MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Cascada - I Need a Miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Cascada - I Need a Miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) (/temat-hardstyle-cascada-i-need-a-miracle-tanterstylez-hardstyle-remix)



Cascada - I Need a Miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) - TanterStyleZ - 1.10.2014

Witam wszelkie "rasy muzyczne".. ;P

Próba remixu z innego gatunku a mianowicie Cascady którzy tworzą świetne utwory w swoim dziale...wraz ze swoim zespołem.
Postanowiłem wycelować nasze HSowe "celowniki" w jej utwór tymbardziej że zawsze lubiałem Hardstyle z Dancowymi melodiami a nigdy nie miałem własnego opartego na takich melodiach...
Zaznaczam że niezależnie czy jest nieidealny czy nie czy nie jest jest i będzie taki jaki jest i bez raczej większych zmian go zostawiam już w tej postaci...
Zapraszam naszych i nie naszych artystów ... ;)
Z okazji dnia chłopaka chłopaki oraz z własnych powodów..;P

EDIT:
Już z panoramą na dźwiękach...
Przejście 1:47 zmodernizowane aniżeli poprzednio...
Kicki i reverse robione by VST Nicky Romero, Trzeci dla urozmaicenia robiony podstawowym Fruity Kickiem..


155BPM




RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - Rush Raw - 1.10.2014

Zajefajny kawałek. Dobra robota. Uwielbiam te stare kawałki densowe. Tyle w tym energii i ta pozytywna, nakręcająca melodia. :)

Całe intro mi się podoba. Powiem szczerze, że momenty od 1:20 do 1:45 są jakby zbyt łagodne jak na hardstyle. Moment od 1:45 do prawie 2:00 nie podobają mi się. Taki dziwne zejście do main parta. W dropie jednak wolałbym usłyszeć oryginalną melodię w szybszym tempie () No i brakuje wokalu. Szkoda. 3:48 Aleś tu pocisnął. WOW! Fajny rev kick + rev bass. :)
Ogólnie utwór bardzo pozytywny. ;)


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - OProject - 1.10.2014

Całkiem spoko ci wyszło, jeszcze brakuje troche w miksie i sounddezajnie xd ale daje rade :P
1:44 tutaj to już strasznie... przejscie bardzo słabe, wszystko sie miesza i fałszuje.
Mysle ze mocny supersaw lepiej by tutaj grał.
hehe najlepsze jest na koniec... bez pierdzielenia... i cukerków, ciekawe połączenie... nawet mi sie podoba xd <dance2>


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - TanterStyleZ - 1.10.2014

(1.10.2014, 14:05)OldscoolProject napisał(a): 1:44 tutaj to już strasznie... przejscie bardzo słabe, wszystko sie miesza i fałszuje.

To przejscie i main part był zamierzony i celowy mozna bylo go zrobic na kilka sposobow..
Wybrałem ten zejście może się niektorym wydawac ze sie miesza i falszuje na zejściu wchodzi lead i vocal w jednym momencie a ja chcialem właśnie takie zejscie uzyskac... które wchodzi na siebie można powiedzieć... Ciesze sie ze zauwazyliscie te momenty...

Cytat:h3jd napisał:

"Powiem szczerze, że momenty od 1:20 do 1:45 są jakby zbyt łagodne jak na hardstyle." " W dropie jednak wolałbym usłyszeć oryginalną melodię w szybszym tempie () No i brakuje wokalu. Szkoda. "

Może Ci się tak wydawać jednak ja wybrałem taką opcje że daje na poczatek tak poźniej troche inaczej i końcówke też inna...
Tak samo wokal...myslalem nad wokalem..jednak póki co postanowiłem z niego zrezygnować.. ;) Oprócz wokalu na końcu xD


H3 i OLD dobrze wybadaliście końcówka miała być bez słitaśnych motywów zgadza się ... ;P Hee xD


I co nie zmienia faktu że doceniam wasz obiektywizm i wasze własne interpretacje.. ;)
Serdeczne dzięki za opinie. ;)


