MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) (/temat-progressive-aron-scott-pres-whatermelon-be-fine-tomasz-progressive-house-remix)



Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - Tomi - 31.07.2014

:)


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - headlike - 1.08.2014

Jest OK! Ale trafiło się tam parę błędów... ;)
1. Nie rozumiem po co to drugie przejście w 0:15... Nie pasuje to tam...
2. Wszystkie dźwięki są jednostajne... Może trzeba dodać jakiś dodatkowy dźwięk gdzieś w padach, żeby to urozmaicić...
3. W fragmencie od 2:32 do 2:35 więcej się dzieje. Potrzeba więcej takich miejsc w miksie...


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - Thomas - 1.08.2014

(1.08.2014, 7:11)Vic L!ke napisał(a): Jest OK! Ale trafiło się tam parę błędów... ;)
1. Nie rozumiem po co to drugie przejście w 0:15... Nie pasuje to tam...
2. Wszystkie dźwięki są jednostajne... Może trzeba dodać jakiś dodatkowy dźwięk gdzieś w padach, żeby to urozmaicić...
3. W fragmencie od 2:32 do 2:35 więcej się dzieje. Potrzeba więcej takich miejsc w miksie...

"Błędy" wyszukiwane na siłę.
1. Jak to nie pasuje? Idealnie się wpasowało, wprowadzając świetny sub.
2. Na tym progresywny house polega, choć przyznam rację, że nieco urozmaicenia na pewno by nie zaszkodziło. Jednak w dalszym ciągu NIE JEST to błąd.

To nie są błędy. Prawdopodobnie autor chciał żeby tak było, skoro tak jest. Błędem można nazwać m.in. źle wykonany miks.

Utwór jak na mój gust nieco monotonny. Techniczne jest dobrze. Klimat mimo, że jest nudny, to jest w porządku. Można powiedzieć, że produkcja się udała.


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - efg1 - 2.08.2014

przyjemny numer :) i brzmi wporządku, jedyne co bym zmienił to kicka, ale możliwe że na EQ da się to poprawić. Jest trochę za twardy, daj mu może więcej tych najniższych częstotliwości. Gdy poprawisz kicka to utwór wzniesie się na wyższy poziom. Fxy też możesz śmiało podgłośnić. Szczególnie w momentach przejść między frazami. Słychać je ale gdzieś tam w tle a powinny podkreślać przejścia.

Wokal świetny i melodyjka w brejku również do mnie trafia. Pięknie :)


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - Tomi - 2.08.2014

(1.08.2014, 7:11)Vic L!ke napisał(a): Jest OK! Ale trafiło się tam parę błędów... ;)
1. Nie rozumiem po co to drugie przejście w 0:15... Nie pasuje to tam...
2. Wszystkie dźwięki są jednostajne... Może trzeba dodać jakiś dodatkowy dźwięk gdzieś w padach, żeby to urozmaicić...
3. W fragmencie od 2:32 do 2:35 więcej się dzieje. Potrzeba więcej takich miejsc w miksie...

Pasuje pasuje, ogarnij słownik, artykuły o aranżacji i podobne, to zrozumiesz po co :)


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - Adamzzz - 7.08.2014

Bardzo dobre to Tom! :) Ode mnie dostajesz 5 gwiazdek!
Jedyne do czego mogę się przyczepić, ale tak już naprawdę na złośliwca, to momenty w 1:07, 1:30, 2:54 tam gdzie jest sam basik bez kicka. No właśnie ten basik coś jakby rytmu się nie trzyma - jest lekko opóźniony. Na szczęście to tak drobny szczegół, że właściwie to możesz zostawić to jak jest haha xD
Pozdrawiammm


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - Tomi - 7.08.2014

(7.08.2014, 20:20)Adamzzz napisał(a): Bardzo dobre to Tom! :) Ode mnie dostajesz 5 gwiazdek!
Jedyne do czego mogę się przyczepić, ale tak już naprawdę na złośliwca, to momenty w 1:07, 1:30, 2:54 tam gdzie jest sam basik bez kicka. No właśnie ten basik coś jakby rytmu się nie trzyma - jest lekko opóźniony. Na szczęście to tak drobny szczegół, że właściwie to możesz zostawić to jak jest haha xD
Pozdrawiammm

Rozumie, że po odsłuchu oryginalnej wersji jesteś :)


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - Adamzzz - 7.08.2014

(7.08.2014, 21:12)_Tom_ napisał(a): Rozumie, że po odsłuchu oryginalnej wersji jesteś :)

Szczerze mówiąc to nie xD Właśnie przed chwilą odpaliłem oryginał i z ręką na sercu piszę, że Twój remix podoba mi się bardziej :)
Także propsy


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - Tomi - 7.08.2014

(7.08.2014, 21:43)Adamzzz napisał(a):
(7.08.2014, 21:12)_Tom_ napisał(a): Rozumie, że po odsłuchu oryginalnej wersji jesteś :)

Szczerze mówiąc to nie xD Właśnie przed chwilą odpaliłem oryginał i z ręką na sercu piszę, że Twój remix podoba mi się bardziej :)
Także propsy

A to dziękówka.

