MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wlasna wytwornia muzyczn - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Wlasna wytwornia muzyczn (/temat-wlasna-wytwornia-muzyczn)



Wlasna wytwornia muzyczn - FilipMat - 12.11.2014

Witam

Mysle o zalozeniu wlasnej wytworni, tylko nie mam pojecia jak promuje sie muzyke :D. Ale ta wytwornia to za pare lat, po collegu jak w domu zrobie swoje studio, tylko nie mam pojecia jak takie wytwornie promuja muzyke.

Ktos wie? Mam nadzieje, ze mnie nikt nie opieprzy za to co napisalem :D


RE: Wlasna wytwornia muzyczn - Rafau - 12.11.2014

Może będę zgryźliwy, ale: po co to pisałeś, skoro wiesz, że pytanie może być odebrane jako bezsensowne? :>

Poza tym trochę bez sensu są takie dalekosiężne plany. Bynajmniej w tej dziedzinie jaką jest produkcja/wydawanie muzy. Z uwagi na ogromną ilość wytwórni nowym ciężko jest się przebić. I przede wszystkim w jakim gatunku chciałbyś działać? Skąd wiesz, że będziesz miał możliwość założyć wytwórnię?

Aby zacząć podążać w tym kierunku proponuję zacząć wydawać samemu, narobić kontaktów, znajomości. Samemu zobaczyć co z czym się je. Nic Ci nie da to, że ktoś Ci tutaj napisze, co po kolei się robi. :P


RE: Wlasna wytwornia muzyczn - FilipMat - 12.11.2014

No wlasnie po collegu o ile sie dostane bo nie wiem, chce nagrywac swoja muze. O wytworni po prostu mysle, chce tez pracowac jako producent ale wiadomo ze drugim rickiem rubinem nie zostane, tak mi sie wydaje :P. Mysle ze lepiej bedzie mi zaczac jak juz poznam jakichs artystow, fajnie by bylo jakbym ich zapraszal do swojego domowego studio i za darmo im nagrywal plyty. Nie wiem czy u mnie na music technology beda uczyc o miksie, bo nigdy z tym nie mialem do czynienia. Po prostu ba razie chce miec swoje studio w domu i tyle :)


RE: Wlasna wytwornia muzyczn - Revnotes - 12.11.2014

Popieram przedmówcę. Obecnie na rynku jest mnóstwo „labelów”, które nie wnoszą zupełnie nic, a taki release jest nic nie warty. Na wstępie proponuję zadaj sobie pytanie czego Ty oczekujesz od wydawców, ponieważ tego samego inni będą oczekiwać od Ciebie.

Nim dojdzie do jakiejkolwiek rejestracji swojej działalności powinieneś mieć już wyrobioną własną markę, bo wytwórnie należące do znanych producentów szybciej zdobywają zainteresowanych. Masę kontaktów, bo bez nich nie będziesz w stanie nikogo wypromować, a w głównej mierze w tym celu będą się do Ciebie zwracali młodzi artyści. Kolejna rzecz to fundusze, niestety sam pomysł to za mało.

Oczywiście możesz to wszystko pominąć i założyć label, ale jaki to ma sens?


RE: Wlasna wytwornia muzyczn - FilipMat - 12.11.2014

Okej dzieki, cieszy mnie to, ze mozna tu z kims pogadac na ten temat :) mysle ze temat mozna zamknac,


RE: Wlasna wytwornia muzyczn - BangLikeLadesh - 12.11.2014

Jak tak czasami patrze na różne grupy muzyczne na FB to założenie lejbelu nie stanowi dużego problemu. Zebraj paru ziomeczków, wymyśl dziwną nazwe dodaj do tej nazwy "records" lub "label" i spamujcie wszędzie żeby was lajkowali. To takie proste dzisiaj ^^


RE: Wlasna wytwornia muzyczn - Knifeman - 12.11.2014

Z mojego doświadczenia wynika że trudniej znaleźć grupę słuchaczy niż grupę chętnych producentów. Na razie pracuj nad swoja marką i swoja muzyką. Założenie wytworni w tych czasach to formalność. Może to zrobić każdy, pytanie tylko po co? Chyba ze masz asa w rękawie :e