+1) - Trusted - 9.02.2014

Takie dziwne... ale fajne :P

Raczej nie gustuje w takich klimatach, ale co nie co mogę spróbować powiedzieć.
Jeśli chodzi o Niemarnie to na początku udało ci się uzyskać świetny mroczny klimat.
Całość można wysłuchać do końca bez większych problemów. Jedyne co mnie lekko
zdezorientowało to główna melodia z 2:17 odnoszę wrażenie, że trochę nie pasuje
klimatem do motywu z początku utworu.

Co do Love is Pain to kawałek wydaję się bardzo "ciężki" ale to na plus ;)
Melodia jest chwytliwa ale po pewnym czasie miałem wrażenie monotonii,
mam na myśli fragment 2:18 do 5:18.

Jak już mówiłem, raczej nie słucham speedcore'ów dlatego patrz na moją opinię z dużym przymrużeniem oka ;)
Powodzenia w kolejnych produkcjach :D


RE: Knifeman - Nieumarmia (+1) - pogotekk - 12.02.2014

Jedyneczka wpada w ucho mimo, że gustuję w lżejszych odmianach hc :). Dwójeczki natomiast nie byłem w stanie przesłuchać w całości, a przynajmniej większej części :). Po prostu moje uszy są zbyt delikatne na taki hałas, ale propsy za robotę :D.


RE: Knifeman - Nieumarmia (+1) - hipotensja - 15.02.2014

Knife jak zawsze fajne melodie pod szczelną pokrywą hałasu i przesterowanych kicków napierdalających jak szatany zaaranżowane w inteligentny sposób <menel>

W love is pain ten slayer mi nie podchodzi ani trochę. Ale z chęcią bym to zremiksował :P


RE: Knifeman - Nieumarmia (+1) - L.G. - 16.02.2014

Nożu pierwszy wałek konkretnie zajebi**y.


RE: Knifeman - Nieumarmia (+1) - Wizzardius - 16.02.2014

Boże, co to jest :D


RE: Knifeman - Nieumarmia (+1) - TanterStyleZ - 17.02.2014

Speedcore wychodzi Tobie i to nieźle.....jest wkład pracy i jest przesłanie... ;)
Od czasu do czasu lubie posłuchać speedcoru szczególnie tego wolniejszego choć ten też podchodzi szczególnie ten drugi.