MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Wyrzuca z programu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Wyrzuca z programu (/temat-fl-studio-fl-studio-wyrzuca-z-programu)



FL Studio: Wyrzuca z programu - Koepaard - 1.03.2014

Jak otwieram swój projekt w FL Studio to pokazuje się taki komunikat:

[Obrazek: rvhdppwi.gif]

Wczoraj jak przesłuchiwałem inny projekt na playliście to dźwięk okropnie zacinał, pojawiały się jakieś trzaski i zużycie procesora przekraczało 80%.


RE: Wyrzuca z programu - Herman - 1.03.2014

Ten błąd ma raczej niewiele wspólnego z trzaskami i odtwarzaniem playlist. A tutaj szukaj rozwiązania w nexusie.


RE: Wyrzuca z programu - FL FAN - 1.03.2014

Jeśli to oryginalne oprogramowanie to napisz o swoim problemie na forum Image-Line. Tam specjaliści pewnie wszystkie problemy już znają i mają gotowe rozwiązania.


RE: Wyrzuca z programu - Koepaard - 1.03.2014

Raczej wątpię, jak zmienię ASIO4ALL na podstawowy sterownik dźwięku to jest ok, ale nie odtwarza dźwięku w programie.


RE: Wyrzuca z programu - FL FAN - 1.03.2014

Ale to oryginał czy jakiś pirat ? Bo jeśli pirat z pirackimi wtyczkami to sory ale dla mnie nie ma tematu i mnie nie dziwi, że system się pierniczy. Jeśli jednak oryginał to pomożemy Ci napisać (jeśli to jakiś problem) po angielsku post do Image-Line i po sprawie.


RE: Wyrzuca z programu - Koepaard - 1.03.2014

No niestety pirat, nie stać mnie, aby to wszystko kupić a jakoś trzeba się nauczyć tego obsługiwać. Podejrzewam, że na pewno przez ASIO4ALL się tak dzieje.


RE: Wyrzuca z programu - FL FAN - 1.03.2014

Jeśli o FL Studio chodzi to z demka też byś się nauczył bardzo dużo. Jedynie nie masz możliwości zapisać/ a konkretnie później otworzyć całego projektu (bo aby to zrobić FL Studio musi zostać zarejestrowane/kupione) no ale jakieś ograniczenia muszą być. Masz jednak dostęp do wszystkich ich wtyczek, Sytrusa możesz używać do woli, bo jest już w demku, a każdy ze mną się tu zgodzi że to świetna wtyka, na której możesz uczyć się syntezy dźwięku i tworzenia swoich brzmień. Masz też 3xOSC i wiele wiele innych (w wersji demo w niektórych wtyczkach jest rzucana cisza co jakąś chwilę ale nie w Sytrusie) Sam dodałem kilka postów na temat sztuczek jakie w Sytrusie warto zastosować.

No i wielką zaletą demka jest to że unikniesz wirusów i takich niespodzianek, bo często wpadają tu ludzie i mówią, że FL jest awaryjne ale czy można poważnie traktować tego typu wypowiedzi ludzi, którzy używają spiraconej wersji?. Zdecydowanie nie.


RE: Wyrzuca z programu - Koepaard - 1.03.2014

No w sumie tak, ale właśnie problem w tym, że nie mógłbym zapisać później tego demka, a na pełną wersję mnie nie stać. Postawiłem sobie za cel opanować FL Studio do perfekcji wraz z wszystkimi wtyczkami oraz nauczenie się skrótów klawiszowych, które są przydatne.

Coś jest nie tak z tym ASIO4ALL. Jak włączam w FL Studio projekt to ta zielona ikonka ASIO4ALL miga raz na zielono, raz na czerwono i skacze zużycie procesora a pod spodem czerwony wykres. Może dlatego, że mam zainstalowane 2 wersje FL Studio 10 i 11.


RE: Wyrzuca z programu - FL FAN - 1.03.2014

(1.03.2014, 11:03)Meddon napisał(a): Kiedyś również pracowałem na demo wersjach i jeżeli ma być to przydatne to warto komuś podpowiedzieć, że możesz sobie robić zrzuty ekranu ustawień syntezatora aby móc w dowolnej chwili ponownie wykręcić poszczególną syntezę. Takim sposobem zawsze gdy będziesz chciał czegoś użyć przynajmniej masz tą świadomość, że istnieje taka możliwość dzięki zapisanym zrzutom..;)

Pozdrawiam

Nie uwierzysz Meddon !

Ktoś kiedyś właśnie w moim tutorialu o zapisie projektu jako MIDI wykpił sobie i napisał mniej więcej coś takiego:
"może jeszcze robić zrzuty ekranu przy wychodzeniu z programu?"

Nie rozumiem skąd się tacy ludzie biorą, a nawet jeśli właśnie te zrzuty mają pomóc to warto je zrobić sobie i czy jest w tym coś godnego śmiechu czy potępienia ?

Przy okazji chcę podziękować Koledze belothar za rzeczowe wówczas wsparcie mojego pomysłu oraz Koledze Kael który napisał wtedy: "Zapisując dodatkowo presety brzmień i ustawienia kanałów w mixerze mamy kompletny projekt. Trochę zabawy z tym jest, ale opcja ciekawa. "


RE: Wyrzuca z programu - Koepaard - 1.03.2014

No cóż, teraz jak nałożyłem na loopa fabfilter multiband compressor to zużycie procesora zaczęło nagle skakać jak go ustawiałem, a także dźwięk zaczął zacinać i na końcu wyrzuciło komunikat: Fruity launcher przestał działać. Więc to pewnie wina ASIO4ALL, a raczej tego, że nie mam interfejsu, bądź procesor nie nadąża. Procesor to Intel Pentium G840.


RE: Wyrzuca z programu - FL FAN - 1.03.2014

Jak ustawiłeś to ASIO4ALL ?

Włącz F10 > zakładka "audio" wybierz "Show ASIO panel". Pasek "Buffer Size" w "ASIO" bezpiecznie jest ustawić mniej więcej na połowę.


RE: Wyrzuca z programu - Audionectic - 1.03.2014

Przeinstaluj Asio.Ustaw latencję na 1024 sample lub więcej.Pozamykaj procesy w tle (odciąż procek).Pirackiego NEXA tez używałem kiedys.Dałem sobie na luz gdy musiałem wciąż dodawac nowe wyjątki do antyvirusa bo zjadał mi licencje ;)
Posłuchaj chłopaków i kup specjalne wydanie EIS lub anglojęzyczne wersje Future Music czy ComputerMusic
W np.EIS "Syntezatory" masz baaaardzo dużo informacji o syntezach róznego rodzajui zastosowaniach.Mnóstwo poradników ilustrowanych jak osiągnąc dany efekt,krok po kroku
http://www.eis.com.pl/virtual/article.php?sid=2511