MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT SNS - Asia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT SNS - Asia (/temat-ambient-sns-asia)



SNS - Asia - SNS - 23.09.2014

Witam! To mój pierwszy post na forum, w którym wrzucam swój kawałek. Generalnie jest to świeży twór, który opuścił FL'a dwa dni temu. Komponując ten track inspirowałem się (jak sam tytuł wskazuję) Azją. W moim odczuciu jest jest to miejsce gdzie orient,tradycja i świat nowoczesny wychodzi sobie naprzeciw.

Podczas pracy z numerem licznie wyobrażałem sobie górskie szczyty,ogromne doliny i krainy przeplatające się z nowoczesnymi miastami wypełnionymi po brzegi przeszklonymi wieżowcami.

W kawałku siedzi trochę downtempo,ambientu,chill outu i kilku niesprecyzowanych rozwiązań. Mój kolega podczas słuchania stwierdził że nadawałby się na soundtrack do jakiejś gry.

Ale żeby się nie rozgadywać za wiele, proszę, oto kawałek:


A ja tymczasem w obawie przed krytyką chowam się za ścianą... <bubu>
I czekam na opinie forumowiczów :) Miłego słuchania.


RE: SNS - Asia - Zirds - 24.09.2014

Ładna kompozycja muzyczna. Może nie nazwałbym tego ambientem, ponieważ ambient jest minimalnie spokojny lub są to przepiękne pejzaże z obrazów Moneta i nie tylko... Bardziej przypomina utwory z sekcji chilloutu, psychillu, trip-hopu.
Co mi się tutaj za bardzo nie widzi: Pogłos typu room chamber lub podobny. Wszystko przez to dudni jakby w stronę środkowych częstotliwości (dźwięk nie brzmi przestrzennie).
Technicznie wszystko w porządku, miks jest spoko bo ładnie wszystko razem hula bez żadnych przebić no oprócz tych środkowych częstotliwości, które bardzo się duszą.. no i można by było podbić w okolicach wyższych częstotliwości uwalniając przy tym ten tłok ze środka.


RE: SNS - Asia - Konrad - 24.09.2014

Całkiem ciekawy kawałek. Bardzo podoba mi się dźwięk perkusji oraz linia basowa, a w szczególności podciągnięcia.
Utwór nadawałby się najbardziej do jakiejś gry logicznej ;)

Natomiast nie podoba mi się dźwięk skrzypiec i jego linia melodyczna.
Pianino zmieniłbym, bo wydaje mi się za twarde na ten spokojny klimat.
W szczególności drażni moje ucho, kiedy wchodzi w 1:46 syntezator. Jak dla mnie fałszuje.

Więcej osłuchania i Twa droga stanie się prostszą :D


RE: SNS - Asia - Alex fat - 24.09.2014

Uchwy ciles ten klimat orjetalny jak trza , naprawdę fajna prodka. :) pz


RE: SNS - Asia - suds - 25.09.2014

za głośny bas, za słaby kick. zachwiana proporcja pomiędzy tymi dwoma elementami potrafi zepsuć brzmienie całego utworu (w końcu jest to baza dla pozostałych dźwięków). Czytając Twój opis liczyłem na klimaty zmieniające się co chwilę, jakieś orientalne melodie, niestety trochę się zawiodłem. miks trochę dudni.

Grywałem kiedyś w komputerową wersję mahjonga, i szczerze? Twój numer idealnie by tam pasował jako tło dźwiękowe :D

edit: deluxe mahjong 2000 chyba


RE: SNS - Asia - SNS - 26.09.2014

(25.09.2014, 22:34)lsudny napisał(a): Grywałem kiedyś w komputerową wersję mahjonga, i szczerze? Twój numer idealnie by tam pasował jako tło dźwiękowe :D
edit: deluxe mahjong 2000 chyba

Hahaha! Aż sprawdzę z ciekawości wieczorkiem.
A co do miksu, to dziękuję wam wszystkim za rady i opinie. Będzie to poprawione.
Co do klimatu utworu i linii melodycznych, to wolałbym aby takie pozostały. Komu się będzie podobać to będzie ^^


RE: SNS - Asia - FL FAN - 27.09.2014

Również uważam, że to bardzo ładna kompozycja. Muzyka bywa mocno ilustracyjna więc jako plus na pewno jest to że wyobrażasz sobie w czasie pracy to o czym chcesz opowiedzieć dźwiękami. Z pewnością pomaga to uzyskać lepszy efekt. Wyszło na pewno ciekawie jeśli chodzi o pomysł i subtelną melodie.

Jeśli chodzi o wykonanie i te basy oraz stopę perkusji wspomniane przez Kolegę wyżej, to jest to zmorą wszystkich zmagających się z miksem więc po prostu możesz albo zadbać o to odpowiedniejszą aranżacją, co może tylko uświetnić kompozycję wpuszczając odrobinę oddechu w niskich częstotliwościach. Mówię o tym aby bas zanikał w momencie wejścia stopy perkusji. Nie powinno być to problemem, jednocześnie nieznacznie można troszkę wyeksponować samą stopę i dla równowagi podnieść nieco poziom głośności całej pozostałej sekcji perkusyjnej - przyciszając oczywiście bas, który jest za mocny w nagraniu i je troszkę przytłacza.

Można też separować to korektorami ale tu już technika zdominuje cały czas pracy a nie uważam tego za najistotniejszą część skoro mona tworzyć tak aby unikać konfliktów aranżacyjnych. Jest to najlepszy sposób jednak wymaga więcej kreatywności, bo wiadomo że musisz nieco zmienić swój utwór.

Pozdrawiam !