MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) (/temat-acid-squirt-nine-o-nine-909-mix)



Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - OProject - 29.09.2014

[Obrazek: TR-909_T_600_FNL_A.jpg]

Prosty, wręcz banalny kawałek sklecony spontanicznie głównie dla zabawy z okazji 909 postu xd
Miksowałem na słuchawkach xd
Robiony bez żadnej spiny jak brzmi słabo to brzmi słabo, czasem trzeba się pobawić zamiast siedziec miesiącami nad utworami xd
Gatunek: Oldskool Acid (Core/Techno/Trance)
BPM: 149.909
Pozdro 909 :D


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - TanterStyleZ - 29.09.2014

Każdy kawałek ma coś w sobie moim zdaniem...
Co powiem ? Połamaniec napewno ! ;P
I racja ze bez spiny najlepiej tworzyc cos co sie podoba temu kto to robil ;)
A z drugiej strony jesli by skomentowac toooo...
Do trancu moim zdaniem niezbyt jednak jeśli dokładajać troszke wiecej stopy bardziej "ciezkiej" to spokojnie mozna by go wlozyc...... w hard techno w sumie nawet poniewaz moim zdaniem motyw glowny za tym przemawia i na scislosc ta stopa by tam pasowala lekkim batem ;)
To tak z mojej drugiej strony ... Pozdrawiam...takie produkcje rowniez mile widziane ;)


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - Head - 29.09.2014

Fajnie gra sb ten acid xd jakoś nie przepadam za tego typu utworami ale....hahah przypomina mi się jak grałem za małolata w colina 2 i tam takie nutki były na acidach xd wspomnienia....
Prościutki oldscoolowy kick, trochu ten synth co gra w tle na 2:20 tak jakby przedostawał się na pierwszy plan ale uj z tym ;P
Prosto ale z sensem i pewnie sklejony na momencie ;) mnie się podoba.
Rób remixa ;)
Pzdr 808 ;]


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - FL FAN - 29.09.2014

(29.09.2014, 19:49)OldscoolProject napisał(a): Robiony bez żadnej spiny jak brzmi słabo to brzmi słabo, czasem trzeba się pobawić zamiast siedziec miesiącami nad utworami xd

No Oldi mowisz jak ja czasem mawiam ;)
Oczywiście doceniam Twoje starania w miksie, sam ostatnio poszedłem w tę stronę aby przenieść swoje emocje bardzo dbale i dokładnie, bo wiadomo że gdy tworzymy kawałek który ma dla nas znaczenie to będziemy nad nim pracować do perfekcji. Czasem jednak trzeba się pobawić bez tej spiny i tworzyć na luzie dla głównie przyjemności i zabawy ;)

Brzmi faktycznie retro, uzyskałeś super brzmienie i to tak na szybko, a to świadczy już o wprawie.
Sporo tu energii i mocy. Przy okazji dodam, że to bardzo dobrze, że masz swoje fascynacje i dzielisz się nimi z innymi ;)

Pozdrawiam !


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - OProject - 30.09.2014

A dzieki za komentarze xd
Robilem go doslownie na kolanie. jakas tam zabawa byla no i dosyc szybko xd
Head kick prosty bo chcialem oddac to ze jest z 909 xd
Szkoda ze nie mam kontrolera midi bo nagral bym to, a przynajmniej automatyzacje na zywo :P
jak mowie trzeba sie czasem pobawic muzyka... bo rutyna. dziesiatki godzin i spinanie sie nie jest przyjemna xd


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - KAMERDYNER DRUGI - 30.09.2014

mi się podoba, dawne transowe wiry z bassem


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - Zirds - 30.09.2014

Ja też będę za niedługo robił takie 909/808/303 kwasy ale tylko na Hardware'ach gdyż kupuję do mojego TB-3:

[Obrazek: 0.jpg]

:E


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - Trusted - 3.10.2014

Niby szybko, niby na kolanie a noga sama chodzi. <dance2> :P
Graty, ciekawe co nam na tysiaka machniesz. :D

1:00 Ach przydało by się takie brzmienie w nu :P

2:08 nie jestem do końca przekonany do tego synth'a
ale to pewnie dlatego, że nie jestem przyzwyczajony do tego stylu.

