MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) (/temat-revnotes-ft-rita-raga-she-s-waiting-original-mix)



Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - Revnotes - 21.08.2014

Myślę, że kilka osób na pewno kojarzy ten track, ale właściwie swojej premiery na forum, jako takiej nie miał, więc dziś jako, że przypadła oficjalna data premiery E.P. to wrzucam link do oryginału.

Takie tam coś w stylu commercial electro-house z dość jaskrawym miksem. Pewnie słuch mi siada skoro tworze coraz to jaśniejsze brzmienie. BTW, może i tak nie brzmi, ale mimo wszystko uważam, że poszedłem nieco z duchem czasu, kiedyś electro-house kojarzył mi się od razu z Houseshaker czy Spencer & Hill. Jednak mówią, że gust co kilka lat się zmienia, a muzyka miedzy czasie ewoluuje, więc chyba ja również to odczułem.



Ciekawostka dla wszystkich jeszcze raczkujących producentów. W projekcie użyłem wyłącznie pokładowych wtyczek z FL Studio tj. 3xOsc, WASP, FL Keys, GMS, kilku bezpłatnych wtyczek i sampli dostarczanych z EiS. Pewnie szału nie ma, ale na prawdę nie trzeba pobierać tych wszystkich Nexusów czy sampli Vengeance, żeby zrobić przyzwoity track, a przy tym być choć odrobinę niepowtarzalnym.

Dla tych co nie zauważyli zmieniłem swój alias, a co za tym idzie założyłem nowe profile w serwisach społecznościowych, śmiało więc lajkuje, followujcie, subskrybujcie, komentujcie, udostępniajcie, pobierajcie i motywujcie.

Z góry dzięki za wszelki support, bez was nic z tego by nie było. Track do pobrania jest za free i wraz z remixami znajduje się tutaj.



RE: Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - devil's infection - 21.08.2014

jest lekki niedosyt to pewnie z braku nexusa i vengeance :D ale i tak jest przyzwoicie melodie mi trochę nie leżą ale kawałek na plus jest klimat a i miks nie wydaje mi sie zbyt jaskrawy


RE: Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - Dubby Spliff - 22.08.2014

w 1:38 nie ogarnąłem fazy xd tzn. ten moment zabrzmiał jak wycinek z dnb :P mam zastrzeżenia co do wokalistki, WYMOWA...


RE: Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - Revnotes - 22.08.2014

Melodię edytowałem kilka razy i tak, jak jest teraz jest moim zdaniem najlepiej. Nie jest zbyt skomplikowana, więc też brakuje pola manewru do kombinacji. Mam nadzieję, że motyw co poniektórym się spodoba - sugerując się remix contestem.

1:38 rozpoczyna i urozmaica przejście do dropa, bez tej frazy byłoby zwyczajniej i nudniej wg mnie. Nie po raz pierwszy czytam podobne uwagi dotyczące wokalu, zdaję sobie z tego sprawę, niestety na ten aspekt produkcji mam najmniejszy wpływ.

Dzięki za feedback.


RE: Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - Wizzardius - 22.08.2014

Jedna rzecz mi sie tylko nie podoba. Brak jakiegoś jak to mój kolega mówi "gruzu" na przejściach. Intro > break 1:00, brak jakiegoś snare'a, reverse snare'a pierdolenięcia, szumu, ch*j wie czego. No gruzu. To samo 2:07.
Myśle, że wiesz o co chodzi. Jak nie to zapodam jakieś przykłady konkretne ;d
Tak to wałek fajny, lecz jeszcze z wokalistką bym popracował troche nad wymową ;d (plz nie traktuj tego jako hejt ;d)

A to od 1:38 mi się osobiście podoba. Miała ta fraza urozmaicić to wszystko i myśle, że robi robote jak trzeba :)


RE: Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - Revnotes - 23.08.2014

Nigdy tak nie podchodzę, spokojnie :)

Natomiast nad wymową raczej nie popracuję, bo to nie ja śpiewam ;), wszystko w rękach, a może raczej w głosie Rity.


RE: Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - Ketlevan - 24.08.2014

Nie wiedziałem że z pierwotnych wtyczek FL'a da się takie coś wykręcić ,Elegancko ale brakuje mi bardziej sytego break'a,pozdrawiam :) !


RE: Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - Revnotes - 24.08.2014

Wszystko się da. Swego czasu na forum zorganizowano konkurs na track przygotowany wyłącznie przy użyciu 3xOsc. Jeśli do niego dotrzesz przekonasz się jakie możliwości drzemią w nawet tak prostym syntezatorze. Potrzeba tylko chęci i cierpliwości.


RE: Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - Audionectic - 1.09.2014

Niezły kawałek.Nie brzmi dla mnie zbyt jaskrawo.3.45 jest tam uskok jakis brzydki.Deko clap schowany i przy tych szerokich leadach powinien isc srodkiem,to samo bas.Teraz deko przykryte wszystko na bokach.Juz moim zdaniem nie dużo brakuje.Wokal bez urazy Rita ale moim zdaniem wyskakujesz z tonacji.Miejscami nie w tempo oraz specyficzna maniera w wymowie dyskwalifikuje te podejscie jak dla mnie.
Daję 3


RE: Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - Faden - 5.09.2014

Poczatek ciekawy i fajny elektro-bass. W pierwszym breaku kolezanka falszuje pozniej ten wjazd od 1:38 i...... refrenu nieodczulem (spodziewalem sie boom) bo "jaskrawy lead" jest slabo rozbudowany i odczuwam monotonie. Potem drop, break (jej falsz) i dalej to samo. Mogles pojsc w kierunku "elektro", a nie "dance", dlatego jestem na nie.


RE: Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - FL FAN - 4.10.2014

Mnie się nagranie bardzo podoba, piękny czysty miks, te ciepłe brzmienia, magnetyczna melodia, dobry aranż i wykonanie !
Doceniam też mechaniczny i sztywny początek, widać lubisz grać kontrastami, bo wplecione są te brzmienia w utwór pomiędzy inne cieplejsze brzmienia. Wokalu się nie czepiam bo ten aspekt w Twojej twórczości jest mi znany, temat był wałkowany już dawniej.

Ja oceniam na 5 ;)

Już mówię dlaczego poza tym że mi się spodobało...

Za to wszystko ogromny plus, za to że potrafisz pokazać że z pokładowych wtyczek FL można tworzyć, bo to przecież zamysł jest motorem, a nie wtyczki czy sprzęt, więc grają emocje tak naprawdę. Lepszy sprzęt to tylko lepsza jakość, wtyczki czy sprzęt nie dodadzą nikomu talentu ani nie sprawią nagle, że komuś przybędzie pomysłów na hity! Na pewno o wiele wiele więcej pracy ten kawałek wymagał skoro był tworzony przy pomocy prostych wtyczek, dlatego w związku z tym wszystkim moja ocena jest wysoka.


RE: Revnotes ft. Rita Raga - She's Waiting (Original Mix) - Revnotes - 8.10.2014

Dzięki, choć chyba trochę niepotrzebnie o tym wspominałem, zależało mi raczej, żeby przeczytali to początkujący twórcy muzyki. Proszę nie postrzegaj tego przez pryzmat miał trudniej, to trzeba to docenić, bo ja utrudniłem sobie cały proces na własne życzenie. Kawałek trzeba by porównywać do profesjonalnych produkcji i w takiej konfiguracji wypada raczej blado, niestety.

Mimo wszystko wielkie dzięki za docenienie i motywację. Cieszę się, że track Ci się spodobał.