MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) (/temat-progressive-elnanter-feat-rita-raga-sunbeams-original-mix)



Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Revnotes - 6.03.2014

Przypomniałem sobie, że nie wrzuciłem na forum fulla, dla niektórych to pewnie odgrzewany kotlet, ale nie wszyscy na pewno słyszeli, więc zapraszam :) Wybaczcie opóźnienie, trochę też potencjalni wydawcy mnie zakręcili i zapomniałem się podzielić tu na forum ;)

[Obrazek: z9ywg.jpg]




RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Castiel - 6.03.2014

Jedynie co mi nie pasuje to ten dziwny clap :P
Reszta jest w porządku w tle bardzo miło się tego słuchało :)
Oby jak najwięcej takich udanych projektów było ;)


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Audionectic - 6.03.2014

Dobry progres.Powodzenia z dobrym wydawcą
Osobiscie skróciłbym ten wałek lub rozbudował akory pod koniec ale i tak jest na 5 ;)
Pzdr


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - FrozerZ - 6.03.2014

Kawałka pod względem mixu niema co specjalnie oceniać, zawsze doceniałem czystość twoich kawałków. Instrumenty graja pięknie aranż jak najbardziej profesjonalny, jedyne co zakuło mnie w uszy...vocal. Rita ma fajny głos jednak bardziej podobny do jakichś kawałków Hand's Upu z wcześniejszych lat. Dj Satomi czy jakoś tak(bardzo podobny) porwałbym się bardziej na rozciągnięcie vocalu żeby nadać mu reverbowaty charakter. Kawałeczek jak najbardziej hula ;*


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Wizzardius - 6.03.2014

Fajnie sie słucha, ale wokal jakiś dziwny. Mam dziwne wrażenie, ze ta babka sepleni. Nie wiem, czy to jakis de-esser, czy co... Tak czy siak średnio pasuje. A sam numer nawet fajny (choć może troche za spokojny).


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Ania - 7.03.2014

Numer spoko, chciałabym usłyszeć wersję bez Rity, tak z ciekawości. Słychac że sepleni, ale pomijając już to - mnie się jej głos nie podoba.


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Revnotes - 7.03.2014

@ Castiel
Cieszę się, że muzyka nie przeszkadzała Ci w wykonywaniu innych czynności ;) zawsze to jakiś plus :) Przynajmniej tak zrozumiałem to „słuchanie w tle”. Clap jest ostry, wybijający się, bo też taki efekt chciałem osiągnąć. Wydaje mi się, że niejako urozmaica to miks, jest elementem charakterystycznym. Moim zdaniem nie zakrywa innych instrumentów, więc chyba nie jest błędem, a reszta to rzecz gustu :) Na pewno jeszcze będę tworzył w takich klimatach, więc postaram się o więcej ;) dzięki za komentarz.

@ Audionectic
Akordy są powtarzalne, ale mimo wszystko dropy i breaki delikatnie się od siebie różnią, więc tym sposobem chciałem osiągnąć w miarę standardową aranżację, to nigdy nie była moja mocna strona. Jeśli bym skracał, to po prostu nie wiedziałbym z czego zrezygnować. Natomiast wydawcy się wykruszyli, były rozmowy z dwiema osobami i tak jakoś rozeszło się po kościach z różnych przyczyn, ale też przyznam, że jestem zbyt leniwy, żeby szukać, starać się, tym bardziej jeśli czuję że mój numer żadnym hitem nie zostanie.

@ FrozerZ
Ja uważam przeciwnie, pod kątem miksu wcale nie jest różowo, ale też sądzę, że nie ma tragedii. Natomiast co do wokalu bardzo często wymieniamy z Gosią swoje spostrzeżenia. Barwa głosu, albo komuś podejdzie, albo nie. Trzeba też wziąć poprawkę na to, że ja nie posiadam zbyt wielkiego pola manewru w doborze wokalistek. Rozciąganie o ile byłoby zachowane w tonacji miałoby sens, ale chyba przykryłoby akordy moim zdaniem. Kombinowaliśmy w ten sposób w dropach, bo również były nagrane pełne refreny, ale to się po prostu nie chciało zgrać.

@ Wizzardius
Oczywiście używam de-essera, bez niego ani rusz. Jednak nie wpływa on chyba aż tak silnie na te kwestie, nieco odejmuje góry, te wszystkie syki i to wszystko, raczej średnie ustawienia. Czy numer spokojny? Drugi drop jest bardziej energiczny, w końcu progressive house, choć i tak w komercyjnym wydaniu, ale nie chciałem z tego zrobić wersji big roomowej.