Pozdro


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - FELIX G - 7.08.2014

Mnie sie bardzo podoba. Caly kawalek jest spojny, pierwsze wrazenie bardzo dobre, przyjemnie sie slucha. Jedynie wolalbym zeby utwor byl troche bardziej urozmaicony (wiecej FXow itp), ale to juz kwestia subiektywna, bo kompozycja jest super :)

Szkoda tylko ze w tym wokalu jest tyle auto tune'u.


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - Tomi - 7.08.2014

(7.08.2014, 22:26)Felix Gondwana napisał(a): Mnie sie bardzo podoba. Caly kawalek jest spojny, pierwsze wrazenie bardzo dobre, przyjemnie sie slucha. Jedynie wolalbym zeby utwor byl troche bardziej urozmaicony (wiecej FXow itp), ale to juz kwestia subiektywna, bo kompozycja jest super :)

Szkoda tylko ze w tym wokalu jest tyle auto tune'u.

To efekt zmiany tempa wokalu, zmieniłem z 96.0 na 126.0, myślę, że nie jest tak źle.


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - FELIX G - 7.08.2014

(7.08.2014, 22:36)_Tom_ napisał(a):
(7.08.2014, 22:26)Felix Gondwana napisał(a): Mnie sie bardzo podoba. Caly kawalek jest spojny, pierwsze wrazenie bardzo dobre, przyjemnie sie slucha. Jedynie wolalbym zeby utwor byl troche bardziej urozmaicony (wiecej FXow itp), ale to juz kwestia subiektywna, bo kompozycja jest super :)

Szkoda tylko ze w tym wokalu jest tyle auto tune'u.

To efekt zmiany tempa wokalu, zmieniłem z 96.0 na 126.0, myślę, że nie jest tak źle.

Nie o to chodzi, w oryginale slysze poprawiony wokal :)


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - Tomi - 7.08.2014

(7.08.2014, 22:50)Felix Gondwana napisał(a):
(7.08.2014, 22:36)_Tom_ napisał(a):
(7.08.2014, 22:26)Felix Gondwana napisał(a): Mnie sie bardzo podoba. Caly kawalek jest spojny, pierwsze wrazenie bardzo dobre, przyjemnie sie slucha. Jedynie wolalbym zeby utwor byl troche bardziej urozmaicony (wiecej FXow itp), ale to juz kwestia subiektywna, bo kompozycja jest super :)

Szkoda tylko ze w tym wokalu jest tyle auto tune'u.

To efekt zmiany tempa wokalu, zmieniłem z 96.0 na 126.0, myślę, że nie jest tak źle.

Nie o to chodzi, w oryginale slysze poprawiony wokal :)

To właśnie skutek uboczny Audacity :) grube 30% przekroczyłem podczas zmiany tempa, a to jest dużo.


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - Stiopa - 9.08.2014

Fajnie płynie, ładny wstęp, lubię progi. Trochę mi tylko nie pasuję, że stopa gryzie się ze subem, po prostu stopa ma za dużo niskich freqwencji.
Po 2:30 min świetny lead, lubię takie zawijasy. Świetny spokojny wałek do posłuchania.
Ogólnie 4/5 za tą stopę XD
Pozdro


RE: Aron Scott Pres. Whatermelon - Be Fine (Tomasz Progressive House Remix) - Tomi - 11.08.2014

(9.08.2014, 18:28)Stiopa napisał(a): Fajnie płynie, ładny wstęp, lubię progi. Trochę mi tylko nie pasuję, że stopa gryzie się ze subem, po prostu stopa ma za dużo niskich freqwencji.
Po 2:30 min świetny lead, lubię takie zawijasy. Świetny spokojny wałek do posłuchania.
Ogólnie 4/5 za tą stopę XD
Pozdro

Spoko, dzięki.

To efekt jak się nie jest w posiadaniu monitorów studyjnych, mam tylko KD - Philips LX 3900