MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE DJ Ramzes - Zimowa Sesja Hardstyle - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE DJ Ramzes - Zimowa Sesja Hardstyle (/temat-hardstyle-dj-ramzes-zimowa-sesja-hardstyle)



DJ Ramzes - Zimowa Sesja Hardstyle - TanterStyleZ - 19.02.2014

Witam Moi drodzy dzisiaj mam wam do przedstawienia zimowa sesje Hardstyle którą stworzyłem z pasji do tego nurtu. ;)
Bazowałem na roku 2003 - 2006 mniej więcej wtedy gdy Hardstyle się rozwijał i rozwija się nadal... bo ten wczesny był jeszcze prędzej. ;)

Jestem zwolennikiem niezbyt długich motywów i bardziej dynamicznych choć niektóre motywy mogą wydać się monotonne...
Wiem że może mieć niedoskonałości związaną z korektą brzmień lub ich dostrojeniem.
Zdaje sobie sprawę z tego bo to czasem nie wychodzi.

Jednak chcę oddać cześć temu właśnie stylowi z tamtego okresu gdy się rozwijał i mimo to postanowiłem go udostępnić. ;)

Pozdrawiam i zapraszam do racjonalnego komentowania i dziękuję za poświęconą uwagę .. ;)







RE: DJ Ramzes - Zimowa Sesja Hardstyle vol 86 & 87 16.12.2013 - OProject - 19.02.2014

Intro mógłbyś bardziej urozmaicić.
Kicka z początku powinien być głośniejszy.
Snare również powinien grać wyraźniej.
Dalej, w 5 minucie jest już lepiej... (za sprawą sampla kicka i basu bodajże od Hennes & Cold często używanego) xd
Wokal z 6 min coś mi nie pasuje, mógłbyś go jakoś urozmaicić dodać pogłosy itp.
Całość dla mnie brzmi dość nie spójnie, chaotycznie i monotonnie prawie 12 min.... to chyba w założeniu miał być jakiś mashup tak?
Pracuj dalej miks wymaga poprawek, no i staraj się więcej popracować nad kompozycją oczywiście postaraj się zawsze wszystko przemyśleć dokładnie, przy tworzeniu nie można się spieszyć!
Powodzenia przy następnych produkcjach :)


RE: DJ Ramzes - Zimowa Sesja Hardstyle vol 86 & 87 16.12.2013 - Adamzzz - 19.02.2014

Jeżeli to ma być takie wielkie przygotowywanie do prawdziwej produkcji to idzie Ci świetnie, genialnie i w ogóle ah i oh.
Stary, co ja Ci mogę podpowiedzieć oprócz uwag odnośnie miksu, skoro wszystko to sample?? Zastanów się którym palcem kilkasz w myszkę żeby sampla przeciągnąć?? Żebyś wyregulował sobie temperature w pokoju jak produkujesz??
Miks jest do poprawy bo nie słychać każdego sampla wyraźnie, momentami rytm tła nie zgadza z całością (11:03).
Motywy są nawet przyzwoite ale to raczej nie powód aby wszystkie zwalać na jedną kupę, podkładać jakiś bas i zamieszczać na forum jako "Sesja".
Wykorzystaj jeden z tych motywów, zrób WŁASNY bas, revers, kick czy co tam wolisz, dorób resztę utworu - najlepiej wzorując się na jakimś profesjonalnym który lubisz, zamieść to i mniej satysfakcję.
Pozdrawiam


RE: DJ Ramzes - Zimowa Sesja Hardstyle vol 86 & 87 16.12.2013 - woziu122 - 19.02.2014

W klimat udalo Ci sie trafic, typowe petle z dzikimi samplami tylko brakuje w tym mocy, kick strasznie cichy, na poczatku myslalem ze na panorame go dales, popraw ten kick i sprobuj zrobic z tego mixa jakis 1 porzadny kawalek bo sa ciekawe motywy w tym mixie do wykorzystania. To oczywiscie tylko moja rada, zrobisz z nia co chcesz, pozdro.


