MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Vento - bez nazwy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Vento - bez nazwy (/temat-trance-vento-bez-nazwy)



Vento - bez nazwy - Dymek - 5.04.2014

Witam.
Pracowałem sobie ostatnio tak bez celu na Fl-u i skleiłem takie coś...
Dałoby radę wycisnąć z tej melo jakiś dobry kawałek?? Jak myślicie??



Pozdrawiam.



Poprawiona nazwa tematu
sowa



RE: bez nazwy - Wizzardius - 5.04.2014

Dźwięki są nawet ciekawe. Ale melo jakaś randomowa. Zmień ją i możesz kręcić hita :)


RE: bez nazwy - Wojciech - 5.04.2014

Tak, melo takie na pałe, najbardziej słychać to w z 7 na 8 sekunde i z 12 na 13, tam akordy najbardziej do siebie nie pasują :P
Przesłuchaj melodie tak z tysiąc razy to w końcu zauważysz różnice, poza tym to czuć czy akordy pasują do siebie czy nie, nie patrz na piano rolla, tylko zamknij oczy :P


RE: bez nazwy - Wizzardius - 5.04.2014

Posłuchaj z tysiąc razy? Po 15 słuch sie przyzwyczai i uzna ta progresje akordów za zajebistą xD.
To trzeba od numeru odpoczać i go dopiero posłuchać ponownie. Pierwsze wrażenie jakie na nas sprawi jest kluczowe ;)


RE: Vento - bez nazwy - devil's infection - 6.04.2014

czy dało by rade coś z tego melo wycisnąć? ciężko odpowiedzieć ludzie różne gusta mają i może komuś by podeszło mi osobiście się nie podoba i zastanawia mnie tylko czy tobie się podoba?


RE: Vento - bez nazwy - Dymek - 6.04.2014

Dzięki Panowie za opinię i rady na pewno coś pokombinuje z tymi dźwiękami i zmienię melo... Próbuję coś skleić w stylu kawałków ASOT-owskich ale coś nie bardzo mi to wychodzi trzeba mieć chyba zajebisty talent , żeby zrobić ciekawą i wciągającą melo do tego oprawić dobry aranż i zrobić dobry mix... No cóż... Będę próbował:) Zobaczymy co z tego wyjdzie...

@Wizzardius

Masz rację. Jeżeli słucham tej melo po kilkanaście razy to nie dość , że wydaje mi się już kiepska(gdzie na początku była zajebista;)) i mam jej dość to do tego wogóle nie zauważam błędów:) Dlatego lepiej jest się poradzić kolegów z forum:D

@DeviL's infection
Czy mi się podoba? Co prawda nie jest to szczyt moich marzeń bo trochę inaczej sobie ją wyobrażałem ale nie mogę dojść do takiego efektu jaki bym chciał... Początek mi się podoba ale końcówkę bym zmienił tylko nie mam na nią pomysłu na razie...

Dzięki za feedback
Pozdrawiam.


RE: Vento - bez nazwy - Wojciech - 7.04.2014

Ja podczas układania melodii skakam po presetach i po między kilkoma patternami, gdzie mam melodie pod pady z długimi nutami i z krótkimi pod leady i plucki, kiedy uznam że melodia jest w miare, to wrzucam ją jeszcze do Orchestrala i też sprawdzam kilka razy.

@Wizzardius
Wiadomo że słuch się zmęczy, kiedy słucha się melodii ciągle na tym samym presecie. :P Ale jak bedzie zmieniał dźwięki i przechodził po między typami, to nastąpi to dużo później i na pewno będzie w stanie więcej zauważyć.

@Vento
Podeślij mi link do tej melodii. Prześle Ci swoją interpretacje ;)


RE: Vento - bez nazwy - Dymek - 7.04.2014

Jaki link do melodii?? Całą melodie zrobiłem sam kombinując w piano roll-u więc na necie jej nie znajdziesz:)


RE: Vento - bez nazwy - OProject - 7.04.2014

(7.04.2014, 21:52)Vento napisał(a): Jaki link do melodii?? Całą melodie zrobiłem sam kombinując w piano roll-u więc na necie jej nie znajdziesz:)

Koledze chodzi żebyś mu dał(wysłał przez internet) plik midi z zapisaną melodią ;)
Ew. jeżeli ma Fl studio możesz zapisać nuty z piano rolla "save score" bądź wyeksportować nuty na pięciolinie.
Pozdrawiam


RE: Vento - bez nazwy - Wojciech - 8.04.2014

(7.04.2014, 22:41)OldscoolProject napisał(a):
(7.04.2014, 21:52)Vento napisał(a): Jaki link do melodii?? Całą melodie zrobiłem sam kombinując w piano roll-u więc na necie jej nie znajdziesz:)

Koledze chodzi żebyś mu dał(wysłał przez internet) plik midi z zapisaną melodią ;)
Ew. jeżeli ma Fl studio możesz zapisać nuty z piano rolla "save score" bądź wyeksportować nuty na pięciolinie.
Pozdrawiam

Dokładnie tak. Plik .scr będzie najwygodniejszy. :P Następnym razem będe pamiętał o słowie "Twoja" :P


RE: Vento - bez nazwy - Dymek - 8.04.2014

Proszę bardzo:) Melodie masz w pliku midi ponieważ nie wiem co to za format te .scr:P
http://www38.zippyshare.com/v/13473933/file.html

Czekam na twoją interpretację:)