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - Head - 1.10.2014

Łagodny klimacik, całkiem przyjemny dla ucha i bez przesterowań ;] trzeba było użyć innego delaya jak ten poprzedni wywoływał ten nieprzyjemny efekt.
0:47 fajnie brzmiałoby to wejście syntha gdyby grał jak pluck. Ten drugi co gra na niższej tonacji mogłeś delikatnie usunąć lowpassem.
Ten moment 1:44 bez urazy ale brzmi jak z marnego mash-upu.
Podzielam zdanie Olda, ostrzejszy saw byłby jak znalazł.
No outro konkret, podoba mi się ;)

Ogólnie całkiem ciekawie to wyszło, traczek na +.
Następną nutkę chcę usłyszeć na twoich samplach ;P
Pzdr i powodzenia :)

edit:
Wybacz :] ta perka pod koniec wprowadziła mnie w błąd, ale możesz to uznać za komplement :)


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - TanterStyleZ - 1.10.2014

(1.10.2014, 16:37)Headwave napisał(a): Ten moment 1:44 bez urazy ale brzmi jak z marnego mash-upu.
Podzielam zdanie Olda, ostrzejszy saw byłby jak znalazł.
Następną nutkę chcę usłyszeć na twoich samplach ;P

Tamten moment 1:44 wchodzi "vocal" i mało tego heh już 3 wyraziło że tamten moment jest słaby ....i spoko może być taki według was a dla mnie tamten moment gdy robiłem zejście... tak mi się spodobał wtedy że ni hu hu mówie.... voxik musi tam wejsc zeby mnie zadowolił z tym delikatnym leado/synthem...I myśle sobie MUR BETON bez zmian a miałem zrobić inaczej...jednak Oooo nie.. co to to nie... ! ;P
Ej ej co do sampli zgłaszam protest... ;P<haha> 80% sampli tu jest moje wraz z kickami itd..;P

Dziękować naszym gronowiczom HSowym mimo to za własne retrospekcje ;P

__[Knifeman]______________________________________
naprawiam cytat - następnym razem pamiętaj o zamknięciu znacznika :)



RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - Spidfirerz - 1.10.2014

moment początkowy do pierwszego przesjcia wgl tam nie pasuje . :) w 1:44 jak zrobiłeś wejście melodii które fałszuje przy samym wejściu , masło maślane ..... kick slaby uderzenie ma ale gdzie jest bass ? potem jest już lepiej z melodią i bitem . 3:48 beat i bass jest za głośno . trenuj trenuj a będzie lepiej :) pozdrawiam :)


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - TanterStyleZ - 1.10.2014

(1.10.2014, 18:17)Hardhunter napisał(a): moment początkowy do pierwszego przesjcia wgl tam nie pasuje . :) w 1:44 jak zrobiłeś wejście melodii które fałszuje przy samym wejściu , masło maślane ..... kick slaby uderzenie ma ale gdzie jest bass ? potem jest już lepiej z melodią i bitem . 3:48 beat i bass jest za głośno . trenuj trenuj a będzie lepiej :) pozdrawiam :)



Nie pasuje fałszuje gdzie jest bass pytasz nawet. ?
A Umiesz czytać język polski ze zrozumieniem?
Widać ze nie umiesz...
Trudno bywa i tak...
Zakładam że umiesz a jeśli umiesz to wszystko jest do góry opisane zawarte przez mój punkt odniesienia i forumowiczów...
Tam masz cały zakres wiedzy zawarty i opisy co jest czym... Pozdrawiam ;)


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - Spidfirerz - 1.10.2014

Nie czytam innych opinii porostu by nie pisać tego samego i pisać tylko pozytywów których w tym kawałku jest mało . Jeżeli robisz remix zrób go porządnie bo na mój komentarz to kiepsko się wytłumaczyłeś :) cytat >Wybrałem ten zejście może się niektorym wydawac ze sie miesza i falszuje jednak chcialem takie zejscie uzyskac... które wchodzi na siebie można powiedzieć... < jeżeli tak wybrałeś to trochę dziwaczenie bo te przejście jest za przeproszeniem do kitu ,nie pasuje tam i burzy cały klimat . Każdy słuchający kto przesłucha tego tracka odbierze ten moment jako fałsz i nie będzie na pewno wiedział ,ze Ty to zrobiłeś SPECIALNIE . Nie wiem dlaczego ludzie na tym forum liczą tylko na pozytywy. Wygłaszam własna opinie na temat Twojego tracka i Ty powinieneś liczyć się z tym ze takie komentarze zawsze będą miały miejsce . A jak Ci się ona nie podoba to usuń to i po problemie. Pozdro Techno.


