MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Alsso - dream - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Alsso - dream (/temat-trance-alsso-dream)



Alsso - dream - Alsso - 3.03.2014

Witam, postanowiłem zaśmiecić ten piękny dział moim projektem :D

jest on w fazie upiększania tzn miksu ponieważ uważam,że nie jest on w pełni efektywny. na pierwszy rzut oka (w sumie sluchu ;P) po wrzuceniu na sound , ukazał mi się clap , który zdecydowanie gra zbyt cicho i zanika w całej melodii.

Oczywiście czekam na opinie speców :

co poprawić,co zostawić,co niegra tak jak powinno :)
nie jestem wielkiem fanem trance,ale czasami złapie mnie wena i coś tam poukładam na tym fl'u :)




RE: Alsso- dream - FL FAN - 3.03.2014

Nie wiem ale takich talerzy co ich tam nasadziłeś od 1: 10 na przykład, to chyba w trance się nie używa ? Dla mnie brzmi to trochę dziwnie więc wymieniłbym zdecydowanie te talerze i dał bardziej pasujący crash w miejsce każdego z nich, bo te imitujące prawdziwą perkusje nie pasują. Posłuchaj innych utworków na forum to zauważysz o czym mówię. No i ten KICK chyba trzeba by poprawić (ująć tych kartonowych częstotliwości, ewentualnie podbić Maximusem dół) Poza tym pomysł dobry, mało urozmaicony co prawda ale ok. Też się próbuję czasem w trance to podzieliłem się uwagami po prostu, bo z którymi się sam spotkałem, a warto je sobie utrwalać by nie popełniać później tych samych błędów.


RE: Alsso- dream - Alsso - 3.03.2014

super :)
fakt te talerze ''są bo są'' ale srednio pasuja.

kick- kartonowych częstotliwości tzn jakich ?:D

a co sądzisz o panoramie , pady itp itd ? bo nie wiem czy poleciałem w dobrym kierunku jeśli chodzi o sam miks.


RE: Alsso- dream - FL FAN - 3.03.2014

To znaczy te kartonowe częstotliwości to tak 500 do 800 Hz, (warto to odciąć) a Kick ładniej brzmi w trance na około czasem 100, czasem nieco ponad 200, może więcej, tak zauważyłem w doświadczeniach gdy mi w moich próbach z Trance zaznaczono tę kwestię. Zależy to też od nagrania, a przede wszystkim od barwy KICKA który modyfikujemy korektorem. Nie ma gotowych przepisów. Chodzi o to by nie brzmiało to jak kopanie kartonu, warto tę stopkę perkusji uwydatnić.

Cytat:Stopka perkusji i bas są dwoma instrumentami tworzącymi fundament spektralno-rytmiczny brzmienia. Należy zwrócić uwagę, aby częstotliwości ich się uzupełniały, a nie znosiły. Niedobrze jest podbić zarówno stopę, jak i bas w zakresie 80 Hz. Znacznie lepiej jest podbić bas przy 120 Hz, a stopkę przy 80 Hz, lub też na odwrót. Obydwa instrumenty będą wtedy znakomicie ze sobą współpracować, będąc jednocześnie świetnie słyszalne jeden na tle drugiego.

Polecam artykuły:

Mix/Korekcja
Panorama w miksie


RE: Alsso- dream - OProject - 3.03.2014

Z crashami to poleciałeś kolego.... raz ze jest dużo za głośno!!! O_o co najmniej 4 dB za dużo xd (nie wiem czy słyszałem coś takiego) to dwa jak tu Fl Fan pisał trochę nie pasują xd
Nie sugeruj się sc bo tam masz kiepską jakość odsłuchu.
Całość brzmi sucho, brakuje głębi więcej pogłosów itp.
Z kicka możesz uciąć trochę tego kartonu ale nie jest taki zły, choć gra za cicho a powinien grać najgłośniej w stosunku do reszty.
Klasku tam w ogóle nie słychać.
Bas też jakiś bez życia.
Aranżacja nie powala a miks jest do poprawy... zwłaszcza poziomy głośności.
Powodzenia i pracuj dalej a powinno być lepiej :*


RE: Alsso- dream - Alsso - 3.03.2014

dziekuje wam za odpowiedzi . Na pewno wezme to do siebie. oczywiscie wiem,ze niema sztywnych reguł w miksie . Mi się os. wydawało,że kick jest zbyt mocny ,a tu prosze... jednak zbyt słaby :P