MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL Studio - Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion". - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: FL Studio - Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion". (/temat-fl-studio-jak-szybko-uzyskac-stope-z-efektem-distortion)



FL Studio - Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion". - STLKR CLL - 22.08.2014

Witam. Na samym początku powiem, że nie spodziewałem się, że kiedykolwiek napiszę tutorial :)

Wracając do tematu. Popularne wśród muzyki electro house stały się stopy z takim jakby "basem" w wydźwięku. Są specjalistyczne pluginy, w których takowy efekt można uzyskać. Natomiast ja znalazłem prostszy sposób pozyskania takiej stopy. Oczywiście nie będzie miała ona wydźwięku jak w Animals'ach, czy Proxy Garrix'a, lecz mnie efekt końcowy w zupełności zaspokaja.

Więc - ładujemy plugin Fruity Kick i tworzymy stopę taką, jaka nam się podoba, lub bierzemy już gotową. "Linkujemy" stopę do miksera i wybieramy Maximus'a. W zakładce "Master" podkręcamy "Post" do końca, ewentualnie na tyle, ile nam wystarczy. Wypróbujcie. Fajny efekt, nie? Ale to nie wszystko. Musimy nadać "mocy" stopie - znów ładujemy Fruity Kick'a, lub bierzemy "gotowca". W "gotowcu" w "Cahnnel Settings" odkręcamy parametr AMP do 1-2 kresek i opcjonalnie parametr "POGO". Wypróbujcie.

Podstawowa, "zdistortionowana" stopa gotowa, ale trzeba jeszcze parę chwil kombinowania, po to, by uzyskać satysfakcjonujący nas wydźwięk. Miłego miksingu! ^^


RE: FL Studio - Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion". - Zirds - 23.08.2014

To jest zwykłe przesterowanie za pomocą kompresji. Ameryki nie odkryłeś.


RE: FL Studio - Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion". - TanterStyleZ - 11.10.2014

(23.08.2014, 0:59)GeneratorGamma napisał(a): To jest zwykłe przesterowanie za pomocą kompresji. Ameryki nie odkryłeś.

Może i Ameryki nie odkrył... nie musiał nawet....
A może ta porada się komuś przyda...? Zastanów się nad tym...
Może jakaś część osób skorzystała z tej porady...
Może ktoś kto wejdzie pomyśli "aaa faktycznie zrobie tak albo zobacze ten sposób..."
Lepiej że napisał i dał notke tutaj niż na samosia.pl na wykopie czy innych stronach mniej związanych z tym tematem...
Od tego jest to forum właśnie...
Po to są porady różnej maści regulaminy itd...


RE: FL Studio - Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion". - Zirds - 11.10.2014

Dodam w temacie, że jak za bardzo przesterujesz dany dźwięk to może to wpłynąć na całkowite brzmienie utworu lub instrumentów grających w tej samej częstotliwości co ten przesterowany dźwięk.

Zdania w wypracowaniach i na maturze w szkole też kończyłeś za pomocą trzech kropek?

I jeszcze jeden szczegół będący offtopem: Nie zgłaszaj postów, w których ktoś próbuje Cię poprawić bo masz złą pisownie. To dla Twojego dobra oraz dla osób, które to czytają. Nie wszyscy sobie życzą czytać takie błędy. Jeżeli masz z tym problem to polecam poczytać jakiś elementarz z klas 1-3 szkoły podstawowej albo ogarnąć podstawy interpunkcji.


RE: FL Studio - Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion". - Rush Raw - 11.10.2014

Gdzieś w Fruitim jest na pewno taka stopa i to bez maximusa. Zresztą do HS-kicków trzeba się bardziej napracować, więc to nie jest specjalnie "odkrywcze".


RE: FL Studio - Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion". - Thomas - 11.10.2014

Może i nie jest to specjalnie odkrywcze, ale chłopak znalazł sposób i podzielił się nim z nami. Jest początkujący, więc dla niego jest to jak odkrycie Ameryki. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - dla was to nic specjalnego, bo macie doświadczenie, dla niego wręcz przeciwnie, bo dopiero zaczyna. Nie hejtujcie Panowie, każdy kiedyś zaczynał.


RE: FL Studio - Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion". - Knifeman - 11.10.2014

Cytat:Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion".

dzięki :e skorzystam

nie prościej po prostu użyć wtyczki do dista?


RE: FL Studio - Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion". - suds - 11.10.2014

jak dla mnie to szacun dla kolegi że samemu chciało mu się szukać nowych (dla niego) rozwiązań - eksperymenty to najlepsza droga by się nauczyć


RE: FL Studio - Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion". - Herman - 11.10.2014

Wbrew pozorom maximus jest jednym z lepszych narzędzi do operacji tego typu. Polecam potestować z tym zabiegiem na pluckach i innych dzwiękach o podobnym kształcie ;) bardzo dobry pomysł z zamieszczeniem tego na forum ;)


RE: FL Studio - Jak szybko uzyskać stopę z efektem "distortion". - TanterStyleZ - 11.10.2014

(11.10.2014, 15:34)GeneratorGamma napisał(a): Zdania w wypracowaniach i na maturze w szkole też kończyłeś za pomocą trzech kropek?

I jeszcze jeden szczegół będący offtopem: Nie zgłaszaj postów, w których ktoś próbuje Cię poprawić bo masz złą pisownie. To dla Twojego dobra oraz dla osób, które to czytają. Nie wszyscy sobie życzą czytać takie błędy. Jeżeli masz z tym problem to polecam poczytać jakiś elementarz z klas 1-3 szkoły podstawowej albo ogarnąć podstawy interpunkcji.



GENERATOR...

Moje 3 kropki Generator nikomu nie zagrażają możesz być spokojny...

A skąd wiesz Generator że ktoś się nie doczyta... decydujesz za innych czy się doczytają czy nie..?

Co Ty myślisz że ludzie czytać nie potrafią tekstu ? Nie doceniasz ludzi Generator...

NIe nie jest tak Generator jak mówisz...

To Jeśli Ty nie wiesz co oznacza wielokropek to tutaj tego nie znajdziesz to jest forum muzyczne....wpisz w googlach i będziesz wiedział..

Poza tym tak używałem wielokropku wielokrotnie zawsze i wszedzie i mój nauczyciel nie miał mi tego za złe wręcz przeciwnie .
Masz żal do nauczyciela że nie kazał Ci używać wielokropku...powiedz to jemu nie mi.
Ogarnij Generator nie jesteś na maturze..... Wielokropek może każdy używać to nie jest nic złego...




Także pamiętaj rada jest radą nie musi być super zjawiskowa żeby komuś nie pomogła i nie każdy musi z niej korzystać...
Jednak taka rada czy tutorial który napisał Stalker jak i wiele innych tutoriali komuś się może przydać... i to są bardzo fajne tematy i brawo że napisał artykuł o tym..