MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Dimmed Sun - 4.4 loop [ambientesque] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Dimmed Sun - 4.4 loop [ambientesque] (/temat-ambient-dimmed-sun-4-4-loop-ambientesque)



Dimmed Sun - 4.4 loop [ambientesque] - suds - 30.09.2014

przed chwilą zrobione, luźno inspirowane Wispem. w sumie nie wiem po co Wam to wrzucam, i tak się nie przykładałem :D




RE: Dimmed Sun - 4.4 loop [ambientesque] - Knifeman - 30.09.2014

plum plum

Wisp mi nic nie mówi więc może to nawet lepiej bo nie będę miał z czym porównać

na początku lekko monotonnie, ale od wejścia pada słucha się już przyjemniej, za każdym jest coraz lepiej

lekko wieje mi chiptune przez perkusję ostrą

po zejściu arpa brzmi lepiej

.. ale mnie nie porwało :e


RE: Dimmed Sun - 4.4 loop [ambientesque] - FL FAN - 1.10.2014

Oj za to że się nie przykładałeś to już minus na starcie, bo motywy są całkiem ciekawe, genialny początek i taka hipnotyczna retro-elektronika więc tym bardziej szkoda, że nie dopracowałeś tego na maximum. To co mi się podoba to powłoka eksperymentu i wyczuwalna oszczędność w środkach wyrazu którą bardzo cenię, bo niełatwo jest zbudować klimat z kilku dźwięków. Jest tutaj wspaniała atmosfera ale brakuje jednak elementu spajającego te przejścia, i jeśli się nie pogniewasz na mnie to tutaj fragment z małą dogrywką, liczę że docenisz skromną sugestię z mojej strony.

Tempo kawałka to 105 BPM, jeśli dobrze rozkminiłem.

Posłuchaj proszę, jak bym to widział:

[zs]http://www34.zippyshare.com/v/55835678/file.html[/zs]
(trzeba pobrać plik bo słaba jakość na zippy jest)
Dodane są 3 rodzaje padów po kolei w jednych tylko efekt stereo poszerzony, w drugich lekkie LFO, a trzecie po prostu są ładne i świetnie się komponują w zakończenie ;)

Oczywiście to tak na szybko więc nie są to szczyty dla tego kawałka i być może za głośno te pady ale to Ty już będziesz mógł zrobić miks odpowiedni, aby brzmiało to wszystko swoim torem. Ja tylko wyraźnie chciałem przez to dać do zrozumienia że trzeba jeszcze wyważyć tutaj klimat i będzie to wspaniałe, wysmakowane nagranie. Liczę że jeszcze się za nie zabierzesz! Pozdrawiam !

Tutaj masz obrazek który przedstawia użyte w dogrywce tony padów:


[Obrazek: file.html]


RE: Dimmed Sun - 4.4 loop [ambientesque] - suds - 1.10.2014

Oczywiście że się nie obrażę, cenię konstruktywną krytykę ;) zrobiłem to w zaledwie 40 minut, by po prostu wyrzucić z siebie kilka pomysłów - ale masz rację, może udałoby mi się jeszcze to urozmaicić (choć osobiście pasuje mi tutejszy minimalizm w środkach)

nie wiem czy te stringsy tam pasują :D Ale to oczywiście kwestia wyboru dźwięku, bo słychać różnicę, jest "pełniej"


RE: Dimmed Sun - 4.4 loop [ambientesque] - FL FAN - 1.10.2014

Rozumiem - 40 minut mi zazwyczaj wystarcza aby jakiś tam motyw ustalić, ale wiadomo, że po tym, są długie godziny zmian, kolejnych korekcji, dokładek kolejnych motywów, człowiek to eksportuje i miksuje, czasem tworzy ścieżkę od nowa, słucha, poprawia, znowu słucha, miksuje, kasuje, zmienia i tak wiele razy. No ale jeśli chce się przekazać emocje w najbardziej wyrazisty, ciepły i korzystny sposób dla odbiorcy to nie ma wyjścia - trzeba się przyłożyć i nie iść ze samym sobą na żaden kompromis. Dogrywasz coś nowego , musisz od nowa wykonać miks, nie idziemy na łatwiznę ;)

Odnośnie tych padów to oczywiście tylko moja sugestia nie musisz nic w tym konkretnym aranżu jaki przedstawiłem robić ale w tym kierunku po prostu możesz pójść i sobie dać szansę na wypełnienie tła subtelnie, aby budować głębię przestrzeni.


Pozdrawiam !


RE: Dimmed Sun - 4.4 loop [ambientesque] - Orionage - 2.10.2014

Mi się takie dźwięki podobają. Nawet jeśli zrobiłeś kawałek w 40 minut, wyszedł bardzo fajnie. Tylko nie czaję trochę tego dźwięku.. metronomu? w tle.


RE: Dimmed Sun - 4.4 loop [ambientesque] - L.G. - 4.10.2014

Również wczoraj słuchałem i jak napisał Orionage ten metronom psuje klimat ;)


RE: Dimmed Sun - 4.4 loop [ambientesque] - miraceti - 16.11.2014

Początek kojarzy się z gierkami na stare konsole :)