MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jaki jest Twój level w produkcji muzycznej ? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Jaki jest Twój level w produkcji muzycznej ? (/temat-jaki-jest-twoj-level-w-produkcji-muzycznej)



Jaki jest Twój level w produkcji muzycznej ? - FL FAN - 10.10.2014

Zamiast wstępu

Nowe technologie jak wszystko pojawia się wśród nas szybciej i szybciej. Technologia to nasz przyjaciel. Bezprzewodowe myszki, głośniki, bezprzewodowe DAW'y i inne bajery bez kabla co by się na nim nie wieszać jak coś nie wyjdzie

Samobójstwa po nieudanym i zhejtowanym na maxa tracku wzrastają w czasach obecnych w zatrważającym tempie około 66.6 BPM. Wiadomo pogoń, wyścig szczurów i takie tam inne bzdury jakie nam wciskają korporacyjni krętacze powodują narastanie presji. Nie każdy jest w stanie przyjąć owe warunki, dlatego powstał światowy ranking poziomów wtajemniczenia oraz zaawansowania twórców amatorów, rzemieślników odtwórców, a także artystów profesjonalistów ;)

Jak ma się to do nowych technologii ? Ano tak, że w tym momencie zdradzimy Wam najnowszą technologię pozyskiwania bezstratnych próbek Wav, o jakości 16 kałmuków co pozwoli Wam w dalszej nieokreślonej bliżej i dalej przyszłości podskoczyć w tym beznadziejnym i niemiarodajnym rankingu o kilka oczek !

Podobno najnowsze kawałki nagrywane są za pomocą myszek optycznych, metodą szyba/laser z wykorzystaniem wynalazku ludzi pierwotnych - glinianych tablic.


Jak to działa

Kierujemy na szybę promień światła z myszki, podpinamy aparat zbierający dane, w tym wypadku myszkę do tabliczki glinianej (port należy sobie wystrugać) i krzyczymy na szybę po czym całość nagrywa się na naszej glinianej tabliczce za pomocą drgań zbieranych w półprzestrzeni torem sinusoidalnym. Brzmi skomplikowanie ale zestawy małego majsterkowicza pozwalają na samodzielne wykonanie tej machiny. Lutownica i dobre chęci powinny wystarczyć. Dla ambitnych przygotowano "PRODUCER VERSION" w zestaw którego wchodzą dwie gliniane tabliczki, myszka optyczna z kulką w dziurce, oraz kilka sampli na minitabliczkach. Ponad to istnieje opcja dokupienia modułu brzmieniowego czyli ogniwa Volty i tony cytryn który pozwoli na generowanie elektrycznych fal indukcyjnych (ilustracja poniżej)

[Obrazek: 7263688watch.jpg]

Poniżej obiecany Ranking leveli dla konkretnych zachowań:

- Poziom 1 - Ogarniasz że można tworzyć muze z dźwięków, (Twoją własną okropną "muze")
- Poziom 2 - Zaczynasz uczyć się bo czujesz że czegoś brakuje Twoim "produkcjom"
- Poziom 3 - Ogarniasz podstawy techniki, poznajesz co to miks i flanger ;)
- Poziom 4 - Zaczynasz troszkę cwaniakować bo już wiesz co to delay z opcją na 5 lat
- Poziom 5 - Trzepiesz harpun przy swoich kawałkach
- Poziom 6 - Żona Ci trzepie
- Poziom 7 - TanterStylez !
- Poziom 8 - FAPMASTER - - kolega podaje Ci "pomocną dłoń" w kolabie !
- Poziom 9 - Jesteś światowym DJ z masą glinianych tabliczek (?)
- Poziom 10 - FAPMASTER II - tutaj słowa "spuścić z tonu" nabierają zupełnie nowego znaczenia



*dane zbierane na zlecenie firmy "głuchy jak pień" metodą "przeciągnij i upuść".



Sprawdź który poziom reprezentujesz i napisz poniżej w odpowiedzi jak bardzo Cię to wkurzą że są lepsi w "te klocki".





RE: Jaki jest Twój level w produkcji muzycznej ? - Zirds - 10.10.2014

Poziom 7 xd


Zapomniałeś dodać
Poziom 10b - Poziom typu "Usuń mi konto" stworzony przez użytkownika headlike, którego wiedza jest tak okrutnie ograniczona, że dzieli się nią w sposób profesjonalnych wpisów znalezionych w internecie pod nazwą "tutoriale" i "sample". Uważa, że jeśli on zna te "tutoriale" i "sample" to nikt inny ich znać nie może bo to on je znalazł w internecie i on ma tylko jedyne prawo aby nimi zarządzać i się nimi dzielić.


RE: Jaki jest Twój level w produkcji muzycznej ? - Knifeman - 10.10.2014

oczy mnie wypadli

poziom 1/5 - szukasz cracka do nexusa


RE: Jaki jest Twój level w produkcji muzycznej ? - Spidfirerz - 10.10.2014

Nie mam zony ale 6 :D haha


RE: Jaki jest Twój level w produkcji muzycznej ? - OProject - 10.10.2014

Poziom 0 - używasz Skuuta Muzik mejker 2000 300 33 z funkcją automatycznego generowania melodi i presetów z neksusa 600 xd
Ja jestem na poziomie 4 xd


RE: Jaki jest Twój level w produkcji muzycznej ? - Audionectic - 10.10.2014

K...skąd TY to bierzesz :D :D :D
Najlepszy/Zajebioza
Trafione w punkt
6 gwiazd


RE: Jaki jest Twój level w produkcji muzycznej ? - RaNi/Works - 16.10.2014

Poziom 1,5: Ogarniam że można robić nutę, ale jakoś kurwa nie mam weny żeby uczyć się miksu XD XD