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - Herman - 1.10.2014

No to tak... od początku głośności nie zgadzają się, ten pluck aż się prosi o kompresję. Rozmieszczenie dzwięków w panoramie praktycznie zerowe, wiem że przy takich padach to trudne - ale konieczne. Pad dalej zniknął sobie :D szkoda, fajny był. Ogólnie w padach w tym gatunku preferuje więcej dołu - polecam suturacje. Dalej to przejście jest po prostu tragiczne, nie oszukujmy sie.... Ja przeczytałem wcześniejsze komentarze i jestem w szoku, ponieważ miks kuleje bardzo wręcz jest tragiczny i całość brzmi jak 4fan z jutuba i nawet jeśli jestem w stanie zaakceptować kiepski miks to sama aranżacja mnie nie powaliła, do atego mało wyszukane dzwięki oraz ogrom sampli sprawia, że nie jestem w stanie pozytywnie ocenić Twojej produkcji. Mam nadzieje że nie odbierzesz tego jako hejta, jest to tylko moja subiektywna opinia a bagaż doświadczenia i słuch mam niezły. Pozdrawiam i życze powodzenia w kolejnych projektach ;)


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - TanterStyleZ - 1.10.2014

(1.10.2014, 20:45)Hardhunter napisał(a): Nie czytam innych opinii porostu by nie pisać tego samego i pisać tylko pozytywów których w tym kawałku jest mało . Jeżeli robisz remix zrób go porządnie bo na mój komentarz to kiepsko się wytłumaczyłeś :) cytat >Wybrałem ten zejście może się niektorym wydawac ze sie miesza i falszuje jednak chcialem takie zejscie uzyskac... które wchodzi na siebie można powiedzieć... < jeżeli tak wybrałeś to trochę dziwaczenie bo te przejście jest za przeproszeniem do kitu ,nie pasuje tam i burzy cały klimat . Każdy słuchający kto przesłucha tego tracka odbierze ten moment jako fałsz i nie będzie na pewno wiedział ,ze Ty to zrobiłeś SPECIALNIE . Nie wiem dlaczego ludzie na tym forum liczą tylko na pozytywy. Wygłaszam własna opinie na temat Twojego tracka i Ty powinieneś liczyć się z tym ze takie komentarze zawsze będą miały miejsce . A jak Ci się ona nie podoba to usuń to i po problemie. Pozdro Techno.

Jednak kłania Ci się czytanie ze zrozumieniem....

Cytat...: "Wybrałem ten zejście może się niektorym wydawac ze sie miesza i falszuje jednak chcialem takie zejscie uzyskac... które wchodzi na siebie można powiedzieć..."

Co zakłada ta wypowiedz... ?
A no zakłada to to że WYBRAŁEM oznacza że PODJĄŁEM DECYZJE która została w taki sposób i jej nie zmieniam...i z której jestem zadowolony... :)
Także między tłumaczeniem się a podjęciem decyzji opisując coś w jaki sposób się coś wykonało HardHunter to są DWIE RÓŻNE rzeczy... a to forum jest właśnie od tego...
Także wgłębiając się tam na zejściu wchodzi lead i vocal w jednym momencie o czym już mówiłem..
Także to Ty mi teraz próbujesz udowodnić i tłumaczysz coś co ja już zdążyłem zweryfikować w chwili podjęcia tamtej decyzji z której się ciesze ;)

Mówisz że "Nie wiem dlaczego ludzie na tym forum liczą tylko na pozytywy."
I widzisz znowu strzelasz sobie w kostke bo to Ty nie wiesz i Ty chłopaku znowu źle siebie rozumiesz...
To ja Ci na to odpowiem...
A skad wiesz co kto na co liczy ? Jasnowidzem jesteś ? Wróżką ? Nie...
Dopóki z kimś o tym nie porozmawiasz.... to skąd wiesz na co liczą ludzie...i czego oczekują... ?
Oczywiście że się licze z wieloma rzeczami i daje Ci rozgrzeszenie...


