MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Kaste - Desert Eagle (Adamii Project Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Kaste - Desert Eagle (Adamii Project Remix) (/temat-trance-kaste-desert-eagle-adamii-project-remix)



Kaste - Desert Eagle (Adamii Project Remix) - Adamii Project - 4.03.2014

Kaste - Desert Eagle (Adamii Project Remix)



My Facebook



RE: Kaste - Desert Eagle (Adamii Project Remix) - FL FAN - 4.03.2014

Nie wiem czy dobrze trafiłem w poszukiwaniu oryginału ale Ty chyba zrobiłeś bardziej wyrazistą tę melodię takie mam wrażenie. Zwracają uwagę przyjemne cieple barwy, ładna przestrzeń, nie przekombinowane przejścia. Pozdrawiam!


RE: Kaste - Desert Eagle (Adamii Project Remix) - Adamii Project - 4.03.2014

Chciałem włożyć coś od siebie stąd ta lekka zmiana melodii .


RE: Kaste - Desert Eagle (Adamii Project Remix) - Ania - 4.03.2014

Dźwięki faktycznie wyraziste, jak zauważył FL FAN. Melodia przez to brzmi dość "ostro". Jak dla mnie utwór troszkę mało dynamiczny, chociaż ma potencjał.


RE: Kaste - Desert Eagle (Adamii Project Remix) - T-Sted - 5.03.2014

Jak słusznie Ania spostrzegła, melodia jest ostra - ja poszedłbym nawet trochę dalej i stwierdził że cały utwór jest bardzo ostry. Przedobrzyłeś z górą i to porządnie, w zasadzie od 5-6 kHz aż po "sam kres" jest tego w cholerę za dużo. Jeszcze gdyby było za dużo góry w okolicach 5-8 kHz to przemilczałbym tą kwestię, bo przynajmniej mi osobiście w uszy się to tak strasznie nie rzuca. Ale powyżej 10 kHz to już kompletnie nie rozumiem. Nie wiem czy podbiłeś to "sztucznie" na masterze (używając choćby EQ) czy ogólnie taki miks Ci po prostu wyszedł, ale lepiej gdybyś ujął tej góry. Mam wrażenie że gdybym przesłuchał jeszcze jeden raz to rozsadziłoby mi łeb.
Druga sprawa. Dynamika. Utwór jest głośny, mocno przeładowany i ciężki, nie tak powinna wyglądać muzyka trance. Dla mnie trance to muzyka podczas odsłuchu której dostaję skrzydeł, w Twoim przypadku jest tak jakby ktoś mi położył na głowie kowadło. Albo jeszcze lepiej - przywiązał do szyi tira wypełnionego chińskimi kapciami, a następnie zepchnął tira w odmęty jeziora Bajkał. Nie wiem jaka jest dokładna przyczyna (pewnie nadmierna kompresja, podgłaśnianie niemal do poziomu 0 wielu ścieżek), czuć jednak że przez te czynności straciłeś cały headroom (czyli jakby przestrzeń, lekkość i przede wszystkim dynamikę). Popracuj nad miksem, bo potencjał na pewno jakiś jest.
Pozdrawiam.


RE: Kaste - Desert Eagle (Adamii Project Remix) - Adamii Project - 5.03.2014

im starszy tym głuchszy xD muszę słuch wyćwiczyć


RE: Kaste - Desert Eagle (Adamii Project Remix) - artur.ch - 8.03.2014

-Zdecydowanie przeładowany dół pasma, co sprawia, że pozostałym instrumentom brakuje "powietrza".
-Lead faktycznie trochę za ostry, można byłoby go lekko przyciąć filtrem półkowym od 8 KHz w górę - tak mi przynajmniej mówią moje monitory i słuchawki.