MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Faden Hookz - Summer Paradise - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Faden Hookz - Summer Paradise (/temat-house-faden-hookz-summer-paradise)



Faden Hookz - Summer Paradise - Faden - 21.07.2014

Witam. Chcialbym ponownie zaprezentowac jeden z moich pierwszych utworow, ktory robie juz od okolo 1.5 roku. Juz piaty raz go przerabiam, takze musialem zmienic nazwe. Zredukowalem kilka zbednych wokali, melodii oraz efektow, ktore przeslanialy caly track i powodowaly chaos. Dalej staralem sie uzyskac jak najbardziej skomplikowana aranzacje i wyciagnac z niego ile sie da. Oprocz tego skrocilem go o jakies 1:30min. Mam nadzieje, ze tym razem znajdzie sie ktos komu sie spodoba. Czekam na opinie.





Aktualizowalem ten utwor i skrocilem o 30sec (break) , i doprawilem go nieco. Rozbudowalem takze poczatek zeby niebyl taki monotonny. Niestety "Master" wyszedl tu troche zbyt cicho, a to wina dzwiekowki mojego kompa i mixera. Mam karte "Focusrite 14" ale moj firewire port sie spalil i musze oddac lapka na gwarancje. Problem jaki z tym mam to, ze jak ustawiam preset mastera wyzej, to muza przycina. Od 3:59 pobawilem sie melodia, aby brzmiala inaczej. Bardziej juz go skracac niechce, ale jestem otwarty na rozne opcje ;)


RE: Faden Hookz - Summer Paradise - Zirds - 21.07.2014

Zdecyduj się w jakim dziale chcesz zamieszczać ten utwór bo z któregoś zostanie on usunięty.


RE: Faden Hookz - Summer Paradise - abyssMB - 21.07.2014

przesłuchałem melodia jest fajna. Intro stopa przez 15 sekund potem stopa clapy do 45 sekund i juz tracisz słuchaczy bo to jest nudne. Nie obrażaj się
od 1:30 robi się fajnie, dobra melodia i można pląsać, to mi się podoba bardzo - sama nóżka chodzi . Break trochę długi nijaki
potem znowu fajna muza ale też długo jakbyś dał sobie za cel żeby każdy motyw grał 4 takty. Ogólnie fajnie się słucha ale pokombinuj i poprzycinaj jeszcze z minutę . najważniejsze zachęć słuchacza do słuchania w pierwszych 30 sekundach.


RE: Faden Hookz - Summer Paradise - Faden - 21.07.2014

Niemam zamiaru sie obrazac, bo zawsze kiedy dostaje konstruktywna krytyke, to mnie motywuje do pracy. To jest wersja klubowa, a one zazwyczaj sie powoli rozkrecaja. Wielu artystow zaczyna poczatek samymi bebnami z mysla o innych dj-ach, ktorzy beda to mixowac. Jako przyklad masz tu utwor jednego z profesjonalnych muzykow https://www.youtube.com/watch?v=RpCaucNb0qA Ten track mixowalem z innym utworem i te 2 poczatkowe minuty daja ci duze pole manewru w graniu seta. Co do breaka to masz racje, bo moglbym wy****c 30sec zeby niebylo tak monotonne. Melodie staralem sie zroznicowac troche i aby to uslyszec musisz sie dobrze wsluchac (polecam sluchawki) Na pewno poslucham twojej rady i przytne troche i pokombinuje jescze z melo. Ciesze sie, ze chociaz komus sie podoba i wiem ze jednak bylo warto spedzic czas nad nim. Dzieki i plus za posta :)


RE: Faden Hookz - Summer Paradise - Revnotes - 22.07.2014

Bardzo ciche są te Twoje wałki, poziom jest mniej więcej taki jakby szczyty dobijały do -6 dB na gołej sumie. Wrzuć tam jakiś limiter i trochę to rozkręć. Intra kompletnie nie kupuję, u Ciebie bass brzmi tak jakoś dziwnie, nie mam pomysłu z czego to wynika. Build up jest beznadziejny, ale drop super i nastrojowy, gdybyś tylko robił wszystko tak jak ten drop, byłoby na prawdę fajnie. Eh znów puściutki break no trudno. Z pośród ostatnich trzech zaprezentowanych ten jest zdecydowanie najlepszy, chyba jedyny, w którym słychać pomysł.



RE: Faden Hookz - Summer Paradise - eimear - 23.07.2014

intro i outro jest bardzo ubogie, bit również, pomyśl nad zmianą niektórych dźwięków, np. ten clap który bije z tym zbyt dużym reverbem a z którego robisz przejścia ? perkusja na pierwszy słuch, składa się z jakiegoś shakera, kicka, konga, clapa i reversehat - za mało.
melodia z pianinka też jest "za płytka" - może jakiś akord ? może dodatkowo kilka innych dźwięków w tej samej tonacji ? to na pewno wzbogaci utwór
póki co czuje się przy tym jak na plaży w Dębkach, (nie ujmując Dębkom bo tam jest ładnie) a chciałbym jak na jakiejś Ibizie ;-)


