MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LIQUID digital-eS - space express - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LIQUID digital-eS - space express (/temat-liquid-digital-es-space-express)



digital-eS - space express - digital-es - 11.02.2014

Jeszcze cieplutkie. Dopiero co wy-renederowane i już u was! Proszę o opinie!



[Obrazek: gnns.jpg]


RE: digital-eS - space express - FL FAN - 11.02.2014

W całym nagraniu, a w szczególności w ambientowym wstępie i break'u słychać klimat Jarre'a i Tangerine Dream. Co do techniki elementów Drum & Bass mogę powiedzieć, że świetnie pasują do tych ambientowych momentów i są z nimi dobrze zmixowane, gdyż nadają kontrastu kompozycji. Gratuluję !


RE: digital-eS - space express - Audionysos - 11.02.2014

hym... Nie wiem co napisać szczerze mówiąc, kawałek niezły, nie ma się specjalnie do czego przyczepić jeśli chodzi o miks, ale jednak po tym co ostatnio zaprezentowałeś, co roz*** mnie na pojedyncze atomy, czuję się lekko zawiedziony :/

W poprzednim kawałku bas sobie pływał, miał super flow, a tutaj sub jest taki "od linijki" bym powiedział, czego nie lubię za bardzo. Nie pomagają mu nawet te automaty, które są dość ciekawie zrobione, ale jednak nie odbiera się tego basu jako spójną całość.
Intro bardzo fajne.
Szkoda, że nie pokombinowałeś coś więcej z tym dźwiękiem z 5:12 bo super się tam wpasował. Nie wiem szczerze mówiąc co to, jakieś organki?

Pozdrawiam i czekam na kolejne kawałki :)


RE: digital-eS - space express - Stiopa - 12.02.2014

A mi jak zwykle się podoba, ba zawsze mam na uwadze, na czym robisz i wielki szacun za to, że na dziadku można być na topie.
Pozdrawiam


RE: digital-eS - space express - artefaktdnb - 12.02.2014

kawałek interesujący , tyle , intro mi się nie podoba , ten sound o którym mówi Audionysos pojawił się 2 razy , a że jest konkretny to moim zdaniem powinieneś go tam wcisnąć pare ładnych razy


RE: digital-eS - space express - FL FAN - 12.02.2014

(11.02.2014, 23:15)Audionysos napisał(a): Szkoda, że nie pokombinowałeś coś więcej z tym dźwiękiem z 5:12 bo super się tam wpasował. Nie wiem szczerze mówiąc co to, jakieś organki?

(12.02.2014, 13:05)artefaktdnb napisał(a): kawałek interesujący , tyle , intro mi się nie podoba , ten sound o którym mówi Audionysos pojawił się 2 razy , a że jest konkretny to moim zdaniem powinieneś go tam wcisnąć pare ładnych razy


To o czym piszecie to jest właśnie klimat Tangerine Dream, świetnie tego użył i nie w nadmiarze, bo to nadało przestrzeni lekkiego niedosytu i klimatu zagadki. Gdyby zaczął tym jechać i "wariować" cały klimat poszedłby w piach. Właśnie to ja sobie cenię najbardziej - przemyślenie kompozycji i umiejętne władanie efektami, brzmieniami. Czasem prostota, a czasem oszczędność w środkach wyrazu jest drogą do sukcesu. Dlatego to nagranie uważam za bardzo udany projekt, który naprawdę świetne robi wrażenie.


RE: digital-eS - space express - Audionysos - 12.02.2014

Ja bym jednak wolał coś posłuchać w klimacie Digital-esa :D
Nie chodziło mi o to żeby władować to samo co drugi tak, ale żeby ułożyć jakąś melodię z tego, albo jakieś inne wariacje ;)


RE: digital-eS - space express - FL FAN - 12.02.2014

Ja Cię rozumiem, to już w sumie taka kwestia gustu, ale jak mówiłem dla mnie zrobiłoby się zamieszanie w kompozycji gdyby ten motyw zaczął działać coś więcej niż jak jest, bo dynamika, kontrast i melodia nagrania są już urozmaicone na max. Zauważmy, że ten efekt już pojawił się w 2 : 39. Wystarczy moim zdaniem. No to są takie smaczki, których musi właśnie być szczypta w nagraniu by zyskało to coś.
Nieraz w eksperymentalnych nagraniach jeden efekt pojawia się tylko raz na wiele minut nagrania i to jest taki "chwyt" muzyczny.


RE: digital-eS - space express - artefaktdnb - 12.02.2014

i digital-es dokładnie zrobił tak jak piszesz , taki miał zamiar


RE: digital-eS - space express - Audionysos - 12.02.2014

Rozumiem o czym mówisz i się z tobą zgadzam w 100% ale ja po prostu widziałbym główny motyw na tym dźwięku, a za wstawki tego typu zrobił te automaty, ale jak słusznie zauważyłeś to jest kwestia gustu... ;)


RE: digital-eS - space express - digital-es - 12.02.2014

Bardzo się cieszę że ten numer wzbudził trochę emocji. :) Bardzo mi miło. Rozumiem Audionysos co masz na myśli ale efekt końcowy miał być dokładnie taki jak to wspaniale opisuje FL FAN. Miało być ze smakiem, bez przegięcia. Chodziło o to by akordy tego pianinka zaskoczyły i zostały w pamięci i aby słuchający chciał wracać to tego tjuna kilka razy, chociażby po to by usłyszeć swój ulubiony moment jeszcze raz. Co do linii basowej, też chodziło o to by numer był mniej agresywny a bardziej rollujący, automaty miały dawać efekt kręcącego sie vinila (pętli, loopow) także trochę rozmowę jakby transformersów hehehe, kurcze mogłem nazwać ten numer "transformer" ;P, co do padów, to zawsze w moim sercu wybrzmiewają dźwięki muzyki filmowej, JMJ, Vangelisa, Mike'a Oldfielda czy właśnie niesamowitego Tangerine Dream, czy również psychodeliczny klimat Pink Floyd, to moi mentorzy. W dnb kocham najbardziej niesamowite pokłady energii, technologie i technikę przy budowaniu wałków, gdzie wspaniałym przykładem jest właśnie Neurofunk , muzyka technicznie i jakościowo w tej chwili niedościgniona, ale również Liquid daje niesamowitego kopa, gdzie klimat, niekiedy jazzowy, trance'owy czy po prostu na maxa chillowo-elektroniczny w parze z tym niesamowitym beatem daje niezrównane doznania muzyczne. Moje marzenie to zrobić kiedyś rasowego neurusa, ale jeszcze jestem na to nie gotowy ;) Puki co najlepiej definiuje moja muzykę zwariowane połączenie chillu, ambientu z dużą dawką energii serwowanej przez zapierdzielający beat i bas. :)


RE: digital-eS - space express - ambbass - 14.03.2014

Może to przez sentyment do Tangerine Dream ale uważam że kawałek jest naprawdę świetny. Klimat który stworzyłeś jest bardzo orginalny a wszystko jest zgrane i mocne jak dla gatunku przystało .