MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Trusted - Time - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Trusted - Time (/temat-hardstyle-trusted-time)



Trusted - Time - Trusted - 3.05.2014

Sporo czasu minęło od ostatniego mojego udostępnienia utworu na tym forum.
Co tu dużo mówić po prostu brak czasu... ;) W ten długi weekend udało mi się wreszcie
złapać oddech, zabrać się do Fl Studio na kilka godzin i skończyć ten projekt.

Zdążyłem nawet zrobić taką o sobie okładkę, średnio na jeża, ale jest :P
[Obrazek: 52hr2a.png]
Wokal mój dlatego taka amatorka, ale jestem na to skazany jeśli chcę nieść przekaz w Hardstyle ;)


Tutaj daje Midi do dowolnego użytku, jeśli ktoś chciałby coś z tym zrobić.
http://www.mediafire.com/download/tctrz9q1s9919sb/Trusted+-+Time+Midi.mid


RE: Trusted - Time - OProject - 3.05.2014

Chłopie melodia jak zwykle świetna¡ :)
Wokal tez jest dobry, mógłbyś dać więcej pogłosów ale to juz moje zboczenie xd
Teraz nic innego powinieneś się skupić na sounddesignie kickow itp. i technice miksu :) a będzie pro xd
na razie słucham na tel ale później obczaję normalnie xd
Dobra mam normalnie xd
Wydaje mi się że w całym miksie jest za dużo wysokich, również na kicku (toku) chyba walnąłeś na master za dużo xd
Co do kicka to może i mi pierdyknięcia brakuje tak w niskim środku/środku...ale co ja tam wiem tylko jednego takiego wykręciłem xd
Ale to już ocenią nasi eksperci Adamzzz xd i Head :D
Ogólnie podoba mi się i jak zwykle najbardziej melodia Heart :D
Cover też fajny nawet swoją drogą.


RE: Trusted - Time - Trusted - 3.05.2014

(3.05.2014, 12:02)OldscoolProject napisał(a): Wokal tez jest dobry, mógłbyś dać więcej pogłosów ale to juz moje zboczenie xd
xD
(3.05.2014, 12:02)OldscoolProject napisał(a): Wydaje mi się że w całym miksie jest za dużo wysokich, również na kicku (toku) chyba walnąłeś na master za dużo xd
Prawda, nie żałowałem wysokich na całości i chyba trochę przesadziłem.

Dzięki wielkie Old, plusik leci ;) :D


RE: Trusted - Time - woziu122 - 3.05.2014

wejscie fajne takie niestandardowe, mogles rozkrecic bardziej motyw od 0:40 dodajac tam troche wiecej skreczy zeby bylo sie przy czym tam pobawic, kick podoba mi sie, temat tez fajny, wokal spoko, wydajesz sie byc grubo po dwudziestce bo masz taki glos wyrazisty albo ladnie pokombinowales vocoderem hehe :D. Ogolnie jest super, czekam na dalsze kawalki :)


RE: Trusted - Time - Adamzzz - 3.05.2014

(3.05.2014, 12:02)OldscoolProject napisał(a): Ale to już ocenią nasi eksperci Adamzzz xd i Head :D

No jasne. Przy mnie "xD" a przy Hedzie ":D" (nie żebym miał coś do Head'a). Oldskool, youuuuuu mofo. xD

Spoko kawałeczeg Trusted :D
Najbardziej mi się podoba jak przerobiłeś swój głos. Brzmi hardstylowo jak cholera i ładnie pasuje do całości.... no i ten akcent "Łi dont noł łot iz on ader sajt" xD
Natomiast wydaje mi się że kick ma za mało dołu. Znaczy się ten dół MA tylko w porównaniu z innymi częściami utworu jest go po prostu mniej. A kick sam w sobie jest bardzo fajny.
No i zgadzam się z Oldem odnośnie wysokich częstotliwości. Porównaj sobie swój kawałek z jakimś komercyjnym to zauważysz że w tym drugim jest to jakoś ładnie wyważone. Musisz po prostu poporównywać - dla mnie najprostszy sposób. :)
Ale jakby nie było to walłeś solidny hardstajlowy wałek panie kolego!
Zajebiście że nasz dział z najlepszom muzykom na świedźie się tak ostatnio ożywił. Też spróbuje coś zapodać ale jakoś ostatnio nic nie udaje mi się skończyć xD xD Chyba to przez matury..