Pozdro Techno ? Miło mi TanterStyleZ z tej strony ;)


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - Herman - 1.10.2014

Chciałbym tylko dodać, że Cascada to nie "KTÓRA" a "KTÓRZY" ;)


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - TanterStyleZ - 1.10.2014

(1.10.2014, 22:45)Herman napisał(a): Chciałbym tylko dodać, że Cascada to nie "KTÓRA" a "KTÓRZY" ;)


Herman ! ;P Pamiętasz co pisałem na początku gdy wstawiłem utwór. ? Jeśli nie to przypominacz poniżej.. ;D

"Zaznaczam że niezależnie czy jest nieidealny czy nie czy nie jest jest i będzie taki jaki jest i bez raczej większych zmian go zostawiam już w tej postaci..."

Także to jest ten moment ZMIAN gdzie dopisze ich jako cały zespół który wspólnie STANOWIĄ.. ;P
AMEN ;)


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - Herman - 1.10.2014

No dobra zbastuj :D Wieeeele czasu przed Tobą by tworzyć muzykę na najwyższym poziomie, także zamiast prowadzić bezsensowne wywody tutaj zabieraj się do pracy i szlifuj umiejętności, bo masz ogromne braki ;d


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - TanterStyleZ - 1.10.2014

(1.10.2014, 23:08)Herman napisał(a): No dobra zbastuj :D Wieeeele czasu przed Tobą by tworzyć muzykę na najwyższym poziomie, także zamiast prowadzić bezsensowne wywody tutaj zabieraj się do pracy i szlifuj umiejętności, bo masz ogromne braki ;d


Co zbastuj ? :D
Bezsensowne wywody ?
Produkcja i temat o muzyce to dla Ciebie bezsensowne wywody ?
Skoro tak to po co ja robisz i po co o niej mówisz skoro to jest dla Ciebie bez sensu . ?
Sam powiedziałeś że chciałeś dodać coś od siebie... to dodałeś...
Nikt Cie nie zmuszał do tego....
Rozmawiamy o muzyce przedstawiamy swoje punkty widzenia.
Myśle że to jest całkiem wporządku... i tymbardziej na forum które do tego służy nam wszystkim... ;)


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - Konrad - 4.10.2014

Ciekawa dyskusja tutaj wynikła. A ja powiem, że podoba mi się ten kawałek. Przyczepię się jedynie do momentu w 1:44, bo niestety fałszuje i brzmi jak komuś nie udało się przejście do następnego kawałka :P Najbardziej przypadła mi do gustu główna melodia pojawiająca się w 2:33. Cofnęła mnie o paręnaście lat i przypomniała mi o dzieciństwie :D A co się dzieje po 3:48 to czysta magia i poezja ... hihihihi


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - TanterStyleZ - 4.10.2014

Odwoułując sie do wypowiedzi Heada.... perka Cie nie zmyliła... Perka to akurat loop paczkowany także tutaj dobrze zauważyłeś...
Ride , clap, snare już były użyte to mówie dobra to na koniec dam jakiegoś loopa paczkowanego z innej beczki ;D

Konrad..... ogólnie to Ci powiem że główną melodie miałem zrobić wogóle całkowicie inaczej.... Jednak ta mi przypasiła ;)
Końcówka szczególnie kick wziąłem na przester średnich... troche wariacko to wyszło może ;P
A tamto przejście będe miał na uwadze w razie co... jak cos to moze zmienie kiedyś ;P
Dzięki za wypowiedzi ;)


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - Cris - 4.10.2014

fałsze , totalna amatorka - daj sobie spokój z muzyką jak czegoś takiego jak fałsze nie potrafisz usłyszeć


RE: Cascada - I need a miracle (Tanterstylez Hardstyle Remix) 30.09.2014 - Adamzzz - 11.10.2014

Super dziwny kawałek.
Dziwne intro, kicki, reversy. Dziwne przejście w 1:44 (ewidentny fałsz).
Dziwne i niestety w złym tego słowa znaczeniu.
Praktycznie jedyne co do mnie przemówiło to ostatnie parę minut. Co prawda kick zagłusza ten fajny motyw z wokalem ale tak jest całkiem nieźle.
Co do wszystkiego przed 3:35 myślę że przedmówcy wyczerpali temat. Od siebie jedynie dodam że melodia za cukierkowa jak na moje gusta.
Jest trochę do poprawy ale poziom jest nie najgorszy. Mam nadzieję że następne kawałki już będą na 5 gwiazdek :)
Pzdrwm