MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE L.G - Fantasy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE L.G - Fantasy (/temat-trance-l-g-fantasy)



L.G - Fantasy - L.G. - 11.11.2014

Witam.
Co trzeba zmienić w tym kawałku, nie jestem zbytnio obeznany w muzyce trance, ale czasami lubię zrobić coś innego.
Porady techniczne co do konstrukcji jak i miksu kawałka bardzo mile widziane.
Pozdrawiam.


Wersja chyba poprawiona ;)




RE: L.G - Fantasy - ART791 - 11.11.2014

mi się wydaje że za słabo nagrany jakoś cicho poza tym wstęp może być ale reszta śpiąca powinieneś zmienić np samą perkusję tzn. inny rytm reszta pracuje tak samo ni i dodał bym jakieś solo na klawiszach do tego :)


RE: L.G - Fantasy - L.G. - 12.11.2014

Ok, czyli rozumiem że nic z tego tracka nie będzie, za dużo trzeba by pozmieniać ;)
Dzięki i pozdro.


RE: L.G - Fantasy - Alex fat - 12.11.2014

Hejo . Dlamnie petarda bracie. Twoje elektroniki maja takie super mixy , trzymaj się tego tagze w trans. Bo przekombinowales tutaj jeśli chodzi o mix . :) Pozdrawiam


RE: L.G - Fantasy - Mat.Mor.Raw - 12.11.2014

Solidna porcja muzyki w stylu dream/progressive trance.

Kompozycja składa się z 3 głównych części. Na początku płynnie i rytmicznie się rozwija, w środkowej części przechodzi do fazy ambientowej a na koniec powraca do trance'owych beat'ów.

Na uwagę zasługuje ciepły miks, płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi partiami oraz kontrolowane balansowanie gęstością aranżacji i nastrojem. Długie, lejące się frazy sprawiają, że podczas słuchania można nieźle odpłynąć. Szczerze mówiąc miałem kłopot z przeanalizowaniem struktury utworu, bo mniej więcej w połowie utworu traciłem orientację, gdzie jestem :)

Kompozycja zbudowana głównie na długich, minorowych progresjach akordowych zagranych na wielu warstwach brzmień typu string/pad oraz gęstych, filtrowanych pochodach basowych. Perkusja gra dość oszczędnie i została odsunięta na dalszy plan. Dzięki temu utwór brzmi mniej tanecznie, a bardziej chilloutowo. Dodatkowych smaczków dodają kosmiczne frazy oparte na dynamicznym filtrowaniu cut-off.

Mimo że nie jest to kawałek, który czymś zaskakuje, zwala z nóg lub odkrywa coś nowego, to jednak uważam że jest to bardzo dobrze i spójnie zrealizowana trance'owa muzyka, której przyjemnie się słucha.

Moja ocena: 4+
Kawałek już trafił do mojej playlisty :)


RE: L.G - Fantasy - OProject - 12.11.2014

Dobry kawałek, czego chcecie :P
Pogłosiłbym tylko kick i bas, reszta bardzo dobra :D
Ja uwielbiam takie głębokie synthy z delajami, reverbami :D
Klimat fajny jak zawsze... kosmiczny :D


RE: L.G - Fantasy - Rafau - 12.11.2014

Perkusja gra trochę za wąsko. Kick z bassem za cicho. Bardzo fajna przestrzeń na reeverbie i delayu. Pomysł bardzo fajny. Czuć powiew starości. Heh Mix mógłby być ciut bardziej klarowny.

Dałbym 3, ale za klimat należy się dodatkowa gwiazdka.


RE: L.G - Fantasy - gregwmusic - 12.11.2014

mysle że mix mogłeś zgłosnić filtrem na masterze lub maximusem jesli twoj daw to fl gdzieś to wyczytałem na forum :)

ale klimat nadrabia wszystko jakięś solo pianko dodaj i miazga!

i jak to Ja pisze zawsze: bo liczy się klimat! !!5/5!!


RE: L.G - Fantasy - meatBall - 13.11.2014

powiem szczerze, że za pierwszym podejściem utwór nie wywarł na mnie praktycznie żadnego wrażenia. Z tym, że słucham go teraz 5 raz, i mój punkt słyszenia najwyraźniej dojrzał do tego, by poczuć jego klimat :D jakbym słuchał sobie M.I.K.E.'a w czasach jego świetności, bardzo klimatyczna produkcja ! stopkę z basem faktycznie można by podbić delikatnie, nieistotne, "czuć powiew starości" - sam bym tego lepiej nie ujął :D w pozytywnym tego słowa znaczeniu, oczywiście :] krótko mówiąc - bardzo fajny trak, zassałem sobie :]

pozdrawiam !

PS. Electronic Dream naqrwiam w hondzie cały czas :D


RE: L.G - Fantasy - SimonBirch - 13.11.2014

Moim zdaniem za bardzo przewodzi ten lead jest on za bardzo wysuniety moze jakby go troche sciszyc lub dodac cos ale jak na pierwszy trance ti i tak bardzo dobrze ja jak probuje czegos nowego to raczej to jest cos pomiedzy tym co chce a tym co robie ;d pozdro


RE: L.G - Fantasy - FilipMat - 13.11.2014

Fajny wstep ale od 0:44 zaczyna sie taka zwykla papka moim zdaniem, powinienes to poprawic


RE: L.G - Fantasy - Adamzzz - 13.11.2014

Świetny kawał transiwa Eldżi xD Dla mnie najważniejszy w tym gatunku jest ten kosmiczny klimat i Tobie sie to udało osiągnąć. W kwestii technicznej nie słyszę nic do czego można by się było przyczepić. Po prostu piątkowy kawałek i ot wszystko :D
Pozdrówka


RE: L.G - Fantasy - L.G. - 15.11.2014

Dziękuję wszystkim za odsłuch, wsparcie i rady.
Pozdrawiam


RE: L.G - Fantasy - Burning Car - 18.11.2014

E tam! Nie słuchaj tych co piszą, że trzeba coś poprawić (stopa za cicho coś tam za szeroko itd) jest super. Jest jak zawsze fajna melodia super przestrzeń - tak więc nic dodać nic ując. No z jedną opinia się zgadzam, że jakieś pianinko bym z motywem przewodnim dodał, ale z drugiej strony miks jest już tak gesty, że pewnie by się już miejsce nie znalazło. Moja ocena to "7" w skali od 1 do 5.


RE: L.G - Fantasy - gigus61 - 6.03.2015

Bardzo dobry kawałek wielki ukłon za mix , utwór podchodzi pod klasyczny trance :D moja ocena 4/5 :)