MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? (/temat-jak-twoim-zdaniem-powinien-wygladac-wybor-utworu-tygodnia)

Strony: 1 2


Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Herman - 21.07.2014

Odnośnie tematu:

http://musicproducers.pl/temat-odswiezenie


Głosujemy.

Przyjmijmy zasady, że do ważności głosowania potrzeba 50 głosujących.

Ankietę zostawiam na tydzień.

Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia?


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Amalon - 21.07.2014

Witam

Najsampierw gratulację za ankietę..:) Fajne rozwiązanie Herman..

Niemniej jednak z doświadczenia wiem, że najlepszym sposobem byłaby "Komisja która wyszukuje najlepsze utwory na forum" a dlaczego? - dlatego że owa Komisja składała by się z najbardziej doświadczonych i utalentowanych producentów z każdego działu z osobna. Mamy 7 działów, więc załóżmy że na każdy dział będzie 2 osobowa komisja (bo więcej osób raczej nie trzeba, a łącznie 14 osób to już sporo) która będzie wybierać najlepszy utwór pod względem aranżacyjnym, technicznym i stylistycznym.

Powinno być solidne i przede wszystkim uczciwe interpretowanie każdego utworu jaki został dodany przez naszych szanownych użytkowników MP na bazie właśnie tych trzech postanowień, czyli powtórzę:

Aranżacja, Technika i Stylistyka

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Trusted - 21.07.2014

Zgłoszenia kandydatów nie rozwiązują problemu, bo i tak musi być ktoś kto wybierze coś z tych wszystkich zgłoszeń. ;)

Według mnie komisja nie jest złym pomysłem, ale każdy ma inne gusta dlatego z tym mogło by być różnie.
No chyba, że każdy dział miałby swojego członka komisji, ale z tym też może być ciężko.

Oceny wątków są chyba najprostszym rozwiązaniem. Chyba, żeby połączyć zgłoszenia z ocenami i dopiero na zgłoszone utwory
można by było głosować.

Takie jest moje skromne zdanie w tym temacie ;)


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Zirds - 21.07.2014

System ocen według skryptu, a w ramach ewentualnego remisu ( bo też tak może się zdarzyć) wybór spośród jury (admin, mod, member lub helpmate).

Lub




RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Herman - 23.07.2014

Skrypt oceny wątków działa i chciałbym z tego miejsca poinformować wszystkich korzystających z niego, że zapisuje on logi kto, jak i na co głosował :D jeżeli bedziemy się sugerować oceniami, użytkownicy głosujący na swoje utwory, a zarazem najniżej oceniający innych - nie będą brani pod uwagę, gdyż chamstwa nie zniese :D Na chwilę obecną mamy 30 głosów, także troszkę mało.

Jeżleli chodzi o "komisje" nierealne jest zebranie po 2 osoby z działu, nawet jeżeli się uda i będą to najbardziej doświadczenie producenci, to będą musieli wybierać międzi swoimi produkcjami.


Tak czy inaczej komisja potrzebna będzie, ale max 3 osoby, które będą "bardziej uniwesalne".

Zgłoszenia kandydatów może nie sprawią, że pracy będzie mniej, ale jak już wspominałem wyeliminują problem z kontaktem autora utworu w sprawie podesłania mp3.


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Revnotes - 23.07.2014

Hahaha... tzn. że już ktoś na siebie zagłosował? Może jakieś warny za takie cuda wlepiajcie czy coś ;)


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Cloudie - 23.07.2014

Komisja. System łatwo oszukać.


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Thomas - 23.07.2014

System ocen, ale ostateczne zdanie będzie miała komisja. System ułatwi wyłanianie potencjalnych zwycięzców, ale ostatecznie, to komisja podejmie decyzję.

@Cloudie - w jaki sposób można oszukać ten system? Wybór zwycięzcy nie działaby tylko i wyłącznie na zasadzie skryptu. Każdy wie, że ostateczne zdanie ma Herman (a jest on człowiekiem posiadającym słuch). Illuminati? Nie brakuje tutaj zwolenników teorii spiskowych.


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Knifeman - 23.07.2014

@Thomasx17 http://musicproducers.pl/temat-iluminati-na-musicproducers-pl

z komisja owszem pomysły może są fajne ale znajdźcie mi ludzi którzy będą się tym zajmować a nie jest to akcja jednorazowa - na przykładzie moderatorów można zobaczyć jak trudno jest wytrwać w postanowieniu :)


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Cloudie - 23.07.2014

1 System ocen będzie działał najlepiej tylko w faworyzowanych gatunkach.

2 Selekcja najlepszych i głosowanie publiczności = znów pkt 1 - szanse największe dla najpopularniejszych gatunków.

3 Komisja może się zmęczyć przesłuchiwaniem całości, ale dobrze dobrana komisja - uniwersalna - to daje największe szanse wszystkim i może się okazać najbardziej obiektywne.


Inna opcja to wybór jednego najlepszego utworu z każdego działu (użytkownicy) + wybór najlepszego z nich przez komisję (LISTA + wyróżnienie) To jest względnie sprawiedliwe dla wszystkich (oraz na odwrót)


Zależnie co jest priorytetem każda opcja może się sprawdzić.
Najwygodniejszy i najpewniejszy będzie skrypt, bo zawsze będzie działać, a główny nurt może przyciągać więcej słuchaczy.


