MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL FAN - Experi-Dustrial - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FL FAN - Experi-Dustrial (/temat-fl-fan-experi-dustrial)



FL FAN - Experi-Dustrial - FL FAN - 20.10.2014



Zapraszam !

Chyba jest to mój pierwszy kawałek zorientowany głównie w kierunku Industrialu.

Specjalne Podziękowania dla
F.P.P
za
sample wkrętarek, wentylatorów, kluczy pneumatycznych i innych dźwięków z warsztatu

Obiecałem, że zachowam i wykorzystam ;)

Zaczęło się od nałożenia efektu gate na jeden z sampli klucza pneumatycznego i tak dalej jakoś poszło, bo uznałem to za świetny FX na wyjście z intro. Bawiłem się Speech Synthesizer'em, Harmless'em, i w dużej mierze Fruity DX10 Przygotowałem też kilka swoich efektów, wykorzystałem dwa loopy z DruMaxxa ale też pomazałem jakieś swoje sekwencje w sekwencerze.



RE: FL FAN - Experi-Dustrial - OProject - 20.10.2014

Fajny klimat, mroczny i "mechaniczny" jak z starego filmu SF...
Lubie wlasnie taki klimat, czasem trzeba odpocząć od długich i skomplikowanych melodii, w koncu swiat to taka jedna wielka maszyna xd
Nie podoba mi się ten synth który leci przez pół utworu, taki moje odczucia :(
Fx wyszły ci nawet fajnie, większość mi się podoba :D
Miks też daje rade.
Ogólnie jak na pierwsze próby to na pewno udana produkcja.
Chociaæ fajnie by bylo gdybys polaczyl taki industrial z elektronika(twoje poprzednie produkcje) ;)


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - suds - 20.10.2014

jakoś za mało tu tego industrialowego mięska, z perkusją mogłeś w sumie wejść już nawet przed pierwszą minutą. ładne fxy, te sample mistrzostwo tylko brakuje mi tu dystorcji, szczególnie na drumach. nie mam zbyt dużego doświadczenia z industrialem, ale kojarzy mi się głównie z mocno przesterowanymi brzmieniami, szczególnie właśnie perki ;)

W sumie jedyny album industrialowy jaki mi przychodzi do głowy to hpc - halfbreed, ja tak jak mówię nie maczam w tym raczej palców, ale Ciebie może zainspiruje ;) https://www.youtube.com/watch?v=4vxHw0-LvDs


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - Head - 20.10.2014

0:14 Podoba mi się ten synth, nieco hsowy, jednocześnie denerwuje mnie ten co gra przez przez większość utworu.
Całość wydaje się być bardzo monotonna ale jednak cały czas pojawiają się nowe dźwięki.
2:22 - jest moc ;)
2:40 - genialna zmiana i ukojenie dla moich uszu ale nie na długo ;P
Całość pokazuje jak genialnie radzisz sb z wtykami i filtrowaniem, pozornie prostych dźwięków, robiąc z nich coś bardzo oryginalnego i dobrego. Nie do końca czuję klimat, ale ten moment z beatem świetny.
Pzdr :)


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - Knifeman - 20.10.2014

czy tylko mi ten synth przypomina rechot żaby? :E

jeśli industrial to brzmienie bardzo wczesne, bardzo eksperymentalne, jeszcze się nigdy z takim czymś nie spotkałem - dopiero w drugiej połowie zaczęło grzmocić - ciekawy kontrast kompozycyjny

na plus świetny soundesign


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - suds - 20.10.2014

przypomniało mi się trochę więcej

jeden kawałek Wispa zahacza dosyć mocno o industrial: Wisp - Steam City
i coś od Subheima: Subheim - Ybe 76

tyle ode mnie w kwestii industrialu, choć wiem że są tu osoby bardziej zorientowane w tych rejonach muzycznych, chyba nie muszę wskazywać :D


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - Cloudie - 20.10.2014

Wg. mnie interesujące. Fakt główny synth brzmi jak żaba trochę jednak całość jeśli sobie wyobrażać źródła owych dźwięków przypomina zwiedzanie jakiegoś mrocznego i zmechanizowanego placu budowy/tunelu. Jak dla mnie ten kawałek nadawałby się na odzwierciedlenie jakiejś steamupnkowej lokacji w rpg. Trochę to mi przypomina eksperymenty Future Sound of London z pierwszych utworów, a część z beatem śladowo ost z terminatora.