Całusy :*


RE: Trusted - Time - Trusted - 3.05.2014

(3.05.2014, 13:36)woziu122 napisał(a): wejscie fajn:P
odpowiednia tonacja i niski pitch. Bez tego mam głos jak na gimbusa przystało xD ;)e takie niestandardowe, mogles rozkrecic bardziej motyw od 0:40 dodajac tam troche wiecej skreczy zeby bylo sie przy czym tam pobawic,
Fakt ten beat akurat mogłem lepiej rozegrać.

(3.05.2014, 13:36)woziu122 napisał(a): wydajesz sie byc grubo po dwudziestce bo masz taki glos wyrazisty albo ladnie pokombinowales vocoderem hehe Cieszy.
Nic bardziej mylnego ;) Eq wysokich i średnich, szybki flanger, 2 soundgoodizery :P
odpowiednia tonacja i niski pitch - 300. Bez tego mam głos jak na przeciętnego gimbusa przystało ;)

Dzięki ;) Też czekam na twoje wałki :D


EDIT : Nie będę sobie postów pod własnym wątkiem nabijał, odpowiem korzystając z edycji ;)


Czekałem na opinie profesora Adamzzz'a ;) :P

(3.05.2014, 14:17)Adamzzz napisał(a): Najbardziej mi się podoba jak przerobiłeś swój głos. Brzmi hardstylowo jak cholera i ładnie pasuje do całości.... no i ten akcent "Łi dont noł łot iz on ader sajt" xD
No dobra, nie jestem mistrzem angielskiego... ale chociaż próbuje :P
(3.05.2014, 14:17)Adamzzz napisał(a): Natomiast wydaje mi się że kick ma za mało dołu. Znaczy się ten dół MA tylko w porównaniu z innymi częściami utworu jest go po prostu mniej. A kick sam w sobie jest bardzo fajny.
No i zgadzam się z Oldem odnośnie wysokich częstotliwości. Porównaj sobie swój kawałek z jakimś komercyjnym to zauważysz że w tym drugim jest to jakoś ładnie wyważone. Musisz po prostu poporównywać - dla mnie najprostszy sposób. :)
Kick się dopieści, spróbuje mu tam trochę u dołu dowalić.
Będę go męczył do następnego utworu tak długo aż na prawdę wyjdzie coś ładnego. ;)

Wiele razy słyszałem o metodzie porównywania swojego utworu to tych profesjonalnych,
ale jakoś nigdy nie chciało mi się tego robić xd Chyba będę musiał zacząć :)

Cenie twoje pochwały i dają mi one motywacje do dalszej produkcji.
Jak już zapodasz kolejny track to pewnie znowu nam wszystkim w tej części
forum kapcie pospadają :D, czekam z niecierpliwością Pozdro ;)

Posypały się punkciki panowie :D


RE: Trusted - Time - FrozerZ - 4.05.2014

Ładnie przerobiony vocal, dla mnie troszkę zbyt mroczny klimat ale to tylko przez przyzwyczajenie do współczesnej komerchy xd. Mixu za bardzo nie ocenie, bo nie mam intersejfu i dobrego odsłuchu ;D. Za to wielki plusior masz za aranż, dużo zmianek, kawałek sie nie nudzi. Czy tylko mi się wydaje że jak wchodzi kick to zżera mix? xd

Btw. Mógłbys podrzucić cała remix paczusie z twoim vocalem może bym sie pobawił ^^.

Pozdrówka :P


RE: Trusted - Time - Head - 8.05.2014

No jestem pełen podziwu. Bardzo klimatyczny kawałek. Trance z nutą hardu mmm bajka. Pady jedynie podbijają cały klimacik - zajebiste stereo. Bardzo dobry wokal, chyba sam też zacznę nagrywać ;P Mix jedynie leży. W okolicach 2:50 coś z kompresją jest chyba nie tak. Za dużo wysokich ale to już jest napisane.

