MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Asio4All a podstawowy sterownik dżwięku [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Asio4All a podstawowy sterownik dżwięku [Rozwiązany] (/temat-asio4all-a-podstawowy-sterownik-dzwieku-rozwiazany)



Asio4All a podstawowy sterownik dżwięku [Rozwiązany] - Dymek - 10.04.2014

Witam.
Mam pewien problem chodzi o jakość dźwięku a dokładniej o to , że w fl-u mam ustawione Asio4all a w systemie tzn. w odtwarzaczach systemowych jest podstawowy sterownik dźwięku i przez to jest duża różnica w odsłuchu , bo w fl-u dźwięk jest w porządku wszystko jak należy ale gdy wyrenderuje do mp3 i słucham w windows media player lub VLC media player to dźwięk jest taki jakby stłumiony jakby mu odjęto odrobinę środkowego pasma, robiłem odsłuch na laptopie słuchawkach i głośnikach i na lapku najbardziej słychać tą różnicę... Da radę zmienić ten podstawowy sterownik dźwięku na Asio4all w systemie??
Ciekawi mnie jeszcze jak to się będzie miało jak wrzucę na SC czy będzie jakaś różnica.
Pozdrawiam.


RE: Asio4All a podstawowy sterownik dżwięku - Zirds - 10.04.2014

Asio4All to sterownik używany przede wszystkim do nagrywania dźwięków z zewnętrznych źródeł takich jak mikrofon czy chociażby syntezator. Asio jest jednym z takich sterowników, które mają za zadanie zmniejszyć opóźnienie cyfrowe pomiędzy twoim "poleceniem" czyli na przykład naciśnięciem klawisza w klawiaturze sterującej lub śpiewem do mikrofonu, a usłyszeniem tego w głośniku.

Krótko mówiąc Asio4All jest dedykowane do skracania latencji.

Jeżeli uda Ci się użyć Asio4All jako sterownika do odtwarzania dźwięku w systemie operacyjnym to możesz się narazić na problemy związane z odtwarzaniem z różnych źródeł, czyli możesz tracić dźwięki w trakcie oglądania filmu na Youtube lub całkowicie zastopować trwanie filmu w trakcie słuchania czegoś z systemowego odtwarzacza dźwięku jakiego używasz.

Asio4All jest sterownikiem napisanym praktycznie pod programy typu DAW i ciężko jest mu "się" odnaleźć w sytuacji kiedy musi działać z innymi enkoderami.


RE: Asio4All a podstawowy sterownik dżwięku - Dymek - 10.04.2014

(10.04.2014, 13:22)ZetZet napisał(a): Krótko mówiąc Asio4All jest dedykowane do skracania latencji.

Ok. Ale nie zmienia to faktu , że słyszę wyraźną różnicę pomiędzy odsłuchem w Fl-u a na odtwarzaczu... Czyli co? Muszę się z tym pogodzić? Czy jest jakaś metoda , żeby poprawić tą jakość w windowsie?


RE: Asio4All a podstawowy sterownik dżwięku - Zirds - 10.04.2014

To może też być wina wtyczek VSTi oraz VST, których używasz. Przez niektóre wtyczki jakość dźwięku po eksporcie może się zmienić diametralnie. Spróbuj też wyeksportować każdą ścieżkę z osobna w plik wav a potem je razem połączyć/zmiksować w jedną całość w innym programie typu CoolEditPro, Audacity, Cubase, Pro Tools i wyeksportować już jako gotowy utwór.


RE: Asio4All a podstawowy sterownik dżwięku - Dymek - 10.04.2014

Problem tkwił gdzie indziej...:) Próbowałem zmienić sterownik na Asio4all ale nie dało rady windows na to nie pozwolił:P więc zaczełem grzebać w ustawieniach karty dźwiękowej i okazało się , że były załączone jakieś efekty wyłączyłem wszystkie i jakość utworu w odtwarzaczu jest taka sama jak w FL-u:) Już nie ma wrażenia odjęcia środkowego pasma;) Problem rozwiązany.
Pozdrawiam.


RE: Asio4All a podstawowy sterownik dżwięku - skibot - 11.04.2014

wyeksportuj projekt z FLa do pliku WAV a następnie wrzuć go do jakiegoś innego DAWa - czy w innym DAWie brzmi tak samo jak w FLu?
Jesli tak to problem jest tylko ze sterownikami w twoim odtwarzaczu windowsowskim.
W takim wypadku należy się przyzwyczaić. Możesz też używać do odtwarzania programów takich jak Foobar lub AIMP - one brzmią trochę lepiej niż winamp czy windows media player.

Jeśli jednak różnica po eksporcie widoczna jest również w innym DAW wtedy prawdopodobnie chodzi o wtyczki w FLu.

Jest też opcja zaopatrzyć się w interfejs i puszczać przez niego muzykę również w windowsie wówczas nie ma zbyt dużej różnicy.

Generalnie wyeksportowane projekty zawsze brzmią trochę gorzej niż w DAWie.