MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Lead/pianino/sweep- technika-SHM (pytanie) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Lead/pianino/sweep- technika-SHM (pytanie) (/temat-lead-pianino-sweep-technika-shm-pytanie)



Lead/pianino/sweep- technika-SHM (pytanie) - MAKLMOR - 20.09.2014

Cześć :)

Przysłuchując się kawałkom najlepszych producentów zastanawiam się jakie stosują sztuczki w swoich kawałkach. Na forum jest na pewno nie jeden bardziej doświadczony producent dlatego może
ktoś mi pomoże przy odkryciu technik z tego kawałka SHM:



1. Od 3:15 wchodzić white noise i brzmi zgodnie z leadem. Zastanawiam się czy skopiowanie nut z patternu leadu do patternu white noise'a i rzucenie automatyzacji nań załatwi sprawę?

2. Jak uzyskać takie panino jak to od 4:51, czy są jakieś wtyczki, w których pianina brzmią bardziej elektronicznie, ale nie całkowicie? Bo do tej pory same klasyczne spotykałem.

3. Wiecie może jak zrobić taki przestrzenny lead jak od 2:48? Czy to kwestia mixu, czy raczej wykręcenia takiego? Mielibyście może jakieś wskazówki jak samemu od podstaw wykręcić takie brzmienie?

pzdr :)


RE: Lead/pianino/sweep- technika-SHM (pytanie) - Zirds - 20.09.2014

(20.09.2014, 22:17)MAKLMOR napisał(a): Cześć :)

Przysłuchując się kawałkom najlepszych producentów zastanawiam się jakie stosują sztuczki w swoich kawałkach. Na forum jest na pewno nie jeden bardziej doświadczony producent dlatego może
ktoś mi pomoże przy odkryciu technik z tego kawałka SHM:



1. Od 3:15 wchodzić white noise i brzmi zgodnie z leadem. Zastanawiam się czy skopiowanie nut z patternu leadu do patternu white noise'a i rzucenie automatyzacji nań załatwi sprawę?

2. Jak uzyskać takie panino jak to od 4:51, czy są jakieś wtyczki, w których pianina brzmią bardziej elektronicznie, ale nie całkowicie? Bo do tej pory same klasyczne spotykałem.

3. Wiecie może jak zrobić taki przestrzenny lead jak od 2:48? Czy to kwestia mixu, czy raczej wykręcenia takiego? Mielibyście może jakieś wskazówki jak samemu od podstaw wykręcić takie brzmienie?

pzdr :)

Ad.1 Nie słyszę tam żadnego noise'u
Ad.2 Pianinko o podobnym brzmieniu wykręcisz w FL Piano + EQ z obciętą górą i dołem i z jakimś reverbem. Możesz też się pobawić (o ile stosujesz FL Studio) wtyczką o nazwie Sakura i odpowiednio nastroić na brzmienie pluckającej gitary, która brzmi podobnie do piano.
Ad.3 Wielogłosowa wtyczka, grająca jeden oscylator czy tam dwa na wielu ścieżkach na raz, lub efekt chorus plus saturacja.

Jest wiele kombinacji. Ja bym się bawił tak jak napisałem, ale ktoś może przyjść i powiedzieć jak to zrobić w Massivie albo w innej dobrej wtyczce VST.


RE: Lead/pianino/sweep- technika-SHM (pytanie) - FELIX G - 20.09.2014

Ten lead od 2:48 to jest z tego co slysze jakis chor, string i ten glowny synth naraz, dlatego jest to takie przestrzenne. Na pewno jest tez duzo reverba :)
Pianino w 4:51 sklada sie z wielu presetow/pianin (czy tam dzwiekow jak kto woli) i nalozone sa jakies automatyzacje efektowe na glowna linie melodyczna.
W 3:15 nie wiem gdzie slyszysz jakis white noise, te dzwieki w tle jesli o nie chodzi to sa zwykle pady (takie jak ma np Nexus) albo poglosy od synthow, badz tez jakas automatyzacja white noisea jak np w Free Filterze (ale to raczej nie).

hmm nie sadze zebym jakos specjalnie pomogl, ale tak mi sie wydaje odnosnie tych wszystkich dzwiekow.


RE: Lead/pianino/sweep- technika-SHM (pytanie) - MAKLMOR - 22.09.2014

Felix, Generator Gamma - dzięki, przyznam, że rozjaśniliście mi w głowie, dlatego przez czas od założenia tematu zechciałem jeszcze zapytać :) :


1.
\Wiecie może wykręcić takie brzmienie jak od 1:10? To które brzmi jak trochę jak rave tylko, że o wiele nowocześniej?

2.
Te snary w build upie od 1:05 zwiększają tempo- zastanawiałem się jak to tak przyśpieszyć i wpadłem na pomysł, żeby w piano roll'u zaczynając np. od 4 on the floor, ciąć kick'a, aż do minimalnej długości. Ale nie próbowałem jeszcze tego sposobu, nie wiem czy da efekt i może znacie jakiś wygodniejszy?

3. Generator, oglądałem making of tego kawałka i rzeczywiście mówili tam, że mają to na wielu kanałach. Znasz może jakąś wtyczkę do EDM'u gdzie można zapiąć synth na wiele kanałów?


RE: Lead/pianino/sweep- technika-SHM (pytanie) - Rush Raw - 22.09.2014

(22.09.2014, 18:29)MAKLMOR napisał(a): 3. Generator, oglądałem making of tego kawałka i rzeczywiście mówili tam, że mają to na wielu kanałach. Znasz może jakąś wtyczkę do EDM'u gdzie można zapiąć synth na wiele kanałów?
W FLu każdą wtyczkę możesz tak zapiąć, ta opcja nazywa się routing channel. :)


RE: Lead/pianino/sweep- technika-SHM (pytanie) - Mich - 22.09.2014

Chodziło Maklmorowi o noise pewnie z 3.20 się pomylił. Ja taki noise niedawno zrobiłem jest przydatny jeśli chcesz robić taki swedish house.
Jest on dość prosty
1. Bierzesz jakiś syntezator ja wziąłem po prostu analog z abletona. Dajesz fale noise . 0 attacku 0 sustain trochę decaya i releasa (już nie pamiętam ile dokładnie) Odfiltrowywujesz dół i wzmacniasz górne częstotliwości tzw. półką (high shelf) No i najlepiej potem wyeksportować do audio żeby mieć lepszą kontrolę nad tym i żeby łatwiej ustawiać w drum racku. I w sumie tyle
Do tamtych 2 z pierwszego postu już się panowie wyżej rozpisali.
Co do następnych pytań to
1. To jest też nie trudny dźwięk pewnie fala typu Saw co najmniej w 2 warstwach - oktawach dużo detuna i reverbu
2. Po prostu w w piano rollu coraz częściej następował snare, najpierw był na każdą 1/2 potem na 1/4, 1/16 itd.


RE: Lead/pianino/sweep- technika-SHM (pytanie) - KrystianT - 24.09.2014

Proszę! :)

https://www.youtube.com/watch?v=zWsEAAwbKGg


Tu może coś się dowiesz !! ( w filmiku w 2:29, Boże jak to niemiłosiernie brzmi Heart)
Swedish house mafia jak dla mnie Bogowie!
aa Don't You Worry Child Heart to dopiero arcydzieło, płakać mi się chce jak to słucham Heart