RE: Faden Hookz - Summer Paradise - Faden - 24.07.2014

Uzywam Limitera, EQ,Comp oraz Multiband dynamics i zre mi to pamiec kompa. Wszystko co nagrywam w pliku abletona wynosi ponizej 1mb mozna moge zmasterowac w "Asio" Niestety ten zajmuje 1:45mb i dzwiek przycina. Sam limiter niewystarcza i trzeba wszystkim umiejetnie sie poslugiwac oraz po trochu dodawac, aby wszystko bylo wywazone. Bass dlugo wybieralem i jak dla mnie brzmi odpowiednio, a najwazniejsze, ze buja. W intro od 0:30 zaczynam odfiltrowywac bass uzywajac EQ i to zmienie tak aby wskoczyl od razu. To troche odejmie monotonii. Intro musi zostac takie jakie jest i jest to "club mix", ktory bedzie mozna latwo i przyjemnie zmixowac na imprezie. Sprobuj zmixowac swoje...

Do Eimeara:

Chcesz zebym podokladal wiecej dzwiekow? Zgodzilbym sie moze na jeden wiecej, moze na jakis akord ale nie na wiecej bo juz jest pelny. Perkusja jest wystarczajaca i nieczuje, by byla w jakims stopniu uboga. "Haty" i "Chain" zapelniaja wszystko, czyli miejsca brak. Na clap jest taki preset: 10% dry, Decay na 959m tylko Size jest duzy to sprobuje zmienic do 5% Ty mowisz "intro" i "outro", a kolega wyzej "intro" i niewiadomo kogo sluchac. Ja raczej niewiele zmian tu wprowadze...

Ps. Jestem z pomorza, ale w Debkach niebylem...


RE: Faden Hookz - Summer Paradise - Revnotes - 24.07.2014

(24.07.2014, 0:38)Faden napisał(a): Ty mowisz "intro" i "outro", a kolega wyzej "intro" i niewiadomo kogo sluchac.

Nie zauważyłeś, że obydwie wypowiedzi pokrywają się ze sobą? Może zbyt "na gorąco" reagujesz na opinie wygłaszane przez innych na temat Twoich produkcji. Zwykle jak człowiek ochłonie łatwiej jest to wszystko przetrawić/zrozumieć. Jeszcze więcej luzu Faden...



RE: Faden Hookz - Summer Paradise - Audionectic - 24.07.2014

Wałek brzmi trochę jak lat 90tych co u mnie akurat jest na plus.Minusem jest zdecydowanie miks.Po właczniu plyera sprawdzałem gniazdo od słuchawek bo myślałem że jakimś cudem jack wyskoczył.Załoze sie ze na sumie miksu nie ma wolnego miejsca?Odpuść.Zostaw to na master.Intro i outro jak dla mnie za ubogie.Pózniej perkusja brzmi trochę tak,jak taki ordynarny loop z paczki(sorry ale musiałem)Myślę że powinieneś deko podszkolić się w miksowaniu i zwłaszcza masteringu swoich kawałków.Całośc brzmi nieżle tylko trochę sucho i deko ubogo.Nie podchoć tak emocjonalnie do krytyki men bo faktycznie na gorąco lecisz :) Sam jestem zaskoczony bo po Twoich wypowiedziach wnioskowalem ze jestes ogarnięty w temacie bardziej i pojedziesz po bandzie jakimś wypasem.W dwóch słowach to miks i porzadniejszy aranż z bardziej dopieszczonym intro i outro.


RE: Faden Hookz - Summer Paradise - Faden - 25.07.2014

Niewrzucam na sume nic oprocz tych kilku efektow, ktore wymienilem wyzej i niebede sie powtarzal dlaczego jest tak cichy. Jesli chodzi o drumy to tutaj nic niezmienie i jest to w 100% moj loop. Jesli chodzi o mix to sprecyzuj swoja wypowiedz do poszczegolnych efektow, bo uzywam wiele roznych i niewiem do czego pijesz. Ten utwor tez chca w tym samym labelu i rzecz ktora tutaj zmienie to dorzuce jakis ciekawy dzwiek lub melodie. Oprocz tego pomysle, aby podkrecic intro i outro. Nieuwazam sie za znawce, ale wiem co chce sluchac i jak cos mi sie niepodoba to pisze. Mam nadzieje, ze to co tu piszecie w jakims stopniu sie przeklada na wasze produkcje. Jak uslysze to uwierze, bo jak dotad to niemam powodu. Sorry.


RE: Faden Hookz - Summer Paradise - eimear - 26.07.2014

faden ale Ty dziwny człowiek jesteś
wrzucasz kawałek, który jest słaby
i jeszcze zarzucasz mi w komentarzu, że tak powinno być
jak "tak powinno być' i "nic nie zmienie" to gwarantuje Ci że nie wyjdziesz z tym nigdzie po za forumową społeczność


RE: Faden Hookz - Summer Paradise - Alex fat - 29.07.2014

Wyrosnie z tego , na wszystko potrzeba czasu , za rok ,może wcześniej , może później wroci tu , i powie przepraszam was zato ze byłem nieznośny , dziwny :) , zapraszam was do UK na na tance do rana i dobrego browara ;) .