MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Łączenie gatunków - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Łączenie gatunków (/temat-laczenie-gatunkow)

Strony: 1 2


Łączenie gatunków - Voleck - 15.02.2014

Co sądzicie o łączeniu różnych gatunków?
Jakich jeszcze nie słyszeliście?
Mi sie zawsze podobaly połączenia np. Rocka z Dubstepem, D`n`B itp.
Jakie połączenie dwóch styli Was by zaciekawiło?
Może sami kombinujecie w tym kierunku?:)


RE: Łączenie gatunków - OProject - 15.02.2014

Speedcore i Downtempo xd
A na poważnie to wszystko można mieszać jeżeli brzmi dobrze :P


RE: Łączenie gatunków - Voleck - 15.02.2014

Death Metal + Kolędy ;P


RE: Łączenie gatunków - FL FAN - 15.02.2014

Ambient i muzyka eksperymentalna - może jest to mało odkrywcze i kontrastowe ale daje piękne efekty w postaci dopracowanych nagrań, ilustracyjnych i ambiwalentnych jeśli o nastroje w nich zawarte chodzi. Sam też takie projekty nagrywam.


RE: Łączenie gatunków - OProject - 15.02.2014

Jeżeli chodzi o mnie, to chciałbym mieszać ze sobą takie style jak:
Early Hardstyle/Hardstyle/Hard Trance/Hardcore(rózne style)/Techno/Acid ;)


RE: Łączenie gatunków - FL FAN - 15.02.2014

(15.02.2014, 13:46)OldscoolProject napisał(a): Speedcore i Downtempo xd
A na poważnie to wszystko można mieszać jeżeli brzmi dobrze :P


Pewnie dlatego internet pełen jest utworów z połączeń trashmetalu i muzyki relaksacyjnej ;)


RE: Łączenie gatunków - Knifeman - 15.02.2014

digital hardcore to ciekawa fuzja gatunkowa


RE: Łączenie gatunków - Voleck - 15.02.2014

ile gustów, tyle pomysłów widze:)
moim skromnym zdaniem to nic wiecej nam nie pozostalo jak łączenie różnych światów, bo zeby stworzyc cos nowego w klasycznym stylu jest wyjątkowo trudno. Chyba, ze chodzi o elektronike, bo możliwości są praktycznie nieograniczone. Chociaz mimo to trudno zrobic cos, zeby nie przypominalo nam czegos co juz słyszelismy
A co myslicie o Unplugged Dubstep? :D
ostatnio wpadlem na to z moim kolegą z Norwegii, z którym obecnie nagrywam.
można zrobić różne tricki dubstepowe używając np. Gitary elektrycznej...wiecie jak pięknie brzmi wobble-bass na elektryku? :D


RE: Łączenie gatunków - hipotensja - 15.02.2014

Rap i metal, czyli rapcore Heart
Dla przykładu:



Fajnie brzmi łączenie jazzu i różnej elektroniki co rodzi nieograniczoną ilość gatunków (chociażby trip hop, nu jazz, acid jaz, jazz&bass i tak dalej aż do wieczora :P ).


RE: Łączenie gatunków - Knifeman - 15.02.2014

@up - mamy w Polsce niezłego mistrza tego gatunku



i takiej muzyki to ja mogę słuchać ;)



EDIT: przypomniało mi się crossbreed = hardcore + dnb

EDIT 2 :
Cytat:Speedcore i Downtempo

JAK?


RE: Łączenie gatunków - Ania - 23.02.2014

Temat naprawdę fajny więc ciągnę dalej. Hipotensja podał super przykład rapcore'u - RATM. Ja osobiście bardzo polubiłam ostatnimi czasy połączenie muzyki rockowej i elektroniki, a także rock przeplatany dubstepem.


RE: Łączenie gatunków - dziobak - 23.02.2014

z perspektywy grajka wszystko co ma podwojone tempo np. hiphop do dnb (90-180bpm) albo dupstep do breakbitu (70-140bpm)
i przy robieniu wałków staram się aby podział rytmiki (głównie drumy) był 2-tempowy :)


RE: Łączenie gatunków - future villain - 23.02.2014

Ostatnio wpadłem na rosyjskiego producenta Al Coholic'a który łączy dnb i modern classic, z wpływami hiphop'u w niektórych kawałkach.




