MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) (/temat-hardstyle-tough-guy-oldscool-2k14-early-hardstyle-mix)



Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) - OProject - 16.06.2014

Mój nowy kawałek, kilkadziesiąt godzin roboty... wszystkie dźwięki jak zwykle stworzone prze zemnie, perka również mocno edytowany drumazon.
Zrobiłem też do niego swój pseudo-mastering xd
Według mnie to jedna z moich lepszych produkcji w tym gatunku, starałem się nie nudzić i zbudować napięcie jak u Hitchcocka xd

Przy okazji założyłem swój darmowy net-label, w którym będą wydawane oldskoolowe Hardstyle i Hard Trance, jak na razie.... potem mam nadzieję label się rozrośnie i może będzie z tego coś bardziej poważnego :D
Info:
Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle mix)
[SOR001]
Czas: 8:22
Bpm: 148
Gatunek: Early Hardstyle
Label: Still Oldskool Records
Sampel wokalu zapożyczony z '2 pac - Oldschool'
Miłego odłsuchu,
Pozdrawiam ;)


RE: Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) - Adamzzz - 16.06.2014

NO NARESZCIE xD
"Mofo oldschool nigga". Dobre to :D Na pewno nie wynudziłeś, jest akcja, te 8 minut zleciało jak z bicza czasł. Nawet takiemu totalnemu n00bowi earlu hardstylowemu jak mnie sie podoba. xD
W sumie ze strony technicznej nic nie mam do dodania bo wszystko brzmi zajebiście i profesjonalnie.
Jeden z Twoich najlepszych kawałków old to na pewno.

<first> No i kongratulejszyn z okazji wykręcenia całego utworu od początku do końca zią. <first>

Dajesz nadzieje paru osobom na tym forum ;_;

Propsy nigga xD


RE: Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) - Overtunerz - 18.06.2014

za głośny screech! zbyt bolą aż uszy :(


RE: Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) - Trusted - 18.06.2014

Sory za late reply :P

Jest akcja Old. :D
Bardzo dynamiczny track. ;)

Dobry wokal wybrałeś pasuje do całości.
0:44 do 1:08 dwa fragmenty beatu ja bym skrócił tutaj do jednego.
Ładny screech ale ten drugi w 6:20 bardziej mi się podoba.
Break z klimatem jak trzeba. :)

Co do dźwięków to nie jestem ekspertem ale na moje oko
bass tłuściutki, perka czysta, kick gniecie, leady energiczne - wszystko cacy.

No i ta ilość efektów... nie na moją głowę ja bym tego w życiu nie ogarnął, szacun.

Ogółem naprawdę mocny, oldschool'owy utwór z klasą.
Dobra robota. Powodzenia w kolejnych produkcjach Old :D


RE: Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) - Head - 20.06.2014

Może i ja pobawiłbym się w Activatora ? Albo jeszcze bardziej wstecz... Remix Follow Me byłby chyba dobry - baaardzo klimatyczny wokal ;P

Tak serio traczek zajebisty i takie tam, już pisałem ci na ten temat :D kiedy poprosiłem cię o snary nie miałem na myśli tego aby grały od początku do końca :P chyba że już wcześniej były a ja się nie wsłuchałem.
Nie podoba mi się jedna rzecz: 2:37 - ten kick jakoś mi nie pasuje - ja wstawiłbym coś podobnego do OLDSKOOL-032 (paczka bboya) z pociągniętym "pogo" na tok. Taki EARLY-BASSDRUM, przykład: jak znasz to będziesz wiedział o co chodzi - Syro - No More Hardtraxx - tam oprócz tego hmm jumpowego kicku jest jeszcze 2 ostry kick - zajebisty! LINK - akurat od razu z początku leci
W każdym bądź razie nutka godna uwagi, podoba mi się i zabieram na dysk :)
PZDR


RE: Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) - OProject - 20.06.2014

(18.06.2014, 15:27)Overtunerz napisał(a): za głośny screech! zbyt bolą aż uszy :(

Który pierwszy czy drugi? mnie tam uszy nie bolo, a słuchałem tego 1000 razy, być może się już przyzwyczaiłem :P
(20.06.2014, 14:28)Headwave napisał(a): Może i ja pobawiłbym się w Activatora ?


Nie podoba mi się jedna rzecz: 2:37 - ten kick jakoś mi nie pasuje - ja wstawiłbym coś podobnego do OLDSKOOL-032 (paczka bboya) z pociągniętym "pogo" na tok. Taki EARLY-BASSDRUM, przykład: jak znasz to będziesz wiedział o co chodzi - Syro - No More Hardtraxx - tam oprócz tego hmm jumpowego kicku jest jeszcze 2 ostry kick - zajebisty!
PZDR

