MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Jean Michel Jarre - Arpegiator (FL FAN version) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Jean Michel Jarre - Arpegiator (FL FAN version) (/temat-electronica-jean-michel-jarre-arpegiator-fl-fan-version)



Jean Michel Jarre - Arpegiator (FL FAN version) - FL FAN - 11.05.2014

Cześć !

Kto zna mnie dłużej zna też moje remixy utworków jmj.

Tutaj kolejna odsłona, tym razem ze słuchu ułożone proste motywy utworu "Arpegiator". Całosć w mojej wersji i aranżacji.
Życzę miłych wrażeń i dziękuje!


[Obrazek: 1143818JMJ.jpg]

[zs]http://www13.zippyshare.com/v/63322305/file.html[/zs]

Dla zainteresowanych wcześniejsze covery:

London Kid
Magnetic Fields 4
Computer Weekend


RE: Jean Michel Jarre - Arpegiator (FL FAN version) - Stiopa - 12.05.2014

Kuźwa FL masz dobry słuch :)
Kiedyś też tak się bawiłem zanim odkryłem co to midi :P
Super cover, ten synth imitujący kicka i bass nieźle wbija do bani, sam tytułowy arp mógłby być głośniej, bo jest świetny.

Pozdro


RE: Jean Michel Jarre - Arpegiator (FL FAN version) - OProject - 12.05.2014

Hehehe myślałem z początku że to jakiś traktor startuje xd
Synth o którym wspomniał Stiopa średnio mi się podoba xd
Ale Arp bardzo fajny i przyjemny :D


RE: Jean Michel Jarre - Arpegiator (FL FAN version) - FL FAN - 12.05.2014

Dzięki, dzięki piękne chłopaki !

Nie jest to wiadomo odtworzone z jakaś wielką dokładnością, bo ze słuchu starałem się zachować klimat, pewną specyfikację brzmień i podłapać kilka nutek, a resztę dodać od siebie. Zresztą coveru nie robi się dokładnie, ale przy okazji zrobiłem swoje MIDI tych motywów na przyszłość, może jeszcze się przydać komuś czym mi nawet. Tak jak pisałem, są to bardzo proste motywy, ale przy odpowiedniej aranżacji może to zabrzmieć naprawdę fajnie. Cieszy mnie, że się spodobało w jakimś stopniu ;)


RE: Jean Michel Jarre - Arpegiator (FL FAN version) - L.G. - 12.05.2014

No do coverów to masz słuch, mi nie bardzo podchodzi pseudo kick, ale mniejsza o to, arp wypaśny. :)

(12.05.2014, 8:52)Stiopa napisał(a): Kiedyś też tak się bawiłem zanim odkryłem co to midi :P
@Stiopa To midi odkryło kto to Stiopa xD


Pozdro. :)


RE: Jean Michel Jarre - Arpegiator (FL FAN version) - FrancescoKationi - 15.05.2014

Słucham dzisiaj już Twojego trzeciego tracka i cały czas mnie zaskakujesz. Cover nie cover powiedz lepiej gdzie Ty te tracki zbierasz, że rosną tutaj jak grzyby po deszczu:) Niesamowicie bawisz się swoimi umiejętnościami co przekłada się później na utwory lepsze i lepsze:) Czy coś bym zmienił?... Nie, bo to jest tak jak słuchać utworów wydawanych na płycie, słuchasz ich nie myśląc o tym, że tutaj bym to zrobił inaczej...:) Szkoda, że nie ma na forum oceny tracka np. od 1 do 6 lub coś w ten deseń, a następnie żeby te punkty automatycznie były zliczane, a tracki wrzucane do rankingu forumowego. Fajnie by było słuchać tych lepszych tracków z takiej listy nie musząc się przegrzebywać przez całe forum:)


RE: Jean Michel Jarre - Arpegiator (FL FAN version) - Amomus - 16.05.2014

Cudowne! Arpegiator to dla mnie kwintesencja klasycznej (oldschoolowej?) elektroniki. A Twoje wykonanie FL FAN podoba mi się, świetna zabawa. :D Bardzo odświeżające podczas gdy oryginał mam już dawno "osłuchany". :)


RE: Jean Michel Jarre - Arpegiator (FL FAN version) - Orionage - 11.06.2014

To Ci wyszło na prawdę świetnie. Spróbuj może coś samemu zrobić. Wejdź w następny etap :)


RE: Jean Michel Jarre - Arpegiator (FL FAN version) - FL FAN - 17.06.2014

Dzięki piękne, miło, że się podobało.

Co do tego aby samemu robic swoje utwory to w przeszłości sporo tego powstało, na forum też jest wiele nowszych kawałków, (rozejrzyj sięw dziale "electronica") głównie eksperymentalnych. Może bez rewelacji ale za to z pasją i nieustępliwie tworzonych, często na żywo. Najlepsze eksperymenty również na żywo myślę wyszły we współpracy z Kolegami z forum. Każdy dograł coś, jakąś sekwencję, jakieś niepowtarzalne efekty, każdy pracował na żywo z materiałem w tle i się zwyczajnie dogrywał i w ten sposób zamysł przeradzał się natychmiast w efekt końcowy. Taka nasza idea. Cieszy mnie ogromnie że powstało kilka takich niezwykłych kawałków i jestem dumny z pracy moich Kolegów, którzy się w projekt "Sonus Laboratorium" bardzo zaangażowali.

Podam kilka linków:

Zirds i FL FAN - Untitled 01


Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02


Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version)