MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Almhome - If you say... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Almhome - If you say... (/temat-electronica-almhome-if-you-say)



Almhome - If you say... - Almhome - 22.02.2014

Hiho, moj nowy kawalek i daje go do elektroniki bo nie znam sie na gatunkach i nie wiem do czego to podpiac :)
Tym razem ze srednio udanego D&B przeskoczylem na cos takiego troche to chillstepowego, troche to ambientowego...Troszke dubstepowego - sam nie wiem :)
Mialem spore problemy z tym wokalem bo byl on przystosowany do zupelnie innego tempa...Czasami troszke nie wchodzi - zdaje sobie z tego sprawe :)
Milego odsluchu i prosze, piszcie co poprawic...
Pozdrawiam! :)







RE: Almhome - If you say... - FL FAN - 22.02.2014

Szokujesz mnie. (pozytywnie) Ten dzień od Twojego nagrania zacząłem i ciesze się bardzo ! Wiesz... nawet nie usłyszałem jakichś zauważalnych zgrzytów z tym wokalem. Miks super. Skupiłem się na atmosferze nagrania i jego klimacie, a to chyba jakaś próba uchwycenia chwili, bo klimat w tle ukształtowany na krystalicznie szklany i zimny (piano), a jednak atmosfera zrobiła się całkiem pełna nadziei (wokal i pady). Świetny utwór, wspaniała robota Kolego i tylko mogę pogratulować pomysłu i takiego "żywego" efektu.


RE: Almhome - If you say... - Almhome - 22.02.2014

Moze mi nie uwierzysz ale gdy zaczynalem i trafilem na to forum to przegladalem Twoje poradniki, nie majac pojecia o tworzeniu czegokolwiek...
A teraz ktos od kogo sie uczylem az tak chwali to co robie...To naprawde fajne uczucie i naprawde sie ciesze :)
Dzieki raz jeszcze za komentarz, pozdrawiam! :)


RE: Almhome - If you say... - FL FAN - 22.02.2014

Przyznam, że gdy przeczytałem Twój post to się odruchowo uśmiechnąłem. Wiem, że warto było to wszystko pisać. Cieszę się również i dziękuje za zaufanie, starałem się pisać o rzeczach nieraz najprostszych i nie żałuję choć czasem padały słowa, że to czy tamto jest mało przydatne. W moim odczuciu nawet podanie listy skrótów jest ważne bo wiem, że tylko gdy wie się wszystko (a przynajmniej jak najwięcej) o sprzęcie na którym się pracuje czy o programie, to wówczas już nie traci się czasu na zastanawianie jak coś zrobić. Zasługujesz na uznanie bo to Twoja zasługa, Twoje emocje i praca. Mówiłem, że będę podziwiał Twoje nagrania i się nie pomyliłem.

W tym utworku miałeś trudną pracę, wokal który współgrał właśnie z elementami (gatunkami) które wymieniłeś w pierwszym poście, też miałem takie wrażenie, że mieszają się tutaj te style. Doskonale zbudowałeś ten podkład. Pozdrawiam również !


RE: Almhome - If you say... - Audionysos - 1.03.2014

Hym... Totalnie nie moje klimaty, ale technicznie jest bardzo dobrze jak mi się wydaje.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to strasznie głośne haty męczą ucho.
Pozdrawiam :)


RE: Almhome - If you say... - Almhome - 2.03.2014

Dzieki Audionysos za komentarz :) Hihaty juz byly sciszane i myslalem ze juz jest ok, w kazdym razie teraz to juz projekt zamkniety ,ale dziekiz a rade :)


RE: Almhome - If you say... - Intransitive - 5.03.2014

Rzeczywiście haty zbyt ostre, ale to nie jest największy problem. Po pierwsze, od 1:54 wokal zupełnie nie zgrywa się z resztą. Po drugie, kawałek zaczyna się obiecująco i do 2:27 miałem nadzieję na wejście bassline'u, który miałby melodię pasującą do reszty dźwięków, które są piękne. Trochę to denerwuje. Użyłeś bardzo fajnych dźwięków, nałożyłeś bardzo ładnie reverby i inne chorusy, a tu głupi bas zniweczył to wszystko. Ogólnie, miałeś dobry pomysł i możesz w to wejść, ale zwracaj uwagę na bassline, który w chillstepach jest kluczowy. Pozdro


RE: Almhome - If you say... - FL FAN - 5.03.2014

Eh to przez to wymieszanie gatunków nie dogodzi wszystkim ;)


Dla mnie super mieszanka i spójna całość i choć nie jestem znawcą wszystkich tu wymieszanych gatunków to znam się na muzyce eksperymentalnej i tak na to patrze, bo chyba inaczej nie można z racji samej istoty pomysłu. Cieszę się, że moje porady w jakimś tam drobnym stopniu przyczyniły się do postępów autora. Poza tym strasznie lubie takie naprawde udane eksperymenty i nie zważam na niuanse - choć coś co dla mnie jest tylko niuansem, dla innej osoby może być czymś ważnym no ale znają mnie już wszyscy z tego że nie robie polowań na czarownice (nie podnosze drobnych kwestii) tylko się wsłuchuje w klimat, emocje, czy utwór je w ogóle ma. Jeśli ma, to sprawy techniczne choć też są ważne schodzą wtedy na dalszy plan, bo umiejętności związane z techniką wykonania zawsze można podszkolić. Pomysł i pewna wizjonerska smykałka - to jest coś czego nie można się nauczyć dlatego zawsze apeluje aby nie bać się eksperymentować i starać się jednak wytyczać swoją ścieżkę bo naprawdę warto!


RE: Almhome - If you say... - Almhome - 5.03.2014

Mam ten projekt jeszcze na PC, wiec te porady moga wejsc w zycie, uznalem go za zamkniety ale jesli robic to robic dobrze i poslucham rad :)
Pomysle nad bassem i usune wokal z 1:54 i mozliwe ze dodam na to miejsce cos nowego.
Z hihatow zetne nieco wysokich zeby tak nie razily...I wtedy wysle od nowa :)
Dzieki za opinie i pozdrawiam :)


RE: Almhome - If you say... - Intransitive - 5.03.2014

@FL FAN zgadzam się z Tobą. Autor tego kawałka ma talent i dlatego zainterweniowałem:) Nie chciałem go zniechęcać a wręcz zmobilizować. Konstruktywna krytyka to podstawa. Sam dzięki niej dużo zyskałem i ciągle ją otrzymuję. To powinien być bodziec do dalszej pracy bo nie można osiadać na laurach. Nigdy. Nie chciałem być złośliwy a mój komentarz nie ma nic wspólnego z hejtem:) Pozdro


RE: Almhome - If you say... - FL FAN - 5.03.2014

(5.03.2014, 15:29)Intransitive napisał(a): @FL FAN zgadzam się z Tobą. Autor tego kawałka ma talent i dlatego zainterweniowałem:) Nie chciałem go zniechęcać a wręcz zmobilizować. Konstruktywna krytyka to podstawa. Sam dzięki niej dużo zyskałem i ciągle ją otrzymuję. To powinien być bodziec do dalszej pracy bo nie można osiadać na laurach. Nigdy. Nie chciałem być złośliwy a mój komentarz nie ma nic wspólnego z hejtem:) Pozdro



Ależ ja wiem Drogi Intransitive, sam podziwiam Twoje utwory i wiem, że nie jesteś złośliwy, a cenie też Twoje rady i jak najbardziej
warto z nich skorzystać.