RE: Łączenie gatunków - Zirds - 11.03.2014

(15.02.2014, 14:27)Knifeman napisał(a): @up - mamy w Polsce niezłego mistrza tego gatunku



i takiej muzyki to ja mogę słuchać ;)



EDIT: przypomniało mi się crossbreed = hardcore + dnb

EDIT 2 :
Cytat:Speedcore i Downtempo

JAK?

A na przykład tak



Chociaż też można użyć programu Paul Stretch, w którym można spowolnić 2 minutowy utwór do 10 minut i brzmi przez to jak usypiający, piękny ambient. Dodasz do tego jakąś lekko połamaną napieprzającą z prędkością 220 BPM perkusję i może być z tego:

DownCoreSpeedTempo :)


RE: Łączenie gatunków - Knifeman - 11.03.2014

bardziej to raczej

tutaj bardziej niesamowite połączenie od Imila - bardzo lubię jego twórczość

...ale nie o takie coś mi chodziło bo downtempo chyba ma wolne tempo a tutaj prędkość nadal na wysokim poziomie pracuje


RE: Łączenie gatunków - Zirds - 12.03.2014

Może masz rację.. Więc takie połączenie nie byłoby możliwe bo się skłócają tempa gatunków..


RE: Łączenie gatunków - future villain - 12.03.2014

Crossbreed jest świetny (Hallucinator, Forbidden Society, maaasa talentów, fani fuckdnb wiedzą o co chodzi ;))



RE: Łączenie gatunków - Pete Shade - 15.03.2014

ja bym kocham trance połączony z muzyką "operową" ze tak to ujme.


RE: Łączenie gatunków - rastafare - 18.03.2014

Kiedys na openerze Pan L.U.C powiedział, że słucha muzyki a nie gatunków.
To powiedzenie stało się moją inspiracją do tego, by przestać myśleć o muzyce w kategorii gatunków, a raczej jak o nieograniczonej płaszczyźnie wyobraźni. Bo przecież można coś klasyfikować, spierać się co jest pomieszane z czym, albo które gatunki są dobre, a które nie, uważam to jednak za bezsensowne bo, doszedłem do wniosku, że każdy ale to każdy gatunek ma w sobie coś dobrego.

A teraz mówię ja:

Twórzmy z serca co nam w trzewiach gra, a nie dopasowując się do konkretnych gatunków.

K.


RE: Łączenie gatunków - OProject - 19.03.2014

(18.03.2014, 23:57)rastafare napisał(a): Kiedys na openerze Pan L.U.C powiedział, że słucha muzyki a nie gatunków.
To powiedzenie stało się moją inspiracją do tego, by przestać myśleć o muzyce w kategorii gatunków, a raczej jak o nieograniczonej płaszczyźnie wyobraźni. Bo przecież można coś klasyfikować, spierać się co jest pomieszane z czym, albo które gatunki są dobre, a które nie, uważam to jednak za bezsensowne bo, doszedłem do wniosku, że każdy ale to każdy gatunek ma w sobie coś dobrego.

A teraz mówię ja:

Twórzmy z serca co nam w trzewiach gra, a nie dopasowując się do konkretnych gatunków.

K.

Zgadzam się, choć ja lubię wiedzieć czego słucham i jak się to nazywa :)
I radzę każdemu aby się nie ograniczać co do muzyki.
Dodam też że najbardziej denerwują mnie osoby które okazują wrogość, bądź uważają że jakiś styl/gatunek jest lepszy od drugiego... takie podejście kojarzy mi się z dziećmi z podstawówki, i dla mnie taka osoba nie może nazwać się muzykiem, albo kimś kto zna się na muzyce :D
Wiadomo że nie każdemu wszystko odpowiada ale chodzi mi bardziej o te negatywne podejście :)
Także nie ograniczajcie się co do muzyki i szanujcie ją... Peace <thumbup>