Trusted napisał(a):Wiele razy słyszałem o metodzie porównywania swojego utworu to tych profesjonalnych, ale jakoś nigdy nie chciało mi się tego robić Iksde Chyba będę musiał zacząć Smile

To lepiej spróbuj, można nawet ładnie mix ogarnąć :)

OldscoolProject napisał(a):Ale to już ocenią nasi eksperci Adamzzz Iksde i Head Cieszy

Hahahah :D:D:D:D:D Head ekspert :D już miałem zamiar wcześniej zwrócić uwagę lae już dałem sb spokój. Kicki mam denne dziwnie brzmią i nawet czysto nustylowego gateda nie potrafię wykręcić bo zawsze musi mi wyjść reverse ;/ Chociaż.....coś innego się nawinęło..... ;P

Adamzzz nie mam Ci za złe bo masz rację :D Muszę u was korki wziąć bo toki mam ciężkie a reszta to zwykły szit i kupa.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
A teraz.... :)

Melodia świetna. A takiej mi potrzeba. Już mam ciekawy pomysł na tracka :D Jak możesz podeślij wokale a reszte sam złożę. Rozwinąłem nieco twoją melodię, ty działałeś na 1/3 beat ja trochę inaczej :D Tylko dobrego kicku mi potrzeba + jakieś sample orkiestry i śmigam remixa jeżeli wyrażasz zgodę (prawa autorskie).

To by było na tyle :) Pozdrówki dobry traczek czekam na więcej :)


RE: Trusted - Time - Trusted - 8.05.2014

Sory ForerZ, za późną odpowiedź.
(4.05.2014, 11:58)FrozerZ napisał(a): Za to wielki plusior masz za aranż, dużo zmianek, kawałek sie nie nudzi. Czy tylko mi się wydaje że jak wchodzi kick to zżera mix? xd
Cieszę się, bo zależało mi na tym by kawałek nie był nudny.
Z tym kick'iem to masz rację, muszę nad tym jeszcze po pracować do kolejnego track'a.
Dziękuje za opinie ;)

(8.05.2014, 19:48)Headwave napisał(a): No jestem pełen podziwu. Bardzo klimatyczny kawałek. Trance z nutą hardu mmm bajka. Pady jedynie podbijają cały klimacik - zajebiste stereo. Bardzo dobry wokal, chyba sam też zacznę nagrywać ;P Mix jedynie leży. W okolicach 2:50 coś z kompresją jest chyba nie tak. Za dużo wysokich ale to już jest napisane.
Wszyscy mówią o tych wysokich chyba na prawdę muszę się za to wziąć :P
Jestem bardzo wdzięczny za twoją opinie poprawiła mi nastrój :)

(4.05.2014, 11:58)FrozerZ napisał(a): Btw. Mógłbys podrzucić cała remix paczusie z twoim vocalem może bym sie pobawił ^^.
(8.05.2014, 19:48)Headwave napisał(a): Melodia świetna. A takiej mi potrzeba. Już mam ciekawy pomysł na tracka :D Jak możesz podeślij wokale a reszte sam złożę. Rozwinąłem nieco twoją melodię, ty działałeś na 1/3 beat ja trochę inaczej :D Tylko dobrego kicku mi potrzeba + jakieś sample orkiestry i śmigam remixa jeżeli wyrażasz zgodę (prawa autorskie).

Bierzcie i remiksujcie z tego wszyscy :D
http://www.mediafire.com/download/9q7dpeb5v48aaqv/Trusted+-+Time+Remix+Pack.rar

Prawa autorskie... Haha xD
Ja się cieszę, że ktoś w ogóle chcę coś z tym zrobić :D
To wcale nie musi być remix, możecie zrobić z tym co chcecie.

