MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Tektones - Electronics - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Tektones - Electronics (/temat-hardstyle-tektones-electronics)



Tektones - Electronics - Adamzzz - 12.10.2014



Siema.
Stary, nieco udoskonalony kawałek. Hejty jak zawsze mile widziane :)


RE: Tektones - Electronics - OProject - 12.10.2014

W tym reversie brakuje mi nie co chrupnięcia, jakiegoś bit kraszera albo odrobine wiecej na środku czy górze, ew. lekkiego dista w tym pasmie xd
4:39 tego nie ogarniam czy to błąd czy celowo, niemniej jakoś mi nie pasuje.
Miks dla mnie bardzo dobry jak to u ciebie.
Sounddesign też, synth z build up'a mi się bardzo podoba, z sylenth'a? :D
Wokal fajnie pocięty, sam w sobie średnio mi sie podoba :P
Cały trak na reversie :D
Z jednej strony fajnie ze nie pocisnałeś klasycznie kickiem i supersawem... ale z drugiej jakoś mi brakuje takiego głównego motywu xd
Całościowo bardzo fajny traczek, przyjemnie się słucha, moze nie odleciałem ale słuchać na pewno sobie będę... no i taki wałek zawsze mozna walnąć nawet do seta z early :P
Btw. moge podesłać do Powerhardstyle to moze i by upnął na YT to i promo by było, ale to nie wiem i nic nie obiecuje :P
Pozdro 303


RE: Tektones - Electronics - Adamzzz - 12.10.2014

Dzięki Old xD
4:39 to nie błąd tylko kunszt mojego muzycznego geniuszu a ty sie po prostu nie znasz. wieśniaku! lol !ŻART! xD
Niestety ale to było zamierzone. Chciałem żeby zabrzmiało jakoś oryginalnie a wyszło jak zwykle ;_;
Pozdro xD


RE: Tektones - Electronics - Head - 12.10.2014

W intro spokojnie, można zacząć wczuwać się w b-upa.
Dobry synth z 1:26 - i potem się ładnie powtarza. Oooo tak dobry reverse, takie lubię ;) ładnie.
Przypomina mi trochę starego Wilda. Break - dziwne trochę to melo, ale dobre.
Anti ? Oryginalnie - nooo teraz to 100% Wild xd Jak z Revenge ! Zajebiste.
Gdzieś ty był 5 lat temu kiedy hardu zaczynałem słuchać właśnie przez takie tracki - no i early...
Zejście, 4:39 - nw o co ci chodzi Old, ładnie to gra i płynnie. Ułamek sekundy uspokojenia i jebnięcie.

Dobry traczek, przyjemny dla ucha, oryginalny jak na dzisiejszy czas, mix czyściutki - nic dodać, nic ująć :)
I ja gdzieś wrzucę ci tego traczka zawsze te parę plejsów i może followów będzie ;)
Zabieram. Pzdr i czekam na kolejne cuda.


RE: Tektones - Electronics - Rush Raw - 12.10.2014

Mam wrażenie, że gdzieś takie coś słyszałem. Pewnie tak jak napisał ktoś na SC w starych utworach Wild'a. W intro podoba mi się ten clap z reverbem i (jeśli się nie mylę) z lekkim reversem. No kick fajny. Fajnie łupie. Wokal też przyzwoity. Sam używałeś Vocoder'a czy ściągnąłeś/kupiłeś od razu taki? Nie no, wokal mistrzowski. Te wszystkie delay'e, reverby, jakiś grainy czy co tam jeszcze dałeś dają zarąbisty efekt. Fajny dźwięk w breaku od 2:02. Dla mnie to brzmi trochę jak kaczka. :) Od 2:40 wchodzi też fajny dźwięk. Na temat innych dźwięków, kaczek czy czego innego nie będę pisał, bo nie jestem godzien, mistrzu. :)


RE: Tektones - Electronics - Spidfirerz - 14.10.2014

zrobiłeś nutę jak Headhunterz kiedys robił . :) takie starsze klimaty są dobre :P może ja kiedy takie zrobię ;P headlike juz sie zaczął udzielać hahahha :D


RE: Tektones - Electronics - Trusted - 17.10.2014

Lekko opóźniony, ale zawsze wpadnę Twojego nowego tracka ocenić Adaś xD :P

Intro :
Jak powiedział Head spokojne. Dobry przedsmak basidła, które czeka na nas później.
1:10 ładne wejście jednak to normalka jak na Twój poziom Tek :P
Ja bym tu widział trochę większe wariacje z tym wokalem aby jeszcze bardziej słuchacza na beat nakręcić ;)

Beat :
Basidło jak czeba :D trochę mam skojarzenia z "subsonic" - łysego.
Wokal siada, pocięty elegancko ja tak nie umiem xD
Nie zrozumiały w luj ale mimo to naprawdę pasuje.
Ten synth/screech także bardzo dobry, ciekawi mnie co to za waveformy są. :D
2:20 ja tu chyba jakiś przeskok po kanałach słyszę... Rób tego więcej ^^

Break :
2:40 zaskoczyło mnie to melo, napaliłem się xD aż chciało by się tego maina posłuchać :(
3:00 A Ty co w dapstajle się bawisz? :D

Main :
No trochę tego melo brakuje, jednak za to buja jak trzeba :D
3:40 Naprawdę ciekawe przejście. Ten hard lead dobrze pasuje trzyma motyw reszty tracka.

4:16 to jest to czego mi wcześniej brakowało... właśnie tych wariacji :D

Końcowy beat mocno podobny do poprzedniego, szkoda.
Jako słuchacz zawszę lubię na koniec dostać coś czego się nie spodziewam ;)
Ale to tylko takie moje fetysze :P

Co tu dużo mówić, osiągnąłeś już taki poziom, że taki low skill jak ja nie może już jakichkolwiek niedokładności wyłapać. :D
Piąteczka bez zastanowienia. Pozdrawiam ;)


RE: Tektones - Electronics - chrisniers - 7.11.2014

No ciekawie ! :) poczułem się jak za staaaarych dobrych czasów Showteka, Luny, Donkey Rollers :) godne uwagi :) miks bardzo dobry i ogólnie bardzo ciekawa kompozycja :) Ten pocięty wokal mnie również nie urzeka ale ogólnie znika w dobrym klasycznym rytmie pomimo jego pociętego wybrzmienia na pierwszej linii :)
Rev kick troszke poprawy na wyższych pasmach częstotliwości a reszta naprawdę na ogromny plus!
ogólnie oceniam projekt jako bardzo przyzwoity !


RE: Tektones - Electronics - Mat.Mor.Raw - 1.12.2014

Bardzo dynamiczny i przyjemnie bujający kawałek. Dynamiczny w tym sensie, że nie ma tutaj jednostajnego bitu, ani jednokierunkowej progresji. Co kilka taktów aranżacja zagęszcza się lub rozrzedza, podkręca się hardstylowy bit, a zaraz potem uspokaja. Cieszę się, że w odróżnieniu od poprzedniego twojego kawałka (Excercise Power), nie ma tutaj cukierkowej partii zdetunowanego, gęstego leada (osobiście nie przepadam za takimi dźwiękami) W zamian jest ta delikatnie i ciekawie melodycznie plumkająca barwa, która wpasowała się bardzo dobrze w klimat całej kompozycji i buduje ciekawy most przed wprowadzeniem mocniejszego uderzenia w drugiej części.

Widać że konsekwentnie trzymasz wysoki poziom miksu. Kawałek brzmi profesjonalnie i przyjemnie dla ucha. Zabieram dzisiaj na spacer z psem do przetestowania. )