MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Eimear - Private Files - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Eimear - Private Files (/temat-progressive-eimear-private-files)

Strony: 1 2


Eimear - Private Files - eimear - 19.06.2014

Tytuł : Private Files
Czas : 5:49
Jakość : mp3
Download : tak ;)

Taka moja improwizacja ;-) już po raz drugi próbuje w tym kierunku, fajna zabawa.
Już nie katowałem tego w studiu, całość zrobiłem na słuchawkach :)




RE: Eimear - Private Files - FL FAN - 19.06.2014

Ciekawie zrobione wprowadzenie, po tym nastrojowy motyw prowadzony ładnie i miarowo rozwijany o kolejne efekty w przestrzeni i brzmienia co zaowocowało z pewnością ciepłym klimatem nagrania, przyjemnie się słucha. To bardzo łagodny utwór w odbiorze ale nie pozbawiony mocy i inwencji twórczej. Subtelnie coś się tutaj dzieje, motywy łagodnie się uzupełniają. Gratuluję udanej improwizacji - eksperymentu, bo można tu pokusić się o miano eksperymentu pewnego stopnia dla tego nagrania.


RE: Eimear - Private Files - Vampir3 - 19.06.2014

Podoba mi się fragment od 3:15. Wcześniej coś nie halo. Ciągnie się ten motyw jak dla mnie za długo. Dużo szumu. W drugiej części jest ciekawiej. A od 5:17 to juz klasa ;d Zamieniłbym miejscami fragmenty utworu.


RE: Eimear - Private Files - Orionage - 21.06.2014

Dobry, długi utwór, tylko za długo ten "pluck" tam "plucka" w tle, tak myślę. Jakbyś dodał trochę bardziej przestrzennej linii melodyjnej zamiast niego dla odmiany. Widzę, że wszyscy popełniamy te same błędy ;)


RE: Eimear - Private Files - meatBall - 21.06.2014

początek faktycznie nie jest jakoś specjalnie ciekawy, ale jak dla mnie od 4 minuty bardzo fajnie, w Twoim stylu :]


RE: Eimear - Private Files - Midi_Fighter - 21.06.2014

Deadmau5owo bardzo jak dla mnie - podoba mi się jeszcze bardziej dzięki temu :)


RE: Eimear - Private Files - fikifak - 23.06.2014

Świetny ten motyw :)


RE: Eimear - Private Files - kantos - 26.06.2014

Słychać że jest to przemyślany wałek ale motywy jakby się zagłuszają.Podoba mi się takt wybijanej perki.Zajebiste wejście lecz mógłbyś tutaj pada trochę rozszerzyć a basik lub też bass chord wrzucić lekko w środek i do perki dodać trochę przeszkadzajek w rytm taktu aby przyzwyczaić słuchacza choć zaskoczenie bywa lepsze(już sam nie wiem) super utwór.


RE: Eimear - Private Files - Faden - 26.06.2014

Oczywiscie poczatek taki sam jak zawsze, ktory powinies uzyc raz na jeden utwor, a nie na kazdy. Brzmi to tak jakbys niemial pomyslow na zrobienie trzymajacego w napieciu intro. Moim zdaniem na 3:15 ta fraza z przeskokiem na breaka niebrzmi zbyt dobrze. Mogles pozostawic troche delaya na ta "spadajaca bombke" aby weszlo bardziej gladko. 2:14 dajna fraza podoba mi sie. Melodyjnie wypadasz bardzo dobrze, ale ta muzyka swiata niezwojujesz. Jak dla mnie niebrzmi to oryginalnie i jakby wrzucic kilku forumowych producentow tej muzyki, to wszystko zabrzmi jakby to grala ta sama osoba...


RE: Eimear - Private Files - Revnotes - 30.06.2014

Deadmau5owo, epicko, klimatycznie, świetnie. Lepszy miks i salony są Twoje.


RE: Eimear - Private Files - Mich - 30.06.2014

Taki klasyczny progressive house, w stylu Deadmau5. Intro fajne, te chordy od 1:00 naprawde mi się podobają :) Stoba dobrze gra, clap także - niezłe stereo. Naprawdę ładny klimat. Podoba mi się. Pozdro ;)


RE: Eimear - Private Files - Faden - 2.07.2014

(30.06.2014, 19:59)Elnanter napisał(a): Deadmau5owo, epicko, klimatycznie, świetnie. Lepszy miks i salony są Twoje.
Salony? <haha>Jakos niemoge sobie wyobrazic jak ludzie tancza przy tym na parkiecie. Pokaz mi w ktorym kraju. Myslisz, ze jak Deadmau5 zrobil jeden "I remember" z Kaskade tzn. ze taki jest jego styl i robiac podobne wzbijecie sie na wyzyny? Marnujecie tylko swoj czas. Wiekszosc jego muzyki to electro house, a skoro mowa o konkretnej progresji w jego wykonaniu to polecam ten http://www.youtube.com/watch?v=tKi9Z-f6qX4


RE: Eimear - Private Files - Revnotes - 2.07.2014

Faden, obecnie na parkietach króluje bigroom, jednak to wcale nie oznacza, że teraz wszyscy koniecznie powinniśmy zmienić swoje preferencje muzyczne, aby dostać się na te parkiety. Muzyka stale ewoluuje, powstają nowe trendy i wypierają stare. Nie oznacza to jednak zupełną eksterminację tych drugich. W dalszym ciągu na rynku muzycznym funkcjonują producenci wierni dawno obranym przez nich stylom.

