MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Woziu - That NoiZe - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Woziu - That NoiZe (/temat-hardstyle-woziu-that-noize)



Woziu - That NoiZe - woziu122 - 15.05.2014

Siema wszystkim.
Wrzucam w koncu swoje wypociny, przyznac musze ze troche nad tym siedzialem, doslownie WYMECZYLEM hard noize, po przesluchaniu moze sie wydawac ze ta sa 2 kawalki w jednym, troche experymentowalem z przejsciami itp wiec moze brzmiec troche chaotycznie, kick gryzie mi sie strasznie to wiem, walczylem z tym ale idealnie nie udalo mi sie tego wykrecic wiec jest jak jest, co by nie bylo posluchac mozna :D




RE: Woziu - That NoiZe - OProject - 15.05.2014

Po pierwsze primo... xd
Całość strasznie sucha... dałeś tam wgl jakiś reverb delay ? xd
Skrecz taki sobie.
Mainpart.... całość jest cichsza niż początek a raczej powinno być odwrotnie, albo na takim samym poziomie, kompresor na master coś pomoże, choć ręcznie też musisz pogłosić.
W kicku brakuje dołu, zwłaszcza w porównaniu do tego pierwszego.
Myślę że gdybyś zrobił lepsze skrecze z mocniejszym pogłosem i echem to dużo by dało temu kawałkowi.
Ogólnie koncepcja utworu jest ok, jednak z lepszym miksem i sounddesignem było by o niebo lepiej... jak to w hardstylu xd
Załapałeś już o co chodzi więc teraz tylko męczyć techniki do perfekcji ;) xd
Ps. trochę mi się to kojarzy bardziej z Jumpstajlem xd


RE: Woziu - That NoiZe - woziu122 - 15.05.2014

No wiadomo ze z lepszym sounddesignem jest ciekawiej itp, dalem na master limiter z maximusem to podciagnelo mi jakosc.
Jak chcesz to podrzuce Ci te kicki same i posluchasz jak brzmia, bo niestety w kawalku zra mi te czestotliwosci co nie trzeba ;D
Dzieki za rade z ta glosnoscia, zapamietam sobie ;] Dzieki za wypowiedz, plusik leci :)


RE: Woziu - That NoiZe - Adamzzz - 15.05.2014

Oj woziu, coraz lepsze kręcisz te kicki. Propsy. ;)
Tak jak napisał majster oldskul, myślę że trochę tego reverbu i jeszcze delay zdziałałyby cuda przy Twoim skreczu. No i mógłby być trochę bardziej agresywny, w sensie ciut bardziej przesterowany... ale może to problem braku pogłosu.
Ten kick w 2:21 bardzo mi się podoba ale niestety to jeszcze nie to.. Bazę już masz. Jest bardzo dobra, ale żeby całość brzmiała jak kick a la noisecontrollerz czy wildstylez potrzeba tej "chrupiącej" wysokiej częstotliwości (chodzi mi o słowo crunch xD) ale jesteś na bardzo dobrej drodze djud.
Koniecznie zamieść kawałek jeszcze raz jeżeli zdecydujesz się użyć reverbu i delayu na skreczu bo pierwszy kick bardzo mi się podoba ;)

Pozdrawiammmmm


RE: Woziu - That NoiZe - Wizzardius - 15.05.2014

Ta stopa to by sie do big rooma nadawała ; oo


RE: Woziu - That NoiZe - OProject - 15.05.2014

(15.05.2014, 21:24)Wizzardius napisał(a): Ta stopa to by sie do big rooma nadawała ; oo

Zawsze możesz sobie pożyczyć, jak to w big roomie xd xd xd


RE: Woziu - That NoiZe - The Timbrer - 16.05.2014

Nie nadawała by się IMO ponieważ mix by ci zniszczyła, kicki bigroomowe się inaczej trochę robi mimo iż generalnie chodzi o przester to inny rodzaj i do tego nie ma tego delikatnego crunchu, ktry w kickach bigroomowych występuje


RE: Woziu - That NoiZe - TanterStyleZ - 16.05.2014

Nastawileś sie tutaj na noize typowo jak slychac...
Styl w jaki sposób robisz....podobny do poprzedniej Twojej produkcji pod względem całości wykonania..
a wiadomo każdy ma swój styl co najważniejsze... tak to każdy utwór byłby taki sam praktycznie podobny a nie o to w tym chodzi... ;)
Różnorodność jest konieczna u nas...czasami znajda sie podobienstwa ale różnorodność jest także dobrze...
Widać że nastawiłeś sie na noize typowo... u Ciebie też kosmetyka i sounddesign do retuszu i podkrecenia tak jak u mnie.. ;P
Zdrówka i miłej pracy przy kolejnych ekspresjach.


RE: Woziu - That NoiZe - woziu122 - 16.05.2014

Dzieki ludzie za wszystkie wypowiedzi, sprobowalem poprawic skrecza wiekszym reverbem i dodalem blood overdrive, obczajcie :


Macie kicki jeszcze na obczajke:



RE: Woziu - That NoiZe - OProject - 16.05.2014

No trochę lepiej ale jeszce mógłbyś z tego wycisnąć, więcej delaju daj i może dłuższy reverb bardziej mokry ;)


RE: Woziu - That NoiZe - Head - 16.05.2014

Oceniam to jako Jumpstyle/Tekk, jak kto woli.

ZAJEBISTE!!! Kick idealny taki jaki lubię w jumpie, mocny sub z leciutkim bassem, a nie jakieś stukanie ze sprężynką. Screech równie dobry, poprawiony, ułożenie super! Nie gryzie się z kickiem, gra sb czyściutko. Sucho jest i tak miało być. Trochę z kompresją siedzi, ale to jest szczegół bo da się to łatwo poprawić.

Mmmm stary dobry jumpstyle :D Prawie jak Sonar :)

Pobieram sb, bo traczek godny uwagi :) Mam nadzieję że za szybko mi z playlisty nie ucieknie ;P

Gratuluję i życzę owocnych produkcji :) PZDR

Edit: Ustaw na SC możliwość dwnld :P


RE: Woziu - That NoiZe - woziu122 - 16.05.2014

Uau, jestem troche w szoku ze jest jedna osoba ktorej sie to podoba hehe, fajnie. Juz zmienilem na sc, mozesz pobrac.

Oldschool, probowalem dac wiecej reverba ale dziwny przester sie robil i nie brzmialo to dobrze, delay jakos mi tez nie pomogl wiec zostalem przy tym jak jest.


RE: Woziu - That NoiZe - Overtunerz - 17.05.2014

nie wrzucaj samych kicków bo może Tuneboy ma tu konto i zripuje!

A tak na poważnie to kiedyś robiłem takie same błędy co Ty. Popróbuj sobie z każdym dźwiękiem/samplem osobno (pododawaj wtyczki itd itp). Zobaczysz w ten sposób ile możesz zdziałać z danym dźwiękiem, jak bardzo możesz zmienić mu "wygląd". Pododawaj reeverb, delay, dystorcje, equalizer, pobaw się nawet tą kompresją jeśli trzeba (można diametralnie zmienić nią dany dźwięk). Pozdro i powodzenia!