MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL Studio 12 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: FL Studio 12 (/temat-fl-studio-12)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: FL Studio 12 - Knifeman - 5.12.2014

Zwykle najnowsza. Choć zwykle wybór to wypadkowa przyzwyczajenia, funkcji, wyglądu i stabilności.


RE: FL Studio 12 - Rafau - 5.12.2014

(15.11.2014, 12:34)suds napisał(a): @up: czy tego już przypadkiem nie ma? spróbuj środkowym przyciskiem myszy kliknąć na tło FLa, powinno się otworzyć coś pod nazwą "plugin picker". Z tego co kojarzę to można tam chyba nawet dorzucać własne wtyczki (ale nie mam absolutnej pewności) :D
Faktycznie to jest. Inaczej jednak bym to sobie wyobrażał, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

EDIT:
FL Studio Guru mówi jak to zrobić:



RE: FL Studio 12 - Mohrcore - 7.12.2014

Mnie osobiście brakuje wsparcia dla niestandardowych skryptów do kontrolerów MIDI oraz paru performance'owych funkcji (np. podczepienie patternów bezpośrednio pod midi)


RE: FL Studio 12 - Revnotes - 7.12.2014

Ja straciłem cierpliwość do bety, nie da się dokończyć projektu, już się przyzwyczaiłem, że tą aplikację zamykam ctrl+alt+delete.


RE: FL Studio 12 - Zirds - 8.12.2014

Jest szybszy sposób niż ctrl alt delete.
Ctrl + shift + Esc.


RE: FL Studio 12 - Revnotes - 8.12.2014

Hahaha dzięki :D

Nie chcę pisać pustych postów, więc dodam, że po uruchomieniu managera zadań w niektórych przypadkach FL odzyskiwał sprawność, chociaż na chwilę.


RE: FL Studio 12 - Xorbolanid - 31.12.2014

Ciekawe czy w wersji 12 będziemy mogli nadal się bawić bloczkami.

dla wyjaśnienia. FL10 ma bloczki - włączamy je w ustawieniach (legacy pattern blocks). Gdy włączyliśmy i przy upgrade do FL11 nie wyczyszczaliśmy ustawień, bloczki pozostaną.


RE: FL Studio 12 - Grisha - 31.12.2014

(31.12.2014, 3:27)Vene napisał(a): Ciekawe czy w wersji 12 będziemy mogli nadal się bawić bloczkami.

dla wyjaśnienia. FL10 ma bloczki - włączamy je w ustawieniach (legacy pattern blocks). Gdy włączyliśmy i przy upgrade do FL11 nie wyczyszczaliśmy ustawień, bloczki pozostaną.

<dontsay>


RE: FL Studio 12 - Rafau - 31.12.2014

Temat automatyzacji mnie dręczy, powinni to inaczej rozwiązać. Chodzi mi o uplasowanie w playliście. Powinno być rozwijane po naciśnięciu na dany pattern, a nie, że się podczepia. Jest to irytujące strasznie.


RE: FL Studio 12 - Xorbolanid - 31.12.2014

(31.12.2014, 9:01)Grisha napisał(a):
(31.12.2014, 3:27)Vene napisał(a): Ciekawe czy w wersji 12 będziemy mogli nadal się bawić bloczkami.

dla wyjaśnienia. FL10 ma bloczki - włączamy je w ustawieniach (legacy pattern blocks). Gdy włączyliśmy i przy upgrade do FL11 nie wyczyszczaliśmy ustawień, bloczki pozostaną.

<dontsay>

A może ktoś nie wie? <derp>


RE: FL Studio 12 - suds - 31.12.2014

czy w piano rollu będzie możliwość tworzenia klipów automatyzacyjnych zamiast eventsów?

IL przygotowuje ciekawy program, Minihost Modular, w którym jest to zaimplementowane:

w 3:41


RE: FL Studio 12 - Xorbolanid - 31.12.2014

A czy przypadkiem tego juz nie ma? > Patcher. Dodać możliwość tworzenia klipów automatyzacji i problem solved... Jak zawsze. Robią tysiące wtyczek a o programie lekko zapominają...


RE: FL Studio 12 - suds - 31.12.2014

dokładnie. I tak pytam tylko z ciekawości, bo zostanę przy 9 :E


RE: FL Studio 12 - MileK - 19.01.2015

Oczekuję nowej wypasionej szaty graficznej samego programu, jak i ich portalu i forum. I żeby wszystko w nim ładnie chodziło, żeby było mniej bugów.


RE: FL Studio 12 - LukSpy - 12.04.2015

Żeby wersja 12 śmigała na MAC-ach bez problemów, po zakupie macbooka zaczyna mnie irytować przełączanie się między systemami i mocno zastanawiam się nad zmianą DAW na Logic Pro X. Lata nauki FL psu w dupę :)


RE: FL Studio 12 - kociol21 - 16.04.2015

Za kilka dni oficjalna premiera 12tki. Trochę dziwnie szybko z tym wyskoczyli, zważywszy, że raptem kilka dni temu wyszła Beta 5. Podejrzewam, że oficjalna wersja to taka Beta 6 i po prostu będą łatali na spokojnie po premierze.

Wektorowy interfejs jest jak najbardziej na tak, tylko graficzna separacja kanałów w mikserze jest kompletnie z dupy jak dla mnie, nie da się na pierwszy rzut oka odróżnić sąsiednich kanałów.


RE: FL Studio 12 - Audionysos - 17.04.2015

(31.12.2014, 12:00)suds napisał(a): czy w piano rollu będzie możliwość tworzenia klipów automatyzacyjnych zamiast eventsów?

IL przygotowuje ciekawy program, Minihost Modular, w którym jest to zaimplementowane:

w 3:41

Rozumiem, że ten klip dalej nie będzie widoczny z poziomu playlisty? - zajebiście przydatne... :/


RE: FL Studio 12 - Orbiteus - 18.04.2015

Ja bym chcial miec poziomego piano rolla i mozliwosc automatycznego rozciagania wielu nut do nastepnej nuty w piano rollu. Przyadaloby sie czyszczenie caleo miksera jak i wszytskich kanalow przyciskiem, mozliwosc cofniecia w mikserze i tyle w sumie ;D


RE: FL Studio 12 - Audionysos - 19.04.2015

(18.04.2015, 23:40)Orbiteus napisał(a): Ja bym chcial miec poziomego piano rolla

Jaką masz wersję bo? Bo ja chcę mieć pionowego... xD


RE: FL Studio 12 - piral - 19.04.2015

Orbiteus:
1. Możesz powiększyć okno piano rolla nawet na maksa, tak samo jak playlistę.
2. Zaznaczasz te nuty i przeciągasz ich długość do następnej.

Takie możliwości były dostępne już od początków tego DAWa.