RE: DJ Ramzes - Zimowa Sesja Hardstyle vol 86 & 87 16.12.2013 - TanterStyleZ - 19.02.2014

(19.02.2014, 14:46)woziu122 napisał(a): W klimat udalo Ci sie trafic, typowe petle z dzikimi samplami tylko brakuje w tym mocy, kick strasznie cichy, na poczatku myslalem ze na panorame go dales, popraw ten kick i sprobuj zrobic z tego mixa jakis 1 porzadny kawalek bo sa ciekawe motywy w tym mixie do wykorzystania. To oczywiscie tylko moja rada, zrobisz z nia co chcesz, pozdro.




Woziu sensownie się udzieliłeś... Oczko
Dokładnie ja mam w zwyczaju robić właśnie szybkie pętle i zmieniające się motywy...takie coś mnie jara właśnie w utworach i setach..
Rozumiesz przesłanie utworu i widzisz temat realnie taki jaki właśnie jest.
Ja myślałem że stopy są właśnie za głośno a to być może dlatego że lubie mieć subwoofer podgłoszony i lubie więcej basu i u mnie właśnie jest go za dużo czasem...
Właśnie będe przymierzał się żeby robić jeden jako całość bo z drugiej strony bardzo lubie właśnie więcej zmieniających się motywów.
Wiem gdzie są błędy mniej więcej....a swoją drogą Twoja rada okazała się przydatna... Oczko
I plusik dla Ciebie poleci !


RE: DJ Ramzes - Zimowa Sesja Hardstyle vol 86 & 87 16.12.2013 - Herman - 19.02.2014

11/10, kozak, naprawde wymiata ta piosenka ;d


RE: DJ Ramzes - Zimowa Sesja Hardstyle vol 86 & 87 16.12.2013 - Loco - 19.02.2014

Dziwne ale fajne.


RE: DJ Ramzes - Zimowa Sesja Hardstyle vol 86 & 87 16.12.2013 - FL FAN - 19.02.2014

Fakt, kozackie bity !

Mi najbardziej podoba się motyw od 7: 50 leci aż do 8:42 - jest taki 'tribal" - oparłbym na tym jakiś utworek, bo warto ten potencjał wykorzystać kreatywnie.

Pozdrawiam !


RE: DJ Ramzes - Zimowa Sesja Hardstyle vol 86 & 87 16.12.2013 - AdrianSazy - 21.02.2014

Utwór nie jest zły, ale ten kick jak dla mnie gra za cicho.


RE: DJ Ramzes - Zimowa Sesja Hardstyle vol 86 & 87 16.12.2013 - TanterStyleZ - 21.02.2014

(19.02.2014, 11:44)OldscoolProject napisał(a): Intro mógłbyś bardziej urozmaicić.
Kicka z początku powinien być głośniejszy.
Snare również powinien grać wyraźniej.
Dalej, w 5 minucie jest już lepiej... (za sprawą sampla kicka i basu bodajże od Hennes & Cold często używanego) xd
Wokal z 6 min coś mi nie pasuje, mógłbyś go jakoś urozmaicić dodać pogłosy itp.
Całość dla mnie brzmi dość nie spójnie, chaotycznie i monotonnie prawie 12 min.... to chyba w założeniu miał być jakiś mashup tak?
Pracuj dalej miks wymaga poprawek, no i staraj się więcej popracować nad kompozycją oczywiście postaraj się zawsze wszystko przemyśleć dokładnie, przy tworzeniu nie można się spieszyć!
Powodzenia przy następnych produkcjach :)




Myśle że intro do tego wejściowego motywu wystarczające... za bardzo przepakowane intro nie zawsze pasuje.
Stopa początkowa regulowana była często myśle że na każdym sprzecie inaczej słychac bo kazdy ma roznie ustawiony Equalizer tam gdzie odsluchuje itd... owszem niektóre kicki mogą być zbyt ciche...
Snare zbyt glosny tez nie za dobrze...
Co do kicka z 5tej minuty... kick ma dolożony bass boost programowy...
Doookładnie w założeniu miał wyjść mashup tak jak mówisz...
Trzeba więcej pracować nad kompozycją zgadza się..
Dzięki majster i leci plusik za "mash up";P