MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar (/temat-spis-19-dawow-typy-the-best-of-musicradar)

Strony: 1 2


Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Zirds - 24.09.2014

Dla każdego coś miłego.

Miłej lektury

http://www.musicradar.com/tuition/tech/the-19-best-daw-software-apps-in-the-world-today-238905/3


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Rush Raw - 24.09.2014

Wielkie dzięki! Może nareszcie znajdę coś dla siebie. :)


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - FL FAN - 18.10.2014

Myślałem ze FL Studio będzie gdzieś może jeśli nie na 1 to przynajmniej na 2 albo 3 miejscu.... a tu 6.....lekkie rozczarowanie.


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - K0R1N - 18.10.2014

Szczerze to tak myślałem że fl nie będzie w pierwszej trójce - ale na 4 chociaż liczyłem cicho. Reszta miejsc moim zdaniem słusznie przydzielona.

PS. boję się przesiadki na napletona, choć namawiają i wróżą progress w produkcji. Nie chce mi się uczyć nowego dawa bo to kolejne miesiące.


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Mich - 18.10.2014

Ableton na #1 zasłużenie. Generalnie to zestawienie mnie nie zadziwiło.


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Impakt - 19.10.2014

czemu nie logic na #1? przeciez przebija nawet abletona.
nie ze jestem jakims fanboyem, bo sam robie na abletonie ;P


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - sowa - 19.10.2014

Mimo iż traktuje takie konkursy jako zwykłe ciekawostki nic nie wnoszące to cieszy fakt iż w czołówce zaczyna znajdować się Studio One :) Jeszcze jakiś czas temu nawet ten DAW nie bywał wymieniany a tu już taki skok. Cieszy mnie fakt, że ten DAW zyskuje z roku na rok coraz większą rzeszę fanów. Również brawo dla Reapera. To fantastyczny DAW i również zasłużone 3 miejsce.

Co do FL Studio... tylko ludzie ślepo zapatrzeni w niego mogą twierdzić, że jest najlepszy. Nauka innego DAWu na bank nie zajmuje miesięcy lecz góra tydzień.


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - FL FAN - 19.10.2014

(19.10.2014, 10:13)sowa napisał(a): Co do FL Studio... tylko ludzie ślepo zapatrzeni w niego mogą twierdzić, że jest najlepszy. Nauka innego DAWu na bank nie zajmuje miesięcy lecz góra tydzień.


Nie ma czegoś takiego jak najlepszy DAW, najlepszy interfejs audio, najlepszy syntezator, wszystko jest dobre dla odpowiednich osób, bo każdy ma inne wymagania i każdy ceni sobie coś innego, jeden łatwość obsługi, a inny funkcje. Takie podejście - "który najlepszy" jest skazane na porażkę, bo gdyby taki był to każdy by o nim mówił i chciał go mieć. Żaden jeszcze nie dostąpił takiego zaszczytu. Co do zmiany środowiska w którym klepie się swoje kawałki to chyba nielicznym wyszło na dobre zmienianie go, bo jak mówisz czytanie co sobote po kilkadziesiąt stron instrukcji to nic strasznego i szybko można dojść do opanowania w stopniu zaawansowanym ale po co marnować czas na zmianę, skoro w każdym można robić to samo i głównie każdemu chodzi o to by aranżacja zajmowała czas a nie walka z DAW.

Zakamarki Audio:
Cytat:Żaden program nie brzmi lepiej niż drugi. Sygnał audio nie przechodzi przez żaden obwód elektryczny, tranzystor czy lampę w programie, nie jest też przez niego zniekształcany (bez wiedzy użytkownika) i nie ma prawa koloryzować brzmienia materiału.

(...)
Każdy program wygląda i jest obsługiwany nieco inaczej co przy przejściu może prowadzić do niemałej frustracji, jeśli przywykliśmy już do danego sposobu obsługi. Po co niepotrzebnie komplikować sprawy? Nie chce tutaj nikogo przekonywać do jednego DAW, a odwodzić od innego, bo jak wspomniałem jest to kwestia indywidualna i każdy ma własne preferencje. Nie utracimy nic na jakości nagrań wybierając jeden zamiast drugiego. W grę wchodzi jedynie łatwość obsługi, dostępne funkcje, wyposażenie (instrumenty wirtualne, wtyczki), ograniczenia (niektóre DAW np. nie mają nieskończonej liczby ścieżek audio), możliwości zaawansowanej edycji, wygląd, cena popularność, etc.



RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Deep Textures - 22.10.2014

Myślę, że Ableton zajmuje zasłużone pierwsze miejsce. Bardzo intuicyjny interfejs, sporo sterowników dedykowanych do tego DAW, masa presetó i możliwości eksperymentowania z dźwiękiem bardzo, ale to bardzo intuicyjnie i przyjemnie przemawiają na korzyść tego programu. Przesiadając się z FL na Ableton ok. 2 lata temu czułem się jakbym przesiadł się ze starego MIGa do F16 naprawdę mega różnica. Prawdą jest, że Ableton kosztuje sporo, ale nie żałuje żadnej złotówki i zachęcam do testów.


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Mohrcore - 24.03.2015

Ja muszę powiedzieć, że wielokrotnie próbowałem przesiąść się z FLa na Abletona i na nic. To co w FLu wymagało 12 tracków na playliście to w Abletonie wymaga 48. Dla mnie to zbyt duży bałagan. Ale generalnie te 2 DAWy oferują takie same możliwości. Po prostu w Abletonie brakuje mi możliwości łączenia wielu partii w jeden pattern. Innym powodem dla którego wolę FL Studio, to fakt że w najlepszej wersji ma jak dla mnie ciekawsze wtyczki niż najlepszy Abletonie. Jednak FL przegrywa w kwestii wsparcia kontrolerów midi.


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Koman - 19.11.2015

Trochę się ta lista zmieniła. Teraz FL na #1, Studio One przed Reaperem a Sonar #7. Zgadzacie się z takim zestawieniem? Dla mnie te listy są trochę bez sensu, bo najlepszy DAW to ten który rozumiesz :)

Dodawanie nowych rzeczy do tematu nie jest jeszcze podbijaniem, więc jest zgodne z regulaminem? Chyba nic nie pominąłem...


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - RordanJudess - 19.11.2015

[Obrazek: wszyscy-sic499-mylicie.jpg]

Serio.

Tylko Nuendo. ^^


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Zirds - 19.11.2015

Każdy ma swój typ i każdy pracuje w tym w czym lubi :)


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Recoil83 - 6.01.2016

Samplitude na 12 miejscu, a wygodne się w niej pracuje.


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Zirds - 6.01.2016

Zaczynałem od Magix Music Maker - czyli od lżejszej wersji Samplitude. Po X latach ciężko mi jest uwierzyć, że tak trudno się tym operuje. Swoją drogą, którąś część Samplitude dawali w niedawnym wydaniu Estrady i Studio.


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Recoil83 - 6.01.2016

Nadal jest darmowa wersja Silver
http://pro.magix.com/en/samplitude/miditech-english.730.html
Mi się bardzo podoba automatyzacja, wygodny edytor midi, i to że akceptuje wtyczki 32 i 64 bitowe w sesji ale nie mam porównania do innych programów bo korzystałem jeszcze z Cubase i FL, a uczyć się od nowa DAW nie ma siły. Pozdrawiam


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Soundmaniaq - 6.01.2016

najlepsze jest szczekanie w komentarzach do artykułu na fl studio i jego pierwsze miejsce, nie ważny daw muzyka broni się sama, no ale niektórzy zakładają daw-owskie kościoły.


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Zirds - 6.01.2016

Fl Studio jest najpopularniejszy bo najbardziej piracony.

Według użytkowników/komentatorów Synthtopia.com FL Studio plasuje się na 8. miejscu.

http://www.synthtopia.com/content/2016/01/01/the-10-best-desktop-daws-of-2015/


Zaś link z pierwszego mojego tematowego postu do rankingu wg MusicRadar jest po Update bo jak widzisz mamy już 2016 rok, ranking był na 2014, a teraz jest na 2015.


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Soundmaniaq - 6.01.2016

(6.01.2016, 20:42)Zirds napisał(a): Fl Studio jest najpopularniejszy bo najbardziej piracony.

najpopularniejsze programy są najbardziej piracone, najważniejsze że jest tyle daw-ów że każdy znajdzie coś dla siebie.


RE: Spis 19 DAWów. Typy The Best of MusicRadar - Recoil83 - 6.01.2016

Najlepsze są batalie, który DAW najlepszy, ale prawda jest taka że jak ktoś chce to nawet w Audacity zrobi coś mądrego, nieważne który DAW lepszy, ważne że potrafi się go obsłużyć i znać go na wylot.<bubu>