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Zirds - 23.07.2014

Ja jestem, chociaż nie codziennie. Dlatego lepszym "konkursem" byłoby przekształcenie dotychczasowego w "Utwór Miesiąca", gdzie każdy sobie głosuje do danego dnia miesiąca (bo oczywiście będą napływać nowsze utwory, które mogłyby być brane pod uwagę już do następnego głosowania).

Czyli możliwość jest taka:
Głosujecie na co chcecie do 20 sierpnia. Potem są zliczane głosy (to co pojawi się po 20 sierpnia lub zostanie zagłosowane po tej dacie będzie się wliczało do następnego miesiąca). 1 września przedstawiany jest Utwór Miesiąca i będzie on trwał do kolejnego pierwszego dnia miesiąca, gdzie znowu od 20 dnia miesiąca będą zliczane głosy.


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Herman - 23.07.2014

A bedziesz liczyl?


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Zirds - 23.07.2014

Szczerze gdyby było z 3-5 osób do pomocy to tak. I jakiś dodatkowy system/skrypt sumujący wszystkie utwory do głosowania pokazujący chociażby datę pojawienia się utworu i ostatniego głosu.


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Herman - 23.07.2014

Jeżeli byłyby brane pod uwagę tylko utwory zgłaszane przez kandydatów, to mialbym w panelu admina możliwość sprawdzania ilosci głosów dla danego tematu. Wszystkich wątków pojawiających sięna forum nie dam rady sprawdzić.


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Amalon - 24.07.2014

Panowie to może jednak zrobić "Zgłoszenia Kandydatów"? przynajmniej Herman będzie miał łatwiej bo tam mimo wszystko jest zapierdziel przy odsłuchiwaniu. Poza tym, ta opcja wykluczałaby przesłuchiwanie szrotów. Choć i tak myślę że znajdzie się taki łoś (od czasu, do czasu), który prześle jakiś badziew do sprawdzenia (takich ludzi raczej nie brakuje)..;)

Plus minus fakt że zyskałyby na tym inne gatunki bo np. dział Trance w ogóle nie jest brany pod uwagę z tego co zauważyłem, więc jeżeli są jeszcze jakieś inne poszkodowane gatunki to na pewno by zmartwychwstały, a już nie wspomnę o zadowoleniu producentów..;) No i oczywiście jak pisał Herman, byłoby widać komu tak naprawdę zależy na tym by być najlepszym choć przez krótki czas..

Pozdrawiam


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - sowa - 24.07.2014

Zacznijmy od tego, że tego typu konkurs czy jak to zwać... to pic na wodę i nie można brać tych wyników na serio. Jeżeli ktoś ma sporo trochę oleju w głowie to wie, że wystarczy prosty system typu te gwiazdki bo tak czy siak to tylko zabawa, a zwycięzca może co najwyżej dostać emotkę w ramach nagrody. Tak więc po co tracić czas tym bardziej, że już coś takiego przerabialiśmy. Byli chętni do głosowania to kiedy przyszło co do czego z X wybierających stawiło się do wybierania 3... adminów bo musieli. Ja bym sobie ten konkurs całkowicie odpuścił bo nic nie wnosi ewentualnie uprościł do maksimum czyli gwiazdki.


Cytat:Napisane przez Elnanter - Wczoraj 12:45
Hahaha... tzn. że już ktoś na siebie zagłosował? Może jakieś warny za takie cuda wlepiajcie czy coś


Nie xD


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Revnotes - 24.07.2014

Zgadzam się z Sową w 100%. To tylko zabawa, w której każdy kieruje się własnymi preferencjami wyboru tego "NAJ*" tracka. Spokojnie ten skrypt wystarczy, chyba że macie tak duży nadmiar wolnego czasu, że sami nie wiecie na co go spożytkować. Ktoś kto będzie wybierał z pośród tych najwyżej ocenionych tracków i tak będzie się musiał przy tym napocić. Jeżeli miałbym takiej osobie coś poradzić, to szukanie tylko pośród wątków z 4-5 gwiazdkami.

Kiedyś podjąłem taką inicjatywę i wybierałem tracki do forumowej topki, szczerze powiedziawszy pochłonęło to mnóstwo czasu, a zainteresowanych ludzi było kilku na krzyż. Niestety nie miałem, żadnej pomocy w postaci skryptów. Szczerze polecam wszystkim wyluzować i w pewnym sensie potraktować taki konkurs z przymrożeniem oka. Nie ma sensu się stresować/denerwować, szkoda zdrowia.

Ważne, że na forum coś się dzieje.



RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Amalon - 24.07.2014

Jakby nie patrzył to macie rację Panowie. To ciul niech już jest jak jest..:)

Pozdrawiam Serdecznie


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Herman - 24.07.2014

Fajnie sie mowi, ale dostepdo statystyk glosowania maja tylko czerwoni xd


RE: Jak twoim zdaniem powinien wyglądać wybór utworu tygodnia? - Cris - 24.07.2014

komisja wydaje się najlepszym pomysłem, bo skrypt o tyle jest niesprawiedliwy że np dział house jest bardziej oblegany niż electronica więc gwoli ścisłości będzie miał wiecej głosów jakiś kawałek z house niż z electroniki