Powodzenia i pozdrawiam łapcie punkty. :)


RE: Trusted - Time - OProject - 8.05.2014

Ja ci mowie chłopie łeb masz do melodii, aranżacji tylko do techniki i miksu się przyłóż :D
Myślę że kolab z Headem by był strzałem w 10 ;)
A kiedyś może i razem wszyscy z Adamzzzem zrobilibyśmy jakiś wspólny projekt, tak jak to Technoboje, DHHD czy inne wieloosbowe grupy xd


RE: Trusted - Time - Knifeman - 10.05.2014

melo Lenny Dee - Forgotten Moments

i to strasznie podobne

jak się wybronisz kolego? :D


RE: Trusted - Time - Trusted - 11.05.2014

(8.05.2014, 21:13)OldscoolProject napisał(a): Ja ci mowie chłopie łeb masz do melodii, aranżacji tylko do techniki i miksu się przyłóż :D
Myślę że kolab z Headem by był strzałem w 10 ;)
A kiedyś może i razem wszyscy z Adamzzzem zrobilibyśmy jakiś wspólny projekt, tak jak to Technoboje, DHHD czy inne wieloosbowe grupy xd
Po połączeniu naszych sił mielibyśmy spore szanse na jakiś sukces ;)

(10.05.2014, 19:35)Knifeman napisał(a): melo Lenny Dee - Forgotten Moments

i to strasznie podobne

jak się wybronisz kolego? :D

Jak się wybronię? Szczerze to ciężko jest mi się w jakikolwiek sposób bronić,
bo te melodie są naprawdę podobne i pewnie nikt nie będzie chciał mi wierzyć.
Pierwszy raz słucham tracka, który mi podesłałeś.

Ostatnimi czasy zainwestowałem w kontroler midi.
A ta melodia jest pierwszą jaką na nim skomponowałem.

Pierwsze podstawowe cztery akordy z melodii utworu są identyczne,
jednak brakuje tam jeszcze piątego niższego. Po za tym melodia w tamtym
utworze jest znacznie dłuższa.

To przypadek,
wbrew pozorom akordów i możliwości na pianinie
nie jest aż tak wiele możliwe jest, że na tysiące istniejących
Hardstylowych melodii znajdą się podobieństwa.

To czy mi wierzysz zostawiam już Tobie. Pozdrawiam ;)


RE: Trusted - Time - OProject - 11.05.2014

(10.05.2014, 19:35)Knifeman napisał(a): melo Lenny Dee - Forgotten Moments

i to strasznie podobne

jak się wybronisz kolego? :D

Trusted po prostu pisze zajebisye melodie. juz w poprzednim kawalku zrobil dobra nawet zrobilem swoj ccover xd
A ze sa dosyc proste wiec i sa podobne xd
Watpie zeby znal Leenego bo chyba hardkoru nie slucha. no moze tutaj na forum w temacie o muzyce ktora robi wrazenie xd
A jak sie cos slucha i sie podoba jak sie tworzy to jakos podswiadomie cos tam wychodzi podobnego xd


RE: Trusted - Time - Knifeman - 12.05.2014

(11.05.2014, 0:25)Trusted napisał(a): To czy mi wierzysz zostawiam już Tobie.

Wierzę.

Nikt normalny nie wkleiłby świadomie melodii którą już gdzieś słyszał :)

Swoja droga - frustrujące - robisz track a tu bum - gdzieś już ktoś zrobił taką melodie


RE: Trusted - Time - TanterStyleZ - 12.05.2014

Szczerze Truściu to mi wpadasz w gust z melodią w sensie aranżacji motywów....
Lubie właśnie takie motywy które są pianinkowo - synthowo - leadowo podobne i te sprawy...
Zaawansowany Nu Style w swojej odsłonie... Brawo ;P


RE: Trusted - Time - Overtunerz - 17.05.2014

Dobre! Zajebisty klimat utrzymałeś. Kick fajny, mocny choć trochę zbyt NU jak dla mnie ale łupie świetnie. I tak mi się nieco wydaje, że mógłbyś nieco ciszej dać lead, a głośniej kick. Ale poza tym to naprawdę kawał solidnej roboty! Oby tak dalej!

P.S.
Wymądrzam się a swojego nawet nie wrzuciłem ale niedługo zrobię upload (ahh te 10 postów :P).


RE: Trusted - Time - Aryman - 31.05.2014

Melodia przypomina mi trochę nuty Ophidiana, klimatyczna. Na wielki plus wokal, wyraźny i czysty. Kick i ogólnie mix do poprawy. Jakbym miał ocenić całość to 3+/5 :)