MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
BREAKBEAT Variax Operations - Sick as Fuck - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: BREAKBEAT Variax Operations - Sick as Fuck (/temat-breakbeat-variax-operations-sick-as-fuck)



Variax Operations - Sick as Fuck - Cloudie - 18.03.2014

Kawałek, który powstał w oparciu o bardzo krótkotrwałe brzmienia i glitche.



EDIT:

Jest to: Hybryda Minimal z breakbeat/dnb i ambient, oraz trance oparta na modulacji częstotliwości


RE: Variax Operations - Sick as Fuck - Zirds - 18.03.2014

Robisz świetne utwory, ale brakuje im jakby takiej głębi i brzmienia i nie wiem też jak to nazwać, brzmią bardzo sucho i pospolicie jakby były tworzone na badziewnych wtyczkach. Popracuj nad brzmieniem, a będzie moc!


RE: Variax Operations - Sick as Fuck - artefaktdnb - 18.03.2014

dobry numer ale trochę taka pierdółka , nie podchodzi mi to pod dnb 1:25 owszem i ja bym to dał przez większośc kawałka plus jakieś efexy z reszty i urozmaicenia , nie wiem czy zauważyłaś ten motyw jest naprawdę interesujący , ja to widzę tak że chciałeś trochę poeksperymentować i wyszło hmm nie wiem co to za odłam dnb i czy wogle


RE: Variax Operations - Sick as Fuck - Zirds - 18.03.2014

Hmmm artefaktdnb, coś tam z dnb jest na pewno, porównaj to do Prodigy - Break and Enter. Lub odsłuchaj najnowszy kawałek Seby - Mesmerism i sam oceń czy to jest DnB czy nie. Chociaż samo drum and bass nie polega w sumie na synkopowanej rytmice, a przede wszystkim na nazwie, gdzie główną rolę odgrywają perkusja i linia basowa. Z biegiem lat dopiero weszło w życie samplowanie i krojenie i sklejanie rytmów perkusyjnych, które teraz można usłyszeć praktycznie w każdym utworze z gatunku dnb (ameny). Potem doszły do tego różne dopiski typu neurofunk, liquidfunk, atmosphere, techstep, clownstep znaczące różne podstyle w produkcji takiejże muzyki.


RE: Variax Operations - Sick as Fuck - artefaktdnb - 19.03.2014

to mówisz że wrzucę brejka bass i sample z trance lub techno i jest dnb , ok


RE: Variax Operations - Sick as Fuck - Cloudie - 19.03.2014

Dzięki. Kawałek powstał ponad rok temu.

W zasadzie nie jest wzorowany na niczym. Jeśli miałbym to ubrać w całość to hybryda minimal z breakbeat/dnb i ambient, oraz trance oparte na modulacji częstotliwości. Wyłuskałem, że najwięcej jest tu z breakbeat/dnb więc wrzuciłem w DNB tagując Breakbeatem. Ogólnie to wszystko jest eksperymentalne/spontaniczne jak prawie każdy kawałek, za który się zabieram także trudno o konkretny gatunek.

Co do brzmienia - wycinałem tu bardzo dużo dołu z niemal każdego instrumentu. Co do głębi niewiele działania z opóźnieniami.



Podziałam więcej.


RE: Variax Operations - Sick as Fuck - Zirds - 19.03.2014

(19.03.2014, 0:11)artefaktdnb napisał(a): to mówisz że wrzucę brejka bass i sample z trance lub techno i jest dnb , ok
Polecam posłuchać trancestepów


RE: Variax Operations - Sick as Fuck - artefaktdnb - 19.03.2014

a ja corrupt soul , matrix lub subsonic a najlepiej wszystkiego co prawdziwe dnb , twoim zdaniem sound nie ma znaczenia przy 174bpm ? ok


RE: Variax Operations - Sick as Fuck - Zirds - 19.03.2014

(19.03.2014, 15:40)artefaktdnb napisał(a): twoim zdaniem sound nie ma znaczenia przy 174bpm ? ok

Pokaż mi, w którym poście napisałem, że nie ma znaczenia.


RE: Variax Operations - Sick as Fuck - Audionysos - 15.04.2014

Rozumiem, że tego nie wydajesz? Może udostępnisz download? :)
Mnie ten kawałek całkiem urzekł. Ciekawy styl, w końcu coś co nie stara się naśladować mainstreamu.
Brzmienia poszczególnych instrumentów mi się podobają. Myślę że to raczej przez miks kawałek wydaje się dość amatorski - słychać tutaj dużo wolnej przestrzeni w spektrum do tego dość przerysowane pogłosy i przez to brzmi to trochę plastikowo.
Natomiast jeśli chodzi o klimat to jest naprawdę super, tak trzymać, pozdrawiam :)