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - Zirds - 20.10.2014

Początek mało rozwinięty, mogłeś elementy co jakiś czas "zgliczować" i dodać lekkie distortiony tak żeby na początku nie nudziło się. Tak jak suds pisał, mogłeś perkusją wjechać dużo wcześniej. Stopa przypomina mi tą od Stendecka (piję do sudsowego Subheima):



Polecam zapoznać się z utworami od Stendecka i ogólnie z działu wytwórni Tympanik Audio. Większość utworów tam to różnego typu Industrialne IDMy i ambientopodobne experymenty. Najlepiej uczyć się takiej muzyki przesłuchując najnowsze wydanie VA od Tympanik Audio:
https://tympanikaudio.bandcamp.com/album/emerging-organisms-vol-5


Wracając do tematu - brakuje mi takiego breakdown'u, po którym pojawiłby się lekki ambient/pad z jakimiś przeszkadzajkami w dropie etc.
Ogólnie pomysł i wykonanie (brzmienie itp) bardzo ciekawe i ładne, chociaż aranżacyjnie można to by było trochę skrócić, ale i rozbudować.

Jak na dział elektroniki to już pisałem, że tutaj nie jest ważny mix i praca nad tym jak komu w głośnikach gra, tylko ważne jest to co artysta/muzyk chce nam przekazać - tak jak sztuka nowoczesna - trzeba przełamywać konwencje i nie baczyć na innych.


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - K0R1N - 21.10.2014

https://www.youtube.com/watch?v=Lfw63MWIkF0 Troszeczkę mi się z tym skojarzyło.

jestem wchuj na tak z takimi produkcjami i masz odbiorce zapewnionego jak będziesz wiecej takich kleił.


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - FL FAN - 21.10.2014

(21.10.2014, 0:28)K0R1N napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=Lfw63MWIkF0 Troszeczkę mi się z tym skojarzyło.

jestem wchuj na tak z takimi produkcjami i masz odbiorce zapewnionego jak będziesz wiecej takich kleił.

No i to jest strzał w 10 !
Tak, tam właśnie zaraz po 7 minucie w drugiej części pierwszego nagrania z albumu ZOOLOOK czyli utworu "Ethnicolor" zaczynają się takie brzmienia, które tutaj umieściłem na pierwszym planie. Starałem się uciec od darkambientu, ponieważ nie miałem pomysłu ani założenia na takie zagranie tutaj w tym czysto mechanicznym, upadłym świecie przedstawionym w nagraniu. Starałem sięoderwać od subtelności jakie też mogłoby to wprowadzić. Mimo wszystko chyba nie było też za szorstko, bo akurat pojawiły się uwagi że było za mało efektu "distortion" . Nie słuchałem za wiele takiej muzyki, bo chciałem aby to było właśnie bardziej moje, eksperymentalne i oparte na moich już utartych ideach. Przewinął się także w nagraniu motyw perkusyjny na kształt z Terminatora, także tym osobom które to tak skojarzył również gratuluję uwagi.

Powoli odsłuchiwałem od wczoraj podane przez Was propozycje i słychać że to kawałek porządnej muzyki, słychać, że w ten sposób sporo można przedstawić i zilustrować.

Dziękuję za odsłuchy i komentarze Wszystkim !
Pozdrawiam Serdecznie !


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - FilipMat - 22.10.2014

Mnie sie nie podoba, ze caly czas leci ten sam efekt ten co sie od poczatku utworu zaczyna. moim zdaniem moglbys z niego zrezygnowac potem, bo za dlugo leci xd


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - Orionage - 22.10.2014

Poczułem się prawie, jak na mechanicznej łące, bo mi też ten główny motyw kojarzy się z rechotaniem wielkiej ropuchy :) Już od 1:24 pojechałbym z jakimś motywem melodyjnym, ale FL znowu zaskakujesz różnorodnością klimatów, w których się poruszasz. To na duży plus.


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - F.P.P - 23.10.2014

Zaczęło się od elektrycznych szyb. Widzę że w pierwszej części pneumat na pierwszym planie :D. 2:40 na przejściu maszyna od klimatyzacji i te gary fajne, mi się bardzo podoba. Ogólnie myślę że początek za długo się wkręca, ale rekompensata w stylu od 2:40 do 3:40 jest super. Jakby tam dorzucić do tych garów połamany progres, to cały utwór w tym stylu był by dla mnie petardziany :D


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - Spidfirerz - 23.10.2014

to nuta o zyciu :D o pracy fizycznej za 1680 brutto :P nie oszukumy sie ;D


RE: FL FAN - Experi-Dustrial - F.P.P - 23.10.2014

(23.10.2014, 18:53)Hardhunter napisał(a): to nuta o zyciu :D o pracy fizycznej za 1680 brutto :P nie oszukumy sie ;D

Nie... <nonie>
Mechanik zarabia więcej :D. Ale wachlarz rożnych dźwięków jest duży. Wystarczy tylko wyjść na zewnątrz, żeby nałapać pełno oryginalnych sampli.