MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
BREAKBEAT Variax Operations - Analog Bitch [Industrial Analog Rock Beat] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: BREAKBEAT Variax Operations - Analog Bitch [Industrial Analog Rock Beat] (/temat-breakbeat-variax-operations-analog-bitch-industrial-analog-rock-beat)



Variax Operations - Analog Bitch [Industrial Analog Rock Beat] - Cloudie - 23.03.2014

To jest trochę refleksyjny kawałek. Zainspirowany punk rockiem, ambientem, undergroundową ogólnie muzyką m.innymi Prodigy ma coś z techno. Zrobiłem go około rok temu. Dopiero co publikuję.





RE: Variax Operations - Analog [Reflextion Analog Beat] - FL FAN - 23.03.2014

Przesłuchałem. Trochę mnie zdziwił przeskok na 3: 12, brzmi jakby właśnie nagranie przeskoczyło w inny fragment w odtwarzaczu.
Może by tam pasowało jakieś przejście dłuższe aby uniknąć takiego efektu? Ogólnie fajnie gitarki chodzą, sekcja perkusyjna ładnie zbudowana, a odgłosy w tle stanowią efektowne uzupełnienie pierwszego planu. Pozdrawiam.


RE: Variax Operations - Analog Bitch [Reflextion Analog Beat] - Cloudie - 23.03.2014

Dzięki za odsłuch i komentarz.


To zarwanie jest zrobione celowo, ale jeśli zmienia drastycznie feeling zastanowię się nad zmianą. To uczucie kiedy zasypiasz na chwilę w autobusie i masz przez sekundę wrażenie, że obudziłeś się w nieznanym sobie miejscu jednak uświadamiasz sobie, że nadal jesteś na "trasie".

Co do ułożenia bitów jest tego trochę. Te proste są głównie budulcem przejść/wejść.


RE: Variax Operations - Analog Bitch [Industrial Analog Rock Beat] - artefaktdnb - 23.03.2014

numer dobry ale gitara jak z przed 10 lat , i śmierdzi mi tu samplem pery


RE: Variax Operations - Analog Bitch [Industrial Analog Rock Beat] - Audionysos - 23.03.2014

Trochę nakombinowanie. Ułożenie perki mi się podoba. Brakuje mi jakiegoś motywu przewodniego, aranżacja bardzo średnia - trochę taki zlepek następujących po sobie motywów sklejony w nieprzemyślany sposób.
Co do miksu to ja bym odpuścił trochę wysokich i dał więcej basu.
Pozdrawiam :)


RE: Variax Operations - Analog Bitch [Industrial Analog Rock Beat] - Cloudie - 24.03.2014

Gitara to dość stara nagrywka. Perkusja to pocięte żywe nagrania. Layery.
Co do aranżacji. Zależy czego się wymaga. Podstawą tu były bity i różne rozłożenia elementów tła. Ja nie jestem fanem monotonii w muzyce i lubię różne motywy w zasadzie opierające się na pewnych "STANACH". Przyjmuję krytykę na klatę i uważam za ciekawy rzut okiem na ten stary kawałek. Wezmę to pod uwagę. Dzięki.


RE: Variax Operations - Analog Bitch [Industrial Analog Rock Beat] - Zirds - 24.03.2014

Bardzo ciekawa kompozycja, ale rzeczywiście brzmi jak nieprzemyślany zlepek (perkusji) loopów. Najbardziej mi nie pasuje tutaj ten flanger na perkusji. Sama perkusja mimo tego, że brzmi jak różne loopy to sama w sobie brzmi tak samo - nie ma tej dynamiki.

Całość mi brzmi jak jakiś OST ze starych gierek z NESa.


RE: Variax Operations - Analog Bitch [Industrial Analog Rock Beat] - Cloudie - 25.03.2014

Tak brzmienie jest "cudowne" . Totalnie wykastrowane głównie przez chory mastering na głośniczkach rok temu. Te wszystkie niuanse słyszę na słuchawkach. Czasem frq. się ze sobą "gryzą". Jest to stary i eksperymentalnie na masterze zdezelowany numer. Co do perkusji w sekcjach - Jest powtarzalna. poddałem kawałek głównie ocenie zamysłu. To co chciałem głównie wiedzieć i czego się spodziewałem otrzymałem. Co do brzmienia. Na słuchawkach spokojnie nadam całości sensowne brzmienie. Warto było jednak poddać wstępnej zewnętrznej analizie i upewnić się w swoich wątpliwościach. Dzięki.