Co tu dużo mówić, czasami trzeba dać sobie trochę spokoju i zrobić coś luźniej. ;)
Tobie wyszło to naprawdę dobrze, Pozdro ^^


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - Rush Raw - 4.10.2014

Trochę to "surowe". Ale skoro robiłeś to na kolanie
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
to znaczy, że w domu stołu nie masz. :D

(30.09.2014, 8:28)OldscoolProject napisał(a): Head kick prosty bo chcialem oddac to ze jest z 909 xd
Czyli nie używałeś w ogóle distorta? Tylko te funkcje, które są (jeśli się nie mylę) w Drumazonie. Jeśli bez udziału innych wtyczek to wielki szacun. Nieźle. :)
Ogólnie nie przepadam za Acidami, ale to jest nawet dobre. Tylko trochę uszy bolą. :)

Nie no, żarty sobie robię. Naprawdę niezły kawałek. :)


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - OProject - 4.10.2014

Stol mam xd ale bylem chory wiec lezalem w lozeczku xd
Uzywalem distortion... ale kick mial byc dosyc prosty jak w niektorych starociach xd
Moglbym siedziec i pracowac nad nim kolejne kilkadziesiat godzin jak to zwykle robie... hehe ale mi sie nie chce xd


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - Knifeman - 5.10.2014

<dance>

a mi się to cholernie podoba, ubogo, surowo ale z pomysłem, na tamte czasy byłby hit


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - Adamzzz - 11.10.2014

Zajebiste. Popieram Knifeman'a. Gdybyś wypuścił coś takiego w 1995 byłby hit.
Na luzie zawsze lepiej wychodzi. Kiedy przestajesz się przejmować najdrobniejszymi niedokręceniami zaczyna się prawdziwa radość z tworzenia muzyki.
Jak by sie mnie ktoś pytał : 5
Pzdrowienia nygga xD


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - Mat.Mor.Raw - 27.10.2014

Kawałek od razu skojarzył mi się z klasykiem "Josh Wink - Higher State Of Consciousness" za sprawdą głównego motywu. Może nie zakwaszasz aż tak mocno i "dentystycznie", ale też wyszło ci ostre świdrowanie.

Bardzo podoba mi się praca talerzy: crashów, ride'ów i hihatów. Przez cały utwór nadają klimat całej kompozycji. Efekt delaya nadaje im przestrzeni i rozkłada przyjemnie w panoramie. Dodatkowo unisono crasha i snare'a brzmi soczyście i profesjonalnie. Tu mam z kolei skojarzenia z kawałkiem "Speedy J - Pull Over"

Kompozycja cały czas przyciąga uwagę, zmienia się klimat, gęstość aranżacji i filtrowanie lo-pass / cut-off. Można jej słuchać kilka razy pod rząd i nie męczy. Wg mnie to za sprawą dobrze dopasowanych do siebie brzmień.

Mi osobiście, zamiast hardcorowej stopy, bardziej pasowała by tutaj stopa housowa i housowy bass, żeby rozłożyć trochę akcenty rytmiczne. Mogłoby to nadać więcej polotu i dynamiki.

Bardzo dobry kawałek, gratulacje! :)

PS: Polecam też taki kawałek jako inspirację do dalszych poszukiwań w tych obszarach muzycznych:
The Prodigy - No Good (CJ Bolland's Mix)


RE: Acid Squirt - Nine O Nine (909 Mix) - Pinn - 27.10.2014

Jak by moje kawałki tak brzmiały robione na kolanie :P Za 303 zawsze duży plus :) Bardzo fajnie zastosowanie efekty, brzmi bardzo ciekawie :)