MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) (/temat-progressive-daniel-caban-desert-island-original-mix)



Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - ViVi - 16.04.2014



Utwór miał być dzisiaj wydany w Appointed Recordings, ale prawdopodobnie z tego zrezygnowali. :(

http://i62.tinypic.com/2w20t21.jpg


RE: Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - Wojciech - 16.04.2014

Musze to napisać :P klimat zbudowany na chyba najbardziej podstawowym presecie z nexusa, pamiętam go dobrze, to simple mutes lub warm mutes, jarałem się nim kiedy zaczynałem zabawę z FLem. Ale mniejsza o to... szkoda, że wzbudzili w Tobie nadzieje, a teraz tak po prostu zrezygnowali. Nie orientuje się, jak wyglądają sprawy z wydawaniem utworów przez wytwórnie, ale może "coś im wypadło" albo zaje*ali się w akcji, jakiś melanż... :P jak to w tej branży. Bądź dobrej myśli. ;)


RE: Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - OProject - 16.04.2014

No to ładnie poleciałeś.... "najbardziej podstawowy preset z nexusa" szczerze dla mnie to jakieś nieporozumienie...
ciekawe jak z resztą? i ile z tego kawałka jest Twoje.
Dosyć przeciętnie brzmi ten kawałek, miks też nie powala ale powiem ci że klimat na prawdę świetny, podoba mi się :)
Może domyślili się w wytwórni tego presetu :P
Nie mniej dosyć dobry kawałek, pracuj dalej, twórz własnie dźwięki a na pewno wydasz w lepszej wytwórni ;)
Ale za neksusa <lejca> xd
Pozdrawiam i życzę sukcesów.


RE: Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - meatBall - 16.04.2014

Wojtek wszystkich rozkminia, hehe :D faktycznie.
Mógłbym się również podpiąć do wypowiedzi Oldscool'a bo klimat tutaj jest i to całkiem całkiem :] hehe, stopa chyba odrobinkę za bardzo wybita, ogólnie miks nie jest zły ale w wielu elementach, nie wiem czy nie w większości synth'ów słychać to charakterystyczne brzmienie pewnej wtyki, której nie powiem, sam kiedyś używałem i to nagminnie :P ale to było ze dwa aliasy temu :D myślę, że każdy, a na przynajmniej większość z tych, którzy mieli taką możliwość, korzystali kiedyś z tego urządzenia. Wałek ogólnie sympatyczny :]

pozdro


RE: Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - Dymek - 16.04.2014

Ja nigdy nie miałem okazji skorzystać z nexusa i sądząc po opiniach o nim w profesjonalnym środowisku muzycznym(jakim jest to forum:D) nigdy nie skorzystam:P
Co do kawałka dla mnie jest za bardzo przeciętny taki lajtowy ale klimat ma i to bardzo pozytywny...
Nie przepadam za takimi utworami ale dźwięki w intro mi się podobają:) Co do miksu się nie wypowiadam.
Pozdrawiam.


RE: Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - Stiopa - 17.04.2014

Stopa za bardzo pudełkowa, mało w niej powera, wydaję się jakby za mocno dół był w niej ścięty, ale może to wina badziewia, na którym słucham :/
Klimat fajny, rzeczywiście można pofruwać, wtyki nie znam, więc da mnie nie przeszkadza, czy to preset, cze nie XD.
Fajnie się słucha, dzięki pociągłym padom i ciepłym sawowym leadom, ale brakuje mi głębi, mocy, takie pitu pitu.
Pozdrawiam


RE: Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - meatBall - 17.04.2014

@Vento - nie każdy zaczynał w czasach gdzie można było zasięgnąć opinii z profesjonalnego środowiska muzycznego :P


RE: Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - ViVi - 19.04.2014

(16.04.2014, 18:39)Wojciech napisał(a): Musze to napisać :P klimat zbudowany na chyba najbardziej podstawowym presecie z nexusa, pamiętam go dobrze, to simple mutes lub warm mutes, jarałem się nim kiedy zaczynałem zabawę z FLem.

Niestety nie udało ci się trafić. Dźwięk jest z Nexus'a, ale nie jest dźwiękiem "podstawowym". Pochodzi z paczki/rozszerzenia do muzyki Trance. Nie widzę nic złego w używaniu presetów, to tak jakby czepiać się malarza o używanie niewłasnoręcznie wyprodukowanych farb. ;)

(16.04.2014, 18:39)Wojciech napisał(a): Nie orientuje się, jak wyglądają sprawy z wydawaniem utworów przez wytwórnie, ale może "coś im wypadło" albo zaje*ali się w akcji, jakiś melanż... :P jak to w tej branży. Bądź dobrej myśli. ;)

Wątpię, bo nie odpowiadają na moje mail'e i wiadomości na Soundcloud.


RE: Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - ValterB - 25.04.2014

brakuje mi tu trochę jakiejś głównej melodii która by to prowadziła, takie połączenie dźwięków balearicu troszkę z classiciem :)
Pozdrawiam


RE: Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - sowa - 25.04.2014

Wytwórnia może, ale nie musi wydać traczka nawet kiedy wyśle kontrakt. Chamsko się zachowali, że nie odpisują, ale nic z tym nie zrobisz.


RE: Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - Simon Moon - 29.04.2014

Utwór ciekawy jest klimat. Ja korzystam Nexusa używam tej wtyki do padów, skrzypiec, chórków itd i nie twierdzę że ta wtyka jest słaba dużo producentów znam którzy również tej wtyczki używają hehe. Pozdro :)


RE: Daniel Caban - Desert Island (Original Mix) - Druii - 12.05.2014

Bas zrobiłbym grubszy i bardziej w dole, przez co dźwięki prowadzące melodię mogły by być bardziej wyraziste.
Jeśli już klimat taki balearic, to dorzuciłbym jakieś fajne tomy czy perc do partii perkusyjnych.

Początek bardzo mi się podobał, dobre intro.
No i te gate'y na początku troche zmulają niepotrzebnie.