MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Oszir - Extrasensory Perception - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Oszir - Extrasensory Perception (/temat-electronica-oszir-extrasensory-perception)



Oszir - Extrasensory Perception - Oszir - 21.02.2014

Tworząc muzykę nie skupiam się na gatunku lecz na samej nucie dlatego tego typu utwory wrzucam na Electronica bo ciężko mi jest dokładnie przypasować.

Też jest to kawałek jeszcze do małej poprawki jak coś usłyszycie że jest nie tak to piszcie.

Obraz dla Elnantera :)

[Obrazek: 2+kopia.jpg]




04.03.2014

Tak o to wygląda poprawiony kawałek:


Podpiąłem go do gatunków Minimal Tech-House, Ambient, Electronic

Jeśli Admin będzie chciał to może przenieść cały temat do działu House

Miłego i relaksacyjnego odsłuchu życzę ;)


RE: Oszir - Extrasensory Perception - FL FAN - 21.02.2014

No to już faktycznie bardziej electronica, choć wprowadziłbym więcej motywów na ponad 6 minut nagrania lub bardziej rozbudował ten już prowadzony. Moja uwaga to motyw główny leci zbyt cicho, co prawda może tak być ale nie zbyt cicho bo efekty wychodzą na wierzch z perką, ale to tylko od około 45 sekundy do początku pierwszej minuty, później barwa się zmienia i jest w porządku. W drugiej połowie jest już mocno podkreślony motyw główny i przecinają go od czasu do czasu wstawki efektowe. Pod koniec zintensyfikowalbym perke.

Pytanie mam - na czym tworzysz, w jakim programie obrabiasz utwory?
Bo tam Kay'a strofowałeś, że powinien rozbudować swoje studio i stąd moja ciekawość co tam u Ciebie piszczy?


RE: Oszir - Extrasensory Perception - Oszir - 21.02.2014

Tworze na Reason 4.0 i lekko obrabiam na GoldWave.
Jeśli prowadziłbym swoją wytwórnie, label czy tam jak zwał tak zwał to zainwestowałbym w dodatkowy sprzęt chociażby do obróbki pojedynczych ścieżek audio i w jakieś miksery żeby po obrobieniu maksymalnie dobrze je zmiksować. Po prostu żeby utwór który chce sprzedać był dopieszczony z każdej możliwej strony.

Trzeba pamiętać że w ładnym "opakowaniu" to i gówno się sprzeda (patrz na Vive)

Jeszcze coś dodam, jeśli słuchacze mają coś za darmo to im tak jakość nie przeszkadza.


RE: Oszir - Extrasensory Perception - FL FAN - 21.02.2014

(21.02.2014, 19:42)Oszir napisał(a): Trzeba pamiętać że w ładnym "opakowaniu" to i gówno się sprzeda (patrz na Vive)

Albo RMF MAX itp gdzie puszcza się muze do porzygu w kółko i w kółko mordując czasem nawet fajne nagrania puszczaniem do obrzydzenia.


RE: Oszir - Extrasensory Perception - Almhome - 22.02.2014

No, no calkiem fajny kawalek, jedynie moim zdaniem brakuje mu urozmaicenia
Technicznie tez OK :)
Jedynie mi sie nie podoba ten tom(?) w perce...Poprostu jest za glosno, mozliwe ze samo jego brzmienie mi nie podchodzi
Jednak na + jak najbardziej.


RE: Oszir - Extrasensory Perception - Oszir - 25.02.2014

A więc tak, perkę wyciszyłem trochę, ten "tom" (nie wiem czy myślimy o tym samym) też wyciszyłem.
Piszecie o urozmaiceniu, hmmm ciężko mi tam jest coś jeszcze wcisnąć żeby nie popsuło całości, a wydaje mi się że jest tam bogata paleta dźwięków które przenikają siebie na wzajem tworząc swoisty klimat ;) albo może to mój brak weny <niewiem>
Po wyciszeniu perki może będzie bardziej słyszalna ta paleta dźwięków.

Z tym motywem głównym to też nie wiem, jest tam motyw który pojawia się od około 45s ale on rozwija się delikatnie i ciągle aż do ok 4;30 i znika. Poprawiłem go w ten sposób że początek wyciszyłem całkowicie i podgłaśniłem go powoli do poziomu przewidzianego już w 1 minucie.

Dodam jeszcze lepsze talerze i może jakiś reverb przed i po talerzu?


RE: Oszir - Extrasensory Perception - FL FAN - 25.02.2014

(25.02.2014, 17:15)Oszir napisał(a): Z tym motywem głównym to też nie wiem, jest tam motyw który pojawia się od około 45s ale on rozwija się delikatnie i ciągle aż do ok 4;30 i znika. Poprawiłem go w ten sposób że początek wyciszyłem całkowicie i podgłaśniłem go powoli do poziomu przewidzianego już w 1 minucie.

Tak, będzie to najlepsze rozwiązanie, bo on tak niknie, niby ma grać, a brzmi zbyt cicho, a od zera to będzie bardziej wyraziste i zrozumiałe w kompozycji.

(25.02.2014, 17:15)Oszir napisał(a): Dodam jeszcze lepsze talerze i może jakiś reverb przed i po talerzu?

Co do reverbu to jakiś delikatny pogłos mógłby się tam znaleźć, czemu nie, bo przykładowo talerz na 2:50 bardzo sucho wygasa i warto to zmienić, "zmiękczyć". Wiem, że łatwo się mówi, ale nagranie naprawdę warto dopracować.


RE: Oszir - Extrasensory Perception - Oszir - 4.03.2014

Widzę że nie widać :) Umieściłem wyżej poprawioną już wersje utworu dostępną na Youtube


RE: Oszir - Extrasensory Perception - FL FAN - 4.03.2014

Słuchałem i porównywałem, coś tam dodałeś jeszcze przy początku ?
Dobra robota na crash! Tak właśnie chciałem to usłyszeć. Warto dać porządny reverb i zrobić jakiś reverse na nim, wtedy świetnie to brzmi. Wszystko z wyczuciem i jest super.


RE: Oszir - Extrasensory Perception - Zirds - 14.03.2014

Fajnie buja ten kwaśno brzmiący pad względem kicka, taki niby efekt SideChain. Gwizdo-fleciki też ładnie pasują do całości. A po breakdownie ładnie się wszystko układa. Ciekawy utwór :)


RE: Oszir - Extrasensory Perception - Oszir - 8.04.2014

FL FAN a no dodałem troszkę na początku i troszkę później nawet kilka efektów ;)

ZetZet mam nadzieję że jeszcze nie jeden kawałek Ciebie zaciekawi. (Jestem w trakcie poprawiania)