MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02 (muzyka eksperymentalna) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02 (muzyka eksperymentalna) (/temat-other-zirds-f-p-p-fl-fan-untitled-02-muzyka-eksperymentalna)



Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02 (muzyka eksperymentalna) - FL FAN - 5.05.2014

[Obrazek: 2270000sonuslab.jpg]


Praca zespołowa w której wzięli udział:
Zirds, F.P.P oraz FL FAN.

Utwór mocno eksperymentalny, na który składa się kilka stworzonych przez nas motywów, które były grane oraz rejestrowane na żywo. Rozpoczyna się wrażeniem włączenia magnetofonu szpulowego, bo zniekształconym brzmieniem nagranie przypomina zapis na zniszczonej taśmie szpulowej, odtwarzanej na zdezelowanej głowicy. Później miarowo pojawia się coś na kształt rytmu i odliczania. Następnie nastój pogłębia się i wprowadza coraz więcej mroku oraz elementów industrialnych. Niezwykle wyważona aranżacja, głębia i namysł - oto co pozwoliło uzyskać nam klimat który przyprawia o dreszcze każdego słuchacza... Liczymy, że nagranie pozostawia liczne refleksje.


_____________________
Edytuję nazwę tematu na poprawną i krótszą, ponieważ część użytkowników może sobie nie poradzić do dodaniem wpisu w temacie.

Herman



[Sonus Laboratorium] Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02 - FrancescoKationi - 5.05.2014

Słucham tego już 3 raz i za każdym razem znajduję coś nowego... Pewnie kiedy to czytacie mnie już tutaj nie będzie, zaczęło się... Posiadam informację które dotarły do mnie całkiem przypadkiem, odgrzebywałem starą sprawę... jedna rzecz nie dawała mi spokoju. Znalazłem... od tego momentu już nic nie było takie jak wcześniej. Oni już wiedzą ja wiem, kim są oni... Nie nie... eee... NIE!!!!!!! Nie mogę, muszę uciekać. Muszę znaleźć miejsce w którym spokojnie będę mógł się ukryć, przeczekać... Otwierają się drzwi... Aaaaaaaaaa...

Wszystko co zawarliście w tym kawałku, jest dla mnie zupełnie odkrytym czymś na nowo, pozwala myśleć, kontemplować nad światem który nas otacza. Doszukiwać się jego prawdy o ile jest możliwe ją poznać, a co jeśli już ją poznaliśmy...


RE: [Sonus Laboratorium] Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02 - F.P.P - 5.05.2014

(5.05.2014, 20:15)FrancescoKationi napisał(a): Wszystko co zawarliście w tym kawałku, jest dla mnie zupełnie odkrytym czymś na nowo, pozwala myśleć, kontemplować nad światem który nas otacza. Doszukiwać się jego prawdy o ile jest możliwe ją poznać, a co jeśli już ją poznaliśmy...

Czytając te słowa mogę śmiało powiedzieć. Udało się nam :D. Mój ulubiony moment zaczyna się od 3:30 do końca ;)

PS: Może ktoś jest w stanie zrobić clip wideo ?


[Sonus Laboratorium] Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02 (muzyka eksperymentalna) - L.G. - 6.05.2014

No Panowie, ten wałek wam się udał, spontan trzech osób musiał zrobić dobre wrażenie.
Muzyka bardzo niepokojąca, ode mnie dla was wielki plus.
Pozdrawiam.


[Sonus Laboratorium] Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02 (muzyka eksperymentalna) - Zirds - 6.05.2014

Ja sobie wyobrażam to nagranie w sposób taki:
FL FAN dał zarys mrocznego świata
Ja nadałem w nim czas
F.P.P. wpuścił demony, które otworzyły wrota piekieł.

Bomba!


[Sonus Laboratorium] Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02 (muzyka eksperymentalna) - Herman - 6.05.2014

Fajny klimat, śmiało na jakiś soundtrack ;) Najbardziej podoba mi się ostatnia część utworu


RE: Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02 (muzyka eksperymentalna) - Knifeman - 6.05.2014

siedzę w napięciu i słucham

każdy dźwięk powoduje nowe reakcje między neuronami

genialne dobranie proporcji

delikatnie plaśnięcia ciekłej mocy, czuje się naładowany - znakomite choć może okazać się radioaktywne - nie dbam o to

zabieram na hdd aby delektować się tym kiedy chcę gdzie chcę i jak chcę

Edit: szybka myśl - zbierzcie się i stwórzcie album


RE: Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02 (muzyka eksperymentalna) - Amalon - 7.05.2014

Witam

Ja miałem w sumie tylko jedną wizję tego podkładu. Słuchając waszej nutki miałem wrażenie jakby pewien człowiek był całkowicie bezradny. Bezradnym spojrzeniem na świat rozmyśla o tym co ma zrobić, co ma wymyślić aby coś zmienić, naprawić. Mijają godziny, może nawet dni, a On wciąż myśli i pogrąża się w tym nieoczekiwanym acz nieuniknionym obłędzie, który nie daje mu żyć, nie pozwala swobodnie oddychać. Myśli popychają kolejne myśli tworząc błędne koło, które jest jednym wielkim pytajnikiem życia i zlewającym się faktem, który nijak ma się z rzeczywistością.

Jeżeli utwór miałby być podkładem do filmu to myślę że właśnie gdzieś o takim charakterze ten film powinien być. Szczególnie ten odliczający czas nawiązuje do tego że ktoś przeżywa prawdziwą burze mózgu dążąc do równania, które wszystko zmieni może odkręci, nawróci..:)

Szczerze Wam gratuluję! i jak to się mówi "co dwie głowy to nie jedna" a w tym przypadku były trzy więc samo to mówi za siebie co zakwitło jak najbardziej udanym eksperymentem.

Pozdrawiam Serdecznie


RE: Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02 (muzyka eksperymentalna) - MAB - 10.05.2014

Dobrze gada. Od samego początku ciekawie i wciągjąco. Nie wiadomo czego się spodziewać w dalszej części utworu. Choć przyznam się szczerze, że od pewnego momentu oczekiwanie na wejście jakiegoś bardziej zdecydowanego motywu muzycznego zaczęło mnie delikatnie męczyć. ak jakbym słuchał wiecznego wstępu.
Przed 3 miuntą odpuszcza kawałek na moment by... w zasadzie nie uderzyć nieczym mocniejszym:)

Utwór podoba mi się bo i z tajemnicą gra i w pewien sposób nieprzewidywalnie... jednak mój mózg zaczął po pierwszej połowie krzyczeć: "wpuście teraz coś mocniejszego.. niech poleci wyraźny rytm, bass line i jakaś porywająca melodyja! A tu nic"

Ot, moje odczucia. A, i pluck w którymś momencie.. bo tak się chyba nazywa ten plumkający instrument... gra mi motyw z Mass Effecta:)