@ Ania
Wokal rzecz gustu, jeśli chodzi o samą barwę, a co do techniki, pewnie Gosia stale nad tym pracuje, moim zdaniem robi postępy. Cieszę się że beat Ci się spodobał. Niestety nie jestem w stanie z przyczyn technicznych wyrenderować go jeszcze raz bez wokalu. Teoretycznie byłoby to możliwe, ale wiązałoby się z kilkoma godzinami pracy, jestem na to za leniwy, wybacz :)

Dzięki bardzo za wasz feedback :)


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - NeoTag - 7.03.2014

Ooooooooooooooooooooooooooo, koleś koleś koleś koleś, masz u mnie nawet nie jedno piwo, a kilka! :D TO JEST KUHWA PROG HOUSE, dziękuję do widzenia, wad nie stwierdzono.


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Faden - 16.03.2014

Fajny utwor melodia mila dla ucha. Mysle ze swietnie nadaje sie na jakas dlugo trase. Oczywiscie dodalbym cos do tego(jakis dodatkowy niski dzwiek) i rozbudowal breaka. Moglbys uzyc wiecej filtra lub jakis innych efektow) Co do wokalu to sam robie projekt z Rita (ktory wkrotce tu sie ukaze) no i tak jak kolega mowi, ze ciezko jest wyhaczyc dobrego wokaliste, a Rita i tak spiewa calkiem spoko. Ja ze wspolpracy z nia jestem zadowolony. Bardziej pobawilbym sie z jej wokalem w tym utworze i to naprawde duzo by tu dalo.


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Jack Frost - 16.03.2014

wokal jest za bardzo z tyłu sceny dźwiękowej przez co chwilami ginie w miksie a ktoś tu napisał profesjonalna robota?? wokal 1 skrzypce! reszta miksu pod wokal a nie odwrotnie ;-)
pozdrawiam


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Revnotes - 16.03.2014

@ Faden
Niestety łatwo nie jest, bo jak ktoś się wyróżnia, to zazwyczaj nie jest zainteresowany z producentem bez osiągnięć.

@ Jack Frost
Cóż coś kosztem czegoś - miałem dylemat.


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Jack Frost - 19.03.2014

każdy dylemat da się rozwiązać ;-) kwestia odpowiedniego podejścia
pozdrawiam


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Tomi - 13.04.2014

(6.03.2014, 23:13)FrozerZ napisał(a): Kawałka pod względem mixu niema co specjalnie oceniać, zawsze doceniałem czystość twoich kawałków. Instrumenty graja pięknie aranż jak najbardziej profesjonalny, jedyne co zakuło mnie w uszy...vocal. Rita ma fajny głos jednak bardziej podobny do jakichś kawałków Hand's Upu z wcześniejszych lat. Dj Satomi czy jakoś tak(bardzo podobny) porwałbym się bardziej na rozciągnięcie vocalu żeby nadać mu reverbowaty charakter. Kawałeczek jak najbardziej hula ;*

Widzę, że nie tylko mnie wokal zakuł w uszy, na sąsiednim forum to samo wspominałem :) Pozdrówki


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Revnotes - 14.04.2014

Wokal pozostaje sprawą gustu, zaśpiewane jest poprawnie, ale jeżeli ktoś przyzwyczaił się do głosu Emmy Huit, słuchając Sunbeams może poczuć się nieswojo ;)


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - meatBall - 17.04.2014

śliczny beat ! właśnie w tym wydaniu Twoja twórczość najbardziej do mnie przemawia :D

"Wokal pozostaje sprawą gustu, zaśpiewane jest poprawnie, ale jeżeli ktoś przyzwyczaił się do głosu Emmy Huit, słuchając Sunbeams może poczuć się nieswojo" - haha :D ładnie to ująłeś.

pozdro


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - Tomi - 17.04.2014

(14.04.2014, 7:27)Elnanter napisał(a): Wokal pozostaje sprawą gustu, zaśpiewane jest poprawnie, ale jeżeli ktoś przyzwyczaił się do głosu Emmy Huit, słuchając Sunbeams może poczuć się nieswojo ;)

Huit? Zbojkotowałeś tą panią ? :D


RE: Elnanter feat. Rita Raga - Sunbeams (Original Mix) - meatBall - 17.04.2014

(17.04.2014, 15:50)_Tom_ napisał(a):
(14.04.2014, 7:27)Elnanter napisał(a): Wokal pozostaje sprawą gustu, zaśpiewane jest poprawnie, ale jeżeli ktoś przyzwyczaił się do głosu Emmy Huit, słuchając Sunbeams może poczuć się nieswojo ;)

Huit? Zbojkotowałeś tą panią ? :D

tą czy tę ? bojkotujesz ojczysty język ? :D