MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA abyssMB72 - spaceship - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA abyssMB72 - spaceship (/temat-electronica-abyssmb72-spaceship)



abyssMB72 - spaceship - abyssMB - 16.02.2014

To kawałek, który wcześniej zrobiłem w logic fun, przepisałem go na FL , posłuchajcie

"spaceship" wystartował:)

(Usunąłem pierwszą wersję)

Witam ponownie :D i dziękuje za odsłuch. Warto słuchać dobrych rad, fruit kick został zastąpiony,
może nowa inna stopa się spodoba .
Długo to trwało ale w końcu zrobione :
poziomy głośności zostały wyrównane - / na ile pozwala subiektywność mojego słuchu i przyzwyczajenie do po raz - enty odsłuchiwanego fragmentu /po 10 razie człowiekowi się wydaje, że wszystko jest idealnie, a to tylko złuda/ , ale staram się jak mogę :).
Może być, że pady dalej będą trochę za głośne. Po wyrównaniu głośności brzmi to czyściej .
Closed Hi-haty raz mi się podobają raz nie, nie wiem czy nie są za głośno lub się ich w ogóle pozbyć.
Czekam na opinie i wrażenia po odsłuchu . <omg>


dołączam poprawiona wersję

speceship wystartował na nowo





RE: spaceship - FL FAN - 16.02.2014

No przyjemnie się słucha, ładny aranż, perkusja dopracowana. Wzbogacona KICK'iem. Utwór eksperymentalny lekko, nawet melancholijny. Chcę zwrócić uwagę na kolejne instrumenty, które kolejno wprowadzane budują lekki niepokój. Ładne są także przejścia pomiędzy instrumentami i kolejnymi etapami nagrania. Ciekawy pomysł.


RE: spaceship - L.G. - 16.02.2014

Choć hajhet mi się nie bardzo podoba, stopa za słaba praktycznie nie słyszalna, to ogólnie robisz bardzo fajny klimat ;).
Od 1:33 syntek ciut za głośno, przebija string.
Jakby popracować nad tym, będzie naprawdę wspaniały kawałek.
Pzdr.


RE: spaceship - FL FAN - 16.02.2014

Fakt, sam kick nie jest jakiś mocny i słychać jego górę. Specyficzna barwa podpowiada mi ze to chyba ten "Fruit kick".


RE: spaceship - OProject - 16.02.2014

To co koledzy wyżej piszą stopa się gubi musisz popracować nad poziomami głośności i korekcją, każdemu dźwiękowi daj osobne miejsce w spektrum ;)
No i jakoś ten kick mi nie pasuje.
Wszystko ze sobą się miesza i nie współgra, pady mają za dużo dołu.
Musisz to poprawić ale ogólnie aranżacja jest dobra tylko miks... a będzie git :D


RE: spaceship - Audionysos - 17.02.2014

Też chętnie usłyszałbym remiks tego kawałka bo materiał jest bardzo interesujący.
Pozdrawiam :)


RE: spaceship - abyssMB - 19.02.2014

Dziękuje za odsłuch , po wysłuchaniu uwag naniosłem poprawki , wasze uwagi są dla mnie bardzo cenne, człowiek uczy się całe życie.
Poprawiony kawałek powyżej , w edycji - tematu zapraszam do odsłuchu.<omg>


RE: spaceship - FL FAN - 19.02.2014

Przepraszam Cię ale wymieniłeś KICK lecz jest on nadal za słaby i będziesz musiał go podładować Maximusem na przykład aby miał dół, bo coś mu tutaj go albo zabiera albo on ma go za mało. Dodaj dwa jednocześnie o innych barwach, zwiększ ich moc tonów niskich. Szczerze Ci mówię, że kick albo wyrzucić albo go naprawdę wyeksponować w miksie.

Przykład - Wysyłasz kanał ze stopą na mixer - podpinasz do niego Maximus i tam podkręcasz niskie tony na stopę *

Poniżej przykład z wyeksponowaną stopą (dodany solidny dół) na fragmencie Twojego nagrania (plus podbicie Maximusem całości):

[zs]http://www77.zippyshare.com/v/28558399/file.html[/zs]

(Mam nadzieje nie masz mi za złe, załadowane na moim koncie zs - można w każdej chwili skasować)


RE: spaceship - OProject - 20.02.2014

Ja na twoim miejscu zrobił bym tak:
Przycisz wszystkie instrumenty oprócz stopy, o ok. 1-2 dB
Podbij stopę w eq na jakieś niskiej częstotliwości, niech to będzie np. 60 Hz i w pozostałych instrumentach wycisz tą samą częstotliwość (60Hz) o podobnej wartości Q :D
Swoją drogą to tyczy się wszystkich instrumentów żeby każdy miał swoje miejsce :)
Możesz też użyć kompresji.
Pamiętaj aby miksować gdy wszystkie dzwięki graja na raz nie w solo :*
Separacja... :)


RE: abyssMB72 - spaceship - abyssMB - 22.02.2014

Witam ponownie dziekuję rady szczególnie FL Fan, musiałem wywalić jedną stopę zostawiłem drugą jest podbita w tonach niskich teraz ją słychać
Mi sie podoba ciekawe czy wam też? :).
speceship wystartował po raz trzeci


RE: abyssMB72 - spaceship - FL FAN - 22.02.2014

(22.02.2014, 16:17)abyssMB72 napisał(a): Witam ponownie dziekuję rady szczególnie FL Fan, musiałem wywalić jedną stopę zostawiłem drugą jest podbita w tonach niskich teraz ją słychać
Mi sie podoba ciekawe czy wam też? :).
speceship wystartował po raz trzeci





Teraz jest ok! Widzisz, postarałeś się i są efekty od razu. Gratuluję i dalszych sukcesów życzę!


RE: abyssMB72 - spaceship - OProject - 22.02.2014

No na pewno lepiej :D


RE: abyssMB72 - spaceship - abyssMB - 7.06.2014

witam ponownie prezentuje poprawioną wersję speceship-a , komentujcie dajcie znać co jest nie tak :)

speceship wystartował ponownie