Nie chcę Cię urazić, ale od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że Ty żyjesz w pewnym tylko sobie znanym świecie, w sumie zupełnie mi to nie przeszkadzało, ale teraz usiłujesz na siłę wciągnąć do tego świata innych, źle trafiłeś ja nie jestem zbyt uległą osobą. Ponadto zazwyczaj jakiś kawałek doceniam dopiero, gdy sam go odkryję, nie trafiają do mnie numery podawane na tacy przez innych, po prostu nie potrafię się od tak do takiego przekonać, więc linki możesz sobie śmiało odpuścić.

BTW dla mnie najlepszy numer myszy to "Not Exactly", nie tylko go słyszę, ale również czuję, ma w sobie to coś. Pewnie Cię zaskoczę, ale bawiłem się przy nim wielokrotnie, nie musiałem przy tym wyjeżdżać za granicę. Wiele tracisz próbując wszystkich i przede wszystkim siebie przekonać do wyłącznie jednego gatunku/stylu, życzę Ci abyś pewnego dnia otworzył oczy szerzej.

PS: Przepraszam Cię Eimear za swego rodzaju SPAM, ale poczułem się wywołany do tablicy przez Faden'a, a nie lubię nie jasnych sytuacji.


RE: Eimear - Private Files - Faden - 2.07.2014

Stawiam namiot z waszym progressivem na "Global Gathering" i wszyscy omijaja go szerokim lukiem. Jedyny progressive jaki tam grano to cos w stylu labela "Anjunabeats" Ten utwor, ktory podales nie jest moim ulubionym, ale kazdy lubi co innego. Ja niemowie, ze musicie robic to co jest popularne i trendy. Niewmuszam niczego na sile i slucham wiele bardzo roznych rodzajow muzyki. Wasza muzyka nieewoluuje i wszystko idzie podobnym schematem i mysle, ze ciezko bedzie wydac cos takiego za granica. Zaden Niemiec, Anglik, Francuz, Holender lub Hiszpan tego niewyda, takze w najwazniejszych muzycznie krajach Europy na starcie jestescie spaleni. W Polsce jakis maly gowniany label to przyjmie, ale zadnych salonow z tego niebedzie. Ciekawe co by Deadmaus powiedzial na to, ze wasza muza jest wzorowana na styl jego utworow. Pewnie, by was wysmial jak Garrixa. Druga wazna rzecz to jak chcesz to grac na imprezie? Z winampa? Do produkcji trzeba byc tez dj em, aby byc zauwazonym.
PS. Nieobraz sie, ale ty zamknales sie na swiat ta muzyka i niewierze, ze cos tym osiagniesz...


RE: Eimear - Private Files - Revnotes - 2.07.2014

Chyba Ci się pomyliło, bo to nie moja produkcja ;)


RE: Eimear - Private Files - Stiopa - 3.07.2014

Czytam i czytam i Elnanter zaczyna deptać po odciskach XD
No ale już tak jest, że niektórzy myślą, że to co się gra to trzeba grać. Na szczęście nie wszyscy za tym idą i słusznie, bo muzyka jak moda ciągle się kręci w kółko. Ja też nie nawidzę gonić za ,,sceną,, chociaż nie uważam się za chooj wie kogo...
Kawałek jak najbardziej zajebiaszczy, lubie progi, bo to moim zdaniem chyba najlepiej oddający emocje gatunek, podgatunek w muzyce, w każdym stylu :P
Eimear idź dalej tą drogą !!!
Pozdro


RE: Eimear - Private Files - Zirds - 3.07.2014

(2.07.2014, 9:21)Elnanter napisał(a): Ponadto zazwyczaj jakiś kawałek doceniam dopiero, gdy sam go odkryję, nie trafiają do mnie numery podawane na tacy przez innych, po prostu nie potrafię się od tak do takiego przekonać, więc linki możesz sobie śmiało odpuścić.



Słuszne słowa. Też tak mam.


RE: Eimear - Private Files - formal - 7.07.2014

nieźle go doszlifowałeś na tych słuchawkach. z tego co pamiętam masz 2i2 + dt 770? nie wydają ci się te słuchawki za ciche po podłączeniu do 2i2?


RE: Eimear - Private Files - eimear - 8.07.2014

(7.07.2014, 9:35)formal napisał(a): nieźle go doszlifowałeś na tych słuchawkach. z tego co pamiętam masz 2i2 + dt 770? nie wydają ci się te słuchawki za ciche po podłączeniu do 2i2?
mam shure 440 (chyba) bo zostawiłem je na urlopie ;-) ale fakt odsłuchiwałem dt770i i są cichsze.
Faden dzięki za komentarz ale ja zrobiłem ten utwór "na kolanie" uwierz mi, nie mam zamiaru nigdzie tego wydawać, wrzuciłem na forum bo to zabawa, to nie casting do spinnin.
rozumiem Cię ale bycie na czasie z tym co wciskają nam media mainstreamowe?
nie zrozum mnie źle ale nie każdy jest przysłowiowym młodym pelikanem
co powiesz o ludziach słuchających muzyki klasycznej ? też postawisz na nich namiot ?
każdy artysta ma swój styl którego nie podrobisz, to że ewoluuje to normalne, ale bycie na czasie trwa 1 do 3 lat i powoli zaczynasz znikać ze sceny
pozostają nieliczni. wiesz jacy ? którzy opanowali to w czym są dobrzy a nie brali udział w jakimś chorym wyścigu :) a co powiesz np. o roling stones ? oni zamknęli się w namiocie jakieś 50 lat temu
Twoja teoria pada u podstawy


RE: Eimear - Private Files - Audionectic - 16.07.2014

Niezłe te wejście.rzadko słysze coś podobnego.Merytorycznie mi się podoba.Szkoda że do tego studia jednak nie doszedłeś :)Zabrzmiało by to pewnie lepiej.Na plusie