Do Activatora to mi brakuje hmm sporo... hehe gość to był swego czasu geniusz Early... no i ten włoski styl... Heart :D
"Kick" z 2:37 to "zwolniony" Kick i bass (time streczem) :P
Co tam mi wyszło w dźwiękach to wyszło... kręcenie każdego dźwięku jest trudne, czasochłonne i kosztuje dużo "energii"... przeciągniecie sampla jest dla mnie zbyt banalne (mój kot to potrafi xd) no ale sounddesign to chyba moja ulubiona część produkcji :P
Najzabawniejsze ze większość dźwięków kisiła się u mnie w folderze z moimi samplami, również skrecze itp... a tak wziąłem wszystko do kupy, dodałem parę rzeczy i wyszedł całkiem dobry traczek :D
Już raczej nie zmienię nic w tym wałku.
Zrobiłem też Remix pack głównie dla Rainer'a który może coś podziała w tej kwestii, jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę przesłać, jest tam wszystko: sample, presety, wokal itp. :D
Tobie Head mogę przesłać tego kicka :P
Także ogółem dzięki za komentarze Panowie, miło jak ktoś doceni trud, te dziesiątki godzin zwłaszcza ktoś kto zna się na tworzeniu muzyki ;)
P.S Wujek Old może was podszkolić w early jakby co xd
Pozdro 303 :D


RE: Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) - Head - 20.06.2014

Wiedziałem że jest zwolniony ;P
Co do kicka no byłoby mi baaaardzo miło, przeanalizowałbym go sb trochę :D
Rainer też mnie roz*ebał. Klimacik niebanalny a ten bassline....poezja :)


RE: Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) - TanterStyleZ - 25.06.2014

Majster.... wszedłem tutaj teraz na chwilke tylko po to zeby dac Ci komentarz ... bo wczoraj po 2giej w nocy juz mi sie nie chcialo pisać...;P

Nie ma sensu sie przyczepiac ze troche tego za glosno troche tego za malo jak niektorzy to robia....bo raz ze kazdy ma roznie ustawione swoje glosniki karty dzwiekowe w ktorych sa equalizery i wiadomo ze u kazdego moze sie to troszke roznic niz u pierwowzoru normalka.

Powiem Ci że produkcja jest mega.... jest akcja jest temat jest wszystko... po prostu wszystko ;)

Moim zdaniem ten utwór nalezy dac na liste TOP najlepszych utworów tego forum z gatunku EARLY HS to raz.....
Naprawde efekty pracy bardzo duże widać... Szturm na label z takimi utworami.... AMEN ! ;P


RE: Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) - FL FAN - 25.06.2014

No jest ładnie i stylowo. Przypominają mi się nagrania które kiedyś tam dawno słyszałem, specjalnie co prawda nie zwracając na nie jakiejś uwagi ale zapadły gdzieś w pamięci i mam porównanie. Także nawiązanie do wczesnego gatunku jak najbardziej udane, klimat zachowany, no i utwór bardziej jest też dopracowany w zakresie aranżu i rytmu. Dużo energii w wyważonym wydaniu. Gratulacje !


RE: Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) - FELIX G - 28.07.2014

Chcialbym moc sie przeniesc do tamtych czasow i pojsc na jakis oldschool'owy hardstyle event. Urodzilem sie akurat jak te czasy sie skonczyly, moze nawet pozniej. Preferuje dzisiejsza scene muzyki elektronicznej, ale uwazam, ze bylo by to fajne doswiadczenie :)

Co do Twojej tworczosci to jest to naprawde ciekawy utwor, bardzo mi imponuje fakt ze wiekszosc dzwiekow sam wykrecasz. Nie ma nic do czego mozna by bylo sie przyczepic, chociaz w moim odczuciu jest to troche za dlugie (czysty subiektywizm).
Podoba mi sie rowniez rozbudowanie tracku, duzo efektow, motywow, rozwiniec itp. Chcialbym zobaczyc jak wyglada ten projekt (ilosc patternow XD ).

Sprobuj jakos bardziej wybic ten swoj label :)


RE: Tough Guy - Oldscool (2k14 Early Hardstyle Mix) - OProject - 29.07.2014

(28.07.2014, 22:05)Felix Gondwana napisał(a): Chcialbym moc sie przeniesc do tamtych czasow i pojsc na jakis oldschool'owy hardstyle event. Urodzilem sie akurat jak te czasy sie skonczyly, moze nawet pozniej. Preferuje dzisiejsza scene muzyki elektronicznej, ale uwazam, ze bylo by to fajne doswiadczenie :)

Co do Twojej tworczosci to jest to naprawde ciekawy utwor, bardzo mi imponuje fakt ze wiekszosc dzwiekow sam wykrecasz. Nie ma nic do czego mozna by bylo sie przyczepic, chociaz w moim odczuciu jest to troche za dlugie (czysty subiektywizm).
Podoba mi sie rowniez rozbudowanie tracku, duzo efektow, motywow, rozwiniec itp. Chcialbym zobaczyc jak wyglada ten projekt (ilosc patternow XD ).

Sprobuj jakos bardziej wybic ten swoj label :)

Dzięki, projekt możesz zobaczyć w tym temacie ;)
http://musicproducers.pl/temat-pokaz-swoj-projekt?pid=73276#pid73276