MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Współpraca, Progressive House, FL Studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Współpraca, Progressive House, FL Studio (/temat-wspolpraca-progressive-house-fl-studio)



Współpraca, Progressive House, FL Studio - Revnotes - 26.10.2014

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że w dalszym ciągu robię swoje i nie traktujcie tego jako ostatni akt desperacji, bo tak jak jest też jest fajnie. Upłynęło parę latek odkąd rozpocząłem swoją przygodę z produkcją muzyki, uznałem że czas spróbować czegoś nowego. Poszukuję osoby zainteresowanej udziałem w kilku wspólnych projektach, jeżeli to wypali to może nawet do stałej współpracy.

Czego oczekuję od takiej osoby? Posiadam FL Studio (aktualnie 11), więc również chciałbym żeby osoba po drugiej stronie posiadała ten sam DAW. Przerzucanie projektów miedzy różnymi środowiskami jest czasochłonne i mega wkurzające, chciałbym tego uniknąć. Nie zamierzam też nikogo niańczyć, wkład w produkcje powinien być podobny, więc albo czujesz się dobrze w miksie, albo w aranżacji. Idealnie byłoby gdybyśmy się uzupełniali lub w oby aspektach prezentowali zbliżony poziom. Czasu mam niewiele, jeśli już jest chwila, przed stworzeniem czegoś nowego powstrzymuje mnie lenistwo, więc potrzebuję kogoś, kto pomoże mi utrzymać reżim twórczy na odpowiednim poziomie. Jedna produkcja na kilka miesięcy to zdecydowanie za mało. To jedna z moich bolączek.

Myślę, że nie powinno być problemów ze spełnieniem powyższych wymagań. Nie jestem muzycznym guru, więc nie obawiajcie się zgłaszać. Najważniejsze to wspólna koncepcja. Nie zamierzam robić Dubstepu czy DnB, interesuje mnie House, progresywny, festiwalowy. Taki do posłuchania i do potańczenia, energiczny, a czasem leniwy. Nie zamierzam nikogo naśladować, ale jeżeli Ty masz idola, którego styl chciałbyś przemycić do swoich produkcji, chętnie zapoznam się z jego twórczością i dam znać czy mi to odpowiada. Wciąż próbuję wypracować jakiś własny styl, więc na propozycje jestem otwarty.

Zainteresowani mogą zgłaszać się bezpośrednio tutaj, ewentualnie PW lub e-mail: revnotes.post@yahoo.pl. Rozumiem, że ktoś może życzyć sobie dyskrecji, nie ma problemu.

PS: Zastanawiałem się czy przypadkiem nie wrzucić tego do działu z wyzwaniami, ale przecież tak naprawdę to żadne wyzwanie, więc decyzję co do lokalizacji wątku pozostawiam moderacji.



RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - RaNi/Works - 27.10.2014

Cytat:Jedna produkcja na kilka miesięcy to zdecydowanie za mało. To jedna z moich bolączek.

Nie jestem sam!!11one <światło z niebios>

W sumie to byłbym chętny
Ostatnio wymieniłem wersję FL'a na tą jedenastą.
W sumie to mógłbym się przydać w tym słynnym miksie i aranżacji przy okazji to dla mnie też było by coś nowego.


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - Revnotes - 27.10.2014

No proszę, właśnie takich osób poszukuję. Podeślę Ci na PW projekty, które aktualnie mam na tapecie (MP3) i będę wdzięczny za odwzajemnienie się tym samym. Mam nadzieję, że znajdziemy wspólny język, a jeżeli nie to przynajmniej zdobędziemy nowe doświadczenie, więc obaj na tym na pewno nie stracimy.


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - RaNi/Works - 27.10.2014

S - sekunda chwila moment... mam ci projekty dokończyć? To na mnie za dużo jak na teraz... :D


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - Revnotes - 27.10.2014

NIE. Bez tych projektów w ogóle nie będziemy w stanie dogadać się, co właściwie chcemy robić. Współpraca ma jakikolwiek sens jeżeli dotyczy czegoś konkretnego (czego możemy obaj posłuchać), bo teoretyczne colaby możesz mieć ze wszystkimi ludźmi na tym forum.

Przesłuchaj tego co zrobiłem (jak już Ci wyślę) i zastanów się czy, w którymś z tych projektów czujesz potencjał, masz na niego pomysł, ja to samo zrobiłbym z Twoimi.


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - RaNi/Works - 27.10.2014

aaa o to ci się rozbiega...ja od siebie mam tylko jeden kawałek... możliwe że już się z nim zetknąłeś ale wszystko w swoim czasie.

W sumie to odpowiada mi taki deal no chyba że masz terminy i takie tam to wtedy może być że tak powiem... "ciężko".


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - Revnotes - 27.10.2014

Nie mam żadnych terminów, przecież nie robię tego zawodowo. Po prostu uważam, że z roku na roku z tą produktywnością jest u mnie coraz gorzej, za rok może w ogóle nie skończę żadnego projektu jeśli dalej tak pójdzie. Martwi mnie to, tak trochę przygasłem.

Fajnie, że znalazłem swoje hobby, kocham to robić, ale do dupy że z takim marnym skutkiem. Zero napięcia w trackach, stylu i marny miks. Nie ma nic bardziej strofującego niż niezadowolenie z własnych produkcji, a ja raz za razem, po ukończeniu projektu mówię do siebie "wreszcie będę mógł rozpocząć coś nowego, pozbyłem się tej cienizny".


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - RaNi/Works - 27.10.2014

Dobra koniec gadaniny. Razem spróbujemy poprawić swoją produktywność bo mam ten sam problem co ty... wręcz identyczny :D


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - Zirds - 27.10.2014

A jak w takim przypadku z wtyczkami? Nie każdy ma te same wtyczki (lub jeden ma oryginalny Kontakt, a drugiego już nie stać, albo ma okrojonego pirata), a co za tym idzie nie wszystko w projekcie da się wczytać.


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - Revnotes - 27.10.2014

Kwestia dogadania się, ale też zgrywanie pojedynczych partii do wave'ów to już chyba nie taki znowu problem.


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - RaNi/Works - 27.10.2014

Mi WAV'y możesz wysyłać ale ja tobie już nie... dla twojego dobra XD


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - gregwmusic - 1.11.2014

Jbc tez jestem chętny zależy co i jak chcesz robić jestem otwarty na wszyskto oprócz big room i hardcore jak najbardziej fl 11


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - Crazy Noise - 1.11.2014

Ja również jestem chętny żeby zrobić coś takiego. Collab to przydatna sprawa, bo oby dwie strony na tym zyskują więc jak coś to pisz PW jeśli będziesz zainteresowany :) Trochę bym Cie pogonił kolego z produkcjami, bo żeby iść do przodu trzeba wkładać w to dużo czasu ;) Nie ma opie*dalania sie! :)


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - Revnotes - 2.11.2014

Ok. w takim razie sprawdźmy czy mamy tę samą zajawkę ;)

[zs]http://www12.zippyshare.com/v/33145356/file.html[/zs]

Ktoś zainteresowany?


RE: Współpraca, Progressive House, FL Studio - gregwmusic - 4.11.2014

NO to nawet miło się słucha :))