MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA abyssMB - The Red Pill - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA abyssMB - The Red Pill (/temat-electronica-abyssmb-the-red-pill)



abyssMB - The Red Pill - abyssMB - 20.09.2014

Przedstawiam najnowszy kawałek "The Red Pill" Bass tu dominuje może przypadnie komuś do gustu ;)

<buahahaha> weź pigułkę



komentujcie, porady mile widziane :D
do jakiego gatunku można to podpiąć ?


RE: abyssMB - The Red Pill - Zirds - 20.09.2014

Po co podpinać pod gatunki jak do ogólnej elektroniki pasuje idealnie. Fajny kawałek, nie ma praktycznie żadnej melodii, która wpadałaby w ucho, ale brzmieniowo i barwnie jest urozmaicony. Miejscami sidechain jest za silny, ale jeśli takie było zamierzenie produkcji to nie musisz tego zmieniać. Ogólnie ciekawy utwór.


RE: abyssMB - The Red Pill - FELIX G - 20.09.2014

Wedlug mnie jest to najlepszy twoj kawalek :)


RE: abyssMB - The Red Pill - papkin - 21.09.2014

Zapowiadało się surowo, ale okazało się ciekawe i dobrze brzmiące. Fajne barwy, w wyczuciem przepuszczane przez gross beata pewnie ;)
Mniej przypadło mi do gustu rozwiązanie od 3;50 wraz z dalszą partią, ale to nie zmienia faktu, że kawałek mi się spodobał.


RE: abyssMB - The Red Pill - Konrad - 21.09.2014

Powie mi ktoś obeznany, bo do końca nie wiem czy to moje ucho czy jaki czort. Przesłuchałem ten kawałek na soundzie, ale jak ściągnąłem go na kompa i odpaliłem to jakościowy okazał się lepszy. Czy na soundzie są użyte jakieś kompresje czy to moje ucho płata figle?

A co do dzieła to mi bardzo przypadł do gustu. Chociaż na początku byłem sceptycznie nastawiony. Bardzo mi się podoba stopa, a w szczególności pogłos. Nie widać tu żadnego motywu przewodniego, ale te efekty w tle dają radę zbudować ciekawą atmosferę.

Najlepszą częścią w tym tworze jest build up i przejście w 4 minucie. Atmosfera wzrasta, ja szykuję się na koniec, czekam w napięciu ... szykuję się na drop, a Ty w momencie kulminacji dajesz mi cały takt na ochłonięcie, a dopiero w następnym przeprowadzasz atak na moje bębenki xD ... hmmm, będę musiał sam takie coś wykorzystać w jakimś moim kawałku :D


RE: abyssMB - The Red Pill - Zirds - 21.09.2014

Zawsze w internecie, w internetowych streamach masz gorszą jakość. Z SC ściągasz w jakości WAV lub takiej jaką uploader zezwala ściągnąć, a może to być i MP3 z 320kbps. Sama strona typu Soundcloud zezwala na maksymalne użycie streamingu do 128 kbps.

Soundcloud napisał(a):Sometimes our transcoding system can create audio artifacts, as we transcode all tracks to 128 kbps mp3 for streaming playback. Uploading a lossless or high-quality lossy file will usually reduce these to a minimum, but unfortunately there's not much we can do for the handful of individual tracks that are...

Na wielu stronach tak jest, ciesz się, że Soundcloud daje 128 bo jest to jeszcze znośne, niektórzy dają maksymalnie z kompresowany plik dźwiękowy w jakości do 96 kb na sekunde.


RE: abyssMB - The Red Pill - abyssMB - 22.09.2014

Dzięki za odsłuch, fajnie, że kawałek Wam się spodobał.
Zet Zet masz rację :
Cytat:Po co podpinać pod gatunki jak do ogólnej elektroniki pasuje idealnie
dlatego zmieniłem prefix na electronica , w sumie nie chodzi o szufladkowanie . :)


RE: abyssMB - The Red Pill - KAMERDYNER DRUGI - 25.09.2014

według mnie nadawałby się na hymn jakiejs imprezy


RE: abyssMB - The Red Pill - suds - 25.09.2014

za długa stopa, brakuje motywu przewodniego, kawałek trochę zduszony, glicze fajne choć czuć dblue Glitch na kilometr.


RE: abyssMB - The Red Pill - abyssMB - 26.09.2014

Dzięki za dalszy odsłuch i komentarze . Isudny biję pokłon nie wiem jak to rozpoznałeś, ale JESTEŚ WIELKI tak - dblue Glitch zastosowany. Ale czy to żle - to jest kapitalna wtyczka.
Co do motywu przewodniego, czy nie może być nim sam rytm: perka i bass ?
Dlatego tak jednostajnie pompuje jak maszyna lub fabryka . Czasami człowiek ma ochotę zapomnieć się w takich rytmach, pobujać.
A może być nawet namiętnie kiedy sobie leci w tle.
Co do tego kawałka to spodobał się mojej LASCE i leciał przez 60 minut non-stop !!!
To jest dla mnie sukces ! Sami wiecie jak przekonać laski by doceniły to co robicie. :) .


RE: abyssMB - The Red Pill - suds - 26.09.2014

Glitch ma bardzo charakterystyczne efekty, kiedyś używałem go na potęgę ale naprawdę łatwo wychwycić jego "sound" ;) warto pogrzebać i poszukać innych wtyczek (effectrix niezły multiefekt) albo nawet samemu układać, najlepsze wyjście do breaków perkusyjnych.