MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER FL FAN - Niewesołe Miasteczko - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER FL FAN - Niewesołe Miasteczko (/temat-other-fl-fan-niewesole-miasteczko)



FL FAN - Niewesołe Miasteczko - FL FAN - 23.05.2014

[Obrazek: 4785019images.jpg]

Niewesołe Miasteczko

[zs]http://www72.zippyshare.com/v/89836643/file.html[/zs]



RE: FL FAN - Niewesołe Miasteczko - meatBall - 23.05.2014

hehe kozackie, masakra, aż mnie ciary przeszły ! ok 43-45 sekundy myślałem, że ta "prądownica" za chwilę eksploduje :D mega klimatyczne sample oraz synth'y. powiedziałbym, że ten soundtrack jest od początku do końca trzymający w napięciu :D szkoda, że nie widziałeś miny miny mojego syna jak odpaliłem player :] krótka rzecz, a robi robotę - mistrzostwo, gratulacje !

pozdro


RE: FL FAN - Niewesołe Miasteczko - FL FAN - 23.05.2014

Dzięki piękne, no to takie moje eksperymenty na żywo, stawiam na własne dźwięki, proste I oryginalne zarazem. Czasem coś dorzucę z biblioteki FL tak jak przy coverach z perki korzystam zazwyczaj (menu po lewej stronie z dźwiękami)

Tym razem wziąłem się za aranż jak przy poprzednim dark ambiencie eksperymentalnym, bo później układałem to co wcześniej tworzyłem na żywo a Edison zgrywał, tak więc w tym wypadku zamysł nie przeszedł natychmiast w efekt końcowy ale myślę nie straciło to, (po tym co mówisz sądząc) na klimacie świeżości i eksperymentu, a nawet zyskało dzięki dłuższemu zastanowieniu.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam !


RE: FL FAN - Niewesołe Miasteczko - Almhome - 23.05.2014

Strasznie...straszne :D A jeszcze straszniejsze jest tempo w jakim robisz dark ambientowe kawalki a jest strasznie szybkie :I
Mialem ciarki przez caly utwor, to jakis koszmar :D
Przypomina mi Tranfomalin - muzyke chorego psychicznie czlowieka ktory postanowil robic tego typu kawalki (mozna sobie wpisac na YT np. "Diagnose: lebensgefahr - Transformalin" ale zapewne juz to znasz). Oczywiscie bez obrazy, ja tylko porownuje :D.
Jest krotko i na temat, serio BARDZO DOBRZE Ci to wychodzi i powinienes robic soudtracki do gier/filmow bo wiesz o co w tym chodzi :)
Klimat pelnej grozy i dziwnej psychozy ukryty tutaj jest w kazdej sekundzie utworu. A te "wzdechy" jakby ktos umieral mistrzowskie. Tak trzymac! :)


RE: FL FAN - Niewesołe Miasteczko - FL FAN - 23.05.2014

Dziękuje Ci, staram się i miło jest wiedzieć, że robi to wrażenie. Absolutnie się nie obrażę za to porównanie, ja akurat miewałem różne załamania, które kończyły się problemowo czasem i stąd pewnie te moje mroczne wizje, taki katalizator na czarne emocje i myśli.

Nie znałem akurat muzyki o której pisałeś, także dzięki piękne, na pewno się zapoznam z racji mojej wrodzonej ciekawości.
Taka muzyka może być bardzo ciekawa, bardzo taka prawdziwa pod względem przekazanych emocji.

Dziękuje i Pozdrawiam !


RE: FL FAN - Niewesołe Miasteczko - Audionectic - 24.05.2014

Naprawde schiza ;) Idealna do filmów grozy.Czuc klimat na plecach.Moze deko mógłby być ciszej ten bas?stereo.


RE: FL FAN - Niewesołe Miasteczko - Amomus - 24.05.2014

Hehe fajne! Przypomina mi niektóre moje starsze/straszne eksperymenty. :D I grane na żywo? Jeszcze lepiej. Dobrze że bawisz się w tworzenie własnych dźwięków, to jest zawsze ważne. Trzeba się uczyć tych manipulacji nimi, by jak najbardziej móc je umieć formować wedle własnej woli.


Co do grania na żywo to polecam taki bardzo fajny trening i doświadczenie/eksperyment zarazem. Improwizacja była jedną z tych rzeczy które mnie bardzo fascynowały swego czasu. Takie jakby zgłębianie potencjału, jaki w niej tkwi - niemalże jak badanie sekretu, no bo improwizacja miewa w sobie często coś magicznego i jakby sekretnego. Taki mistyczny rejon kreatywności, w której bywa że nie jesteś pewien, czy coś wypłynęło z Ciebie, czy spoza Ciebie. (albo może właśnie z jakiegoś tajemniczego środka Ciebie, gdzie tkwi źródło Twojego żywiołu, Twoich emocji)
O co mi chodzi. xD Chodzi mi o coś takiego, że tworzysz najpierw bazę, jakąś podstawę, coś co się powtarza przez długi czas. Może być to jakiś bit, perka, cokolwiek co trzyma rytm, choć najważniejsze by była w tym już jakaś, najlepiej prosta, melodia, jakiś powtarzający się motyw, albo po prostu kilka dźwięków nadających temu charakter.
I zabawa w improwizację polega na tym, że - gdy masz już to przygotowane na przynajmniej kilka minut - klikasz "record" i puszczasz "play" i nagrywając na żywo - próbujesz grać sobie swoje solówki, swoje wędrówki improwizujące po tych dźwiękach, które już masz w podstawie zapętlone. (i które nadają już jakiś rodzaj harmonii, i Ty eksperymentując - próbujesz się wczuwać w tą harmonię) Próbujesz wczuć się we flow i polecieć tam gdzie tylko Cię poniesie. A jak się nie ma klawiatury midi, to można i na zwykłej komputerowej klawiaturze, sporo moich pierwszych projektów w Fl Studio tworzyłem na początku używając tylko takiej zwykłej klawiatury, i o dziwo wcale tak źle się nie sprawdzała, a nawet wygodnie można na niej przeskakiwać oktawę w dół i w górę, bo literki są blisko. ;)

