MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Davv - Uninfluenced - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Davv - Uninfluenced (/temat-progressive-davv-uninfluenced)



Davv - Uninfluenced - fonque - 16.03.2014




RE: Davv - Uninfluenced - NeoTag - 16.03.2014

Fajne to :D Brzmi bardzo profesjonalnie. Czekam na fulla ;)

PS. Trochę przypomina mi to Alone with You Deadmau5a :D


RE: Davv - Uninfluenced - fonque - 16.03.2014

Moim zdaniem do alone with you daleko ;)
Tam Kick jest sporo mocniejszy :)
Ogolnie tow tym demie clap mi nie wyszedl no i haty nie sa takie jakie bym chcial.
Mysle, ze do tygodnia skoncze(krucho z czasem).


RE: Davv - Uninfluenced - NeoTag - 17.03.2014

Ten pluck czy jak tam to nazwać mi się po prostu skojarzył ;)

PS. Naucz mnie jak taki pluck zrobić ;-; Jaką wtyczką itp. itd. D:


RE: Davv - Uninfluenced - FL FAN - 17.03.2014

Ja myślę, że na Harmlesie to wykręci, wraz z tym freq modulatorem. Tylko trzeba umiejętnie ustawić wszystko.

Opcje Chorus ustaw na "Surround", Delay na "Stereoized" i Reverb na "The venue" lub Reverb na Cathedral - bo też ładnie brzmi ten pogłos.

Dodatkowo na gałkę freq modulator dasz automation clip więc powoli będzie się odkręcała i zrobi to "przefazowanie" brzmienia plucka.

No i gałkę "Pluck" też trzeba wyregulować i gałkę "mix" . Wszystko w zależności od tego w którym momencie barwa Ci się spodoba. Attack też można regulować wedle uznania. Tam jest mnóstwo opcji, to sobie coś na tej podstawie, którą opisałem już coś wykręcisz.


RE: Davv - Uninfluenced - NeoTag - 18.03.2014

Mi raczej chodzi o ułożenie tych szajsów w piano rollu ;-; Bo jak będę potrzebował dźwięku to sobie sam wykręcę.


RE: Davv - Uninfluenced - Zirds - 18.03.2014

Ten Clap pasuje do tego bardzo ładnie. Daj na 4 takcie mocny pogłos na clap, żeby sobie wybrzmiewał przez chwilę. Potem jak rozwiniesz kawałek "zlayeruj" clap z jakimś fajnym snarkiem typu 808 z krótkim decay'em, trochę niskim pitchem, żeby się odrózniał od clapa i pogłosem typu "room" albo minimalnie "chamber".


RE: Davv - Uninfluenced - Revnotes - 18.03.2014

Moim zdaniem w dole jest trochę nieczysto, miks powinien oddychać, ten sprawia wrażenie takiego przytłoczonego i tylko lead, ponieważ jest taki "jaskrawy" w pewnym sensie wyrównuje balans. Sorbuj zmienić stopę na mniej przesterowaną, głęboką, klick zawsze możesz sobie wyciągnąć ze stopy korektorem czy lepiej kompresorem wielopasmowym. Ewentualnie poświęć bass na korzyść stopy, teraz jakoś mi to nie pasuje.


RE: Davv - Uninfluenced - FL FAN - 18.03.2014

NeoTag - przecież wyraźnie napisałeś "jaką wtyczką" to Ci odpisałem, a melodie z nut (szajsów jak to nazwałeś) w Piano Roll to tylko ZkuTa układa taką samą więc musisz układać coś swojego ;)


RE: Davv - Uninfluenced - fonque - 18.03.2014

Dzieki za odpowiedzi, Elnater masz racje - dol jest nie czysty a zwlaszcza Sub(jeszcze nad tym pracuje). Z leadem masz racje :P
Dalem go na pierwszy plan(wzgledem bassu), by az tak nie bylo tamtego slychac, niestety przy odkrecaniu filtra daje ostro po uszach.
Teraz do NeoTag:
Powiem Ci, ze ukladanie melodii to pewnego rodzaju talent, chodz uwazam ze da sie tego nauczyc. Ja za kazdym razem, gdy gdzies ide to sobie coa nuce. Pada deszcz to wymyslam pod to melodie, ide przez miasto to od razu w glowie long plucki . W muzyce fajne jest to, ze " z byle czego " mozna zrobic cos.
Odradzam ukladanie przypadkowych dzwiekow(na poczatku produkcji tak robilem, ale na dluzsza mete widzialem ze utwory nie sa tak przemyslane. Trzeba bylo domyslac elementy, a wiadomo ze jak nie ma sie koncepcji to trudno cos zrobic).
Ps. Sorki za bledy ale z telefonu pisze i nie mam polskich znakow.


RE: Davv - Uninfluenced - Loco - 18.03.2014

Troszkę hi haty na początku mi nie pasują, dałbym je ciszej. Szum od 0:38 powinien mieć uciętą górę bo źle to brzmi. Stopę dałbym głębsza jak wspomniał Elnanter. Troszkę się też robi bałagan na tym całym delayu, bym go oszczędził.
Ogółem zapowiada się dobrze lecz troszkę popracował bym nad miksem.


RE: Davv - Uninfluenced - NeoTag - 19.03.2014

@FL Fan Tyle, że potem dopisałem ,,itp., itd." czyli nie tylko dźwięk. Ale i tak dzięki :)

@fonque Ja też nie mam problemów z wymyśleniem melodii, tylko gorzej jest z przeniesieniem jej na piano roll D:


RE: Davv - Uninfluenced - fonque - 19.03.2014

Musisz cwiczyc sluch :)
Ja tez nie wszystko potrafie przeniesc :)
Ja mam taki sposob ze wymyslam sobie melodie i przyrownuje dzwiek do jakiejs nuty np a5. Jesli jest to akord to jest ciezej, ale da sie nauczyc :)
Praktyka i jeszcze raz praktyka :)
Przede mna sporo pracy do wymarzonych efektow, ale wiem ze sie uda :)
Sadze, ze kazdy powinien tak myslec, a forum.musicproducers poprzez krytyke mnie jeszcze bardziej mobilizuje do pracy(wielki szacunek i podziekowania do zalozyciela/zalozycieli).


RE: Davv - Uninfluenced - NeoTag - 19.03.2014

Najgorzej jest ustawić czas trwania danego szaj... yyy, danej nuty.


RE: Davv - Uninfluenced - fonque - 19.03.2014

Jak bedziesz tak podchodzil do muzyki to nie wiem czy bedziesz w stanie szybko sie rozwijac. Muzyka to sztuka i powinienes miec do niej szacunek. Nuty to nie zadne szajsy, tylko podstawa utworu. Chcesz je potrafic ukladac to zainteresuj sie teoria muzyki.
Jest wiele stron pokazujacych teorie o akordach .


RE: Davv - Uninfluenced - NeoTag - 19.03.2014

<omg> Ja ,,szajs" mówię z przyzwyczajenia na wiele rzeczy, znikąd mi się to bierze i w żadnym wypadku nie jest to oznaką braku szacunku ani niczego w tym stylu. I w tamtym poście było to użyte w roli żaru nawiązującego do postu FL Fana.


RE: Davv - Uninfluenced - fonque - 20.03.2014

No oki:P
Praktyka i jeszcze raz praktyka. Ja chcialbym wreszcir mix dobry zrobic. Caly czas nad tym pracuje ;)