Oczywiście - opcja "record" jest opcjonalna, ale polecam, bo tylko wtedy to właściwie ma sens... chodzi o to, by z takiej sesji potem "wyłuskać" te fragmenty, które nawet się kleją. A jeśli coś wyszło fajnie, ale niedoskonale - to i tak przecież można to wszystko ręcznie w projekcie popoprawiać w okienku z paskami midi, jak na przykład w ładnej solówce jeden ton uderzył nie tam gdzie trzeba, itp.

Takie treningi są dobre, bo pomagają uczyć się melodyjności i harmonizowania oraz wczuwania się w Tu i Teraz, którym jest właśnie improwizacja na żywo. To zawsze jest zupełnie inna muzyka - swoją drogą - gdy w takiej muzyce tworzysz jeszcze przestrzeń specjalnie takiej improwizacji zadedykowaną, w której wybrany instrument/dźwięk ma przestrzeń, w której może poruszać się tak jak mu się to żywnie podoba. I nie trzeba do tego być profesjonalnym jazz'manem instrumentalistą. :D To mogą być nawet proste improwizacja w obrębie jakiejś mikroskali, dajmy na to chociaż trzy czy pięć nutek, po których można by się przemieszczać improwizując, dynamizując itp - i nawet w taki sposób mniejszymi środkami można na drodze improwizacji nakreślić ciekawe i zróżnicowane melodyjne trawersy...

No, mam dzisiaj dzień (a w zasadzie noc już) na rozpisywanie się, nie ma co. :D Takie jakieś klawiaturowe inspiracje dziś we mnie pulsują.

Pozdrawiam. ;)


RE: FL FAN - Niewesołe Miasteczko - L.G. - 25.05.2014

Ale schizujący Dark Ambient xD
Bardzo dobre robisz te ambienciaki.
Pozdro.


RE: FL FAN - Niewesołe Miasteczko - F.P.P - 25.05.2014

Dobre jest masywność stereo i potęga w tym brzmieniu jak to w soundtrack-ach bywa dół jest zawsze mocno eksponowany. Fakt jest niezaprzeczalny w jakiejś grze ten kawałek z pewnością mógłby się odnaleźć. Dobra robota. Pozdro...


RE: FL FAN - Niewesołe Miasteczko - JaraLuca - 30.05.2014

stary dobre te fxy i te wszystkie porypane dzwieki, krzyki , jeki. to co uwielbiam :)
skojarzylo mi sie to troche z bardziej tanczenym bitem
https://www.youtube.com/watch?v=1t-ueOtdOh4. moj ulubieniec :)


RE: FL FAN - Niewesołe Miasteczko - FL FAN - 30.05.2014

(30.05.2014, 22:09)JaraLuca napisał(a): stary dobre te fxy i te wszystkie porypane dzwieki, krzyki , jeki. to co uwielbiam :)
skojarzylo mi sie to troche z bardziej tanczenym bitem
https://www.youtube.com/watch?v=1t-ueOtdOh4. moj ulubieniec :)


O faktycznie mocne to co wstawiłeś i klimatyczne, słuchałem tylko wybrane fragmenty przyznam na razie ale z pewnością się zapoznam, bo zawsze jest to też dla mnie lekcja i inspiracje. Mimo wszystko po tych fragmentach już mogę powiedzieć, że jest to muzyka bardzo w moim stylu.

Dziękuję, zapoznam się z całością w przyszłości.
Dziękuję również za opinię !


RE: FL FAN - Niewesołe Miasteczko - JaraLuca - 31.05.2014

no ja ci powiem ze prawie od dwoch lat szukam swojej drogi w muzyce i wlasnie teraz ostro wzialem sie za psygressive (zenonesque ) tak sie nazywa ten styl. Polecam takze Merkaba (mega mózg muzyczny ,takze pod aliasem Kalya Scintilla ), Paracozm, Hellquist. I ogolnie wykonawców z Zenon Records https://soundcloud.com/zenon-records. A tu na smaczek EPka naszego Polskiego Mirrora Me - https://soundcloud.com/zenon-records/mirror-me-self-deprivation tego musisz posłuchac :):) sorki ze reklame ale to nawiązuje do twojego utworu ,przynajmniej w mojej wyobrazni :)
takze zapraszam na moj kanal :) wiecej swoich wałkow z psygressivu mam na dysku ale jeden tam jest nieskonczony :) pozdrawiam Fl Fan !


RE: FL FAN - Niewesołe Miasteczko - Stiopa - 31.05.2014

FL FAN naprawdę wałek iście z horroru, taką muzę to w filmie